Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για laptop (innovator)


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον τελικα εχω καταληξη οτι θα παω σε laptop(για οσους ειχαν διαβασει και τα post μου για rack mounted PC)

αλλα εχω χασει λιγο τη μπαλα.

 

χαζευα σημερα τα innovator του e-shop και ειναι υπερβολικα φθηνα για το hardware που προσφερουν αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.

 

απο την αλλη βεβαια εχουν παρομοιο εξοπλισμο με laptops γνωστων εταιριων.

 

τα εχει δοκιμασει κανεις ή εχει ακουσει τραυματικες εμπειριες?

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ δεν έχω,  αλλά 2 γνωστοί μου που πήραν με έχουν κάνει να πιστέψω πως τα innovator είναι ιστορία τύπου hit or miss. Ο ένας είναι υπέρ ευχαριστημένος γιατί το έχει 1 χρόνο και δεν έχει πάθει τίποτα και ο άλλος που το έχει 6 μήνες έχει αγανακτίσει και θέλει να το πετάξει... Σίγουρα οι τιμές που έχουν είναι πολύ καλές και αυτό συμβάινει και με άλλους τύπους υπολογιστών ελληνικών brand(βλέπε Πλαίσιο, Multirama κτλ). Σιγουρα κάποιες λεπτομέρειες είναι που κάνουν και τη διαφορά (π.χ. ταχύτητες κάρτας γραφικών ,του σκληρού και της μνήμης κτλ). Για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις πριν την αγορά είναι να μάθεις πρώτα από όλα το τι είδους υποστήριξη θα έχεις όπως εγγύηση, service, αντικατάσταση σε περίπτωση (χτύπα ξύλο  :D) βλάβης ή δυσλειτουργίας. Κι εγώ στο ψάξιμο είμαι... Αντε να δούμε που θα καταλήξουμε !!!

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ένας δικός μου ασχολείται ιδιαίτερα το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι από τα καλύτερα service στην Ελλάδα το έχει η hp.Είναι πολύ βασικό σε ένα laptop η υποστήριξη μετά την  αγορά...

Αν λοιπόν είσαι τύπος που δεν του ξεχειλίζουν από τα μπατζάκια θα έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή και να πάρεις κάτι επώνυμο...Αλλιώς αν θες το δοκιμάζεις κι ότι κάτσει....τρανταχτό το παράδειγμα του sakisthegr...

Όπως και να'χει...καλή αγορά....Α...και θα πρότεινα  να μην κοιτάς μόνο γενικά χαρακτηριστικά...Δες τι motherboard έχει,κάνε ένα search και διάβασε reviews από κανα techno freak....Θα βοηθήσει κι αυτό στην επιλογή σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου