Προς το περιεχόμενο

Σόλο Σιδηρόπουλου


punksnotdead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και με το παραπάνω.Κάναμε τιμή και στο όνομα.4 σελίδες αφιερώσαμε.

 

Κριτική κρεβατοκάμαρας δεν είναι.Σιγκεκριμένα λές ότι άκουσες και για το συγκεκριμένο όταν βγήκε ο δίσκος.Κάποιοι λέγανε αυτό που είδα και κάποιοι άλλοι τον λέγανε θεο.Πάντως κατι παίζει δε μπορεί.

 

Όσο για το αν δεν κατάλαβα τι έπαιζε ντάξ μου φαίνεται δύσκολο.Έχω μια επειρία 7 χρόνων με τη μουσική.Νομίζω οτι είμαι σε θέση να ξεχωρίσω ένα ρυθμό και τους χρόνους του..Ειλικρινά μιλάω όταν μου είπε ο φίλος που είμασταν μαζί ότ αυτός είναι που έπαιζε με το σιδηρόπουλο έπαθα πλάκα.Του λέω πώς γίνεται να παίζει σε 4α και 8α σε ένα τέμπο ας πούμε 80 bpm και να μην έχει και καμμία σχεση με κλίμακες και αλλαγές.Να μην κιλάει αλλά να παίζει με το ζόρι σαν αρχάριος.Και να είναι και μπουκωμένος στα εφέ.

 

Έμεινα κάγκελο ρε σεις.Δεν πρόκειτε να έλεγα τπτ αν έκανε απλά πολλά λάθη.Ήταν σαν να ακούω κάποιον που μάθαινε τώρα κιθάρα.Στο electric piano όμως ήταν κομπλέ.Και συγχωρδία με παραλλαγές και αρκετές δυναμικές και ένα ωραίο σόλο σε κλίμακες-αρπέζιο-τριήχα μπλουζιάρικα.Εκεί ήταν μια χαρά και δεν είναι και το βασικό του όργανο.

 

Μπάς και λέω καναν άλλο τόση ώρα?Παίζει πιάνο αυτός ο σπυρόπουλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.taxydromos.gr/article_detail.asp?node_serial=001001001005&node_id=10&article_id=3509

 

Jazz Quatret

Το συγκρότημα αποτελείται από τους : Νίκο Σπυρόπουλο (πλήκτρα), Βασίλη Σαλτίκη (τενόρο και άλτο σαξόφωνο), Βαγγέλη Χάνο (μπάσσο) και Άγγελο Τσιριγωτάκη (ντραμς)

 

Άργησα λίγο να το σκεφτώ αλλά ιδού.Έχει σχέση με το άτομο που λέμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου