Προς το περιεχόμενο

Δεν βρίσκει τα VST


simboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμμη που σας έχω κουράσει , η αλήθεια είναι πως κάποτε τραγουδούσα μπροστά από μια σόμπα για να έχει αντίλαλο η φωνή και χτυπούσα τη πόρτα της πολυκατοικίας για να κάνω εφέ

Από τότε μέχρι τώρα έχουν γίνει τόσες αλλαγές :) που να τις προλάβω όλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι ρε, δεν μας έχεις κουράσει. Περισσότερο μας κούραζες όταν έκανες τη φασαρία με την πόρτα και δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε. :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε' date=' δεν μας έχεις κουράσει. Περισσότερο μας κούραζες όταν έκανες τη φασαρία με την πόρτα και δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε. :)[/quote']

Μήπως να φτιάξουμε ένα θεματάκι με τις "μουσικές μας αναμνήσεις" ?

πότε μας ήρθε η όρεξη να δημιουργήσουμε με τη μουσική και πως ?

πχ εγώ θυμάμαι που όταν ήμουν ακόμα προνήπιο ερχόταν μια κοπέλα να παίξουμε και έφερνε κατσαρόλες να κάνουμε ότι μαγειρεύουμε και μου είχε πει να μη τα πειράξω και εγώ μόλις έφυγε τις γύρισα και τις έκανα drums χαχαχαχα ( ξέφυγα ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Wow! εξήγησε πολύ σωστά αυτό που σου είχα πει. Μην ξεχνάς, όμως, κι αυτό που σου είπε ο Γεράσιμος, ότι δεύτερο δίσκο χρειάζεσαι αν έχεις προβλήματα απόδοσης με τον έναν μόνο.

 

Μην κάνεις αλλαγή στο hardware σου. Βρες κάποιον να σε βοηθήσει να το στήσεις και αν αντιμετωπίσεις προβλήματα απόδοσης (θα τα ακούσεις αν τα έχεις, πίστεψέ με!), τότε συζητάμε τι θα κάνεις (μπορεί να μη χρειάζεσαι και πάλι δεύτερο δίσκο).

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Γειά

Εκανα τη βλακεία και άλλαξα θέση τα VST Instruments επειδή γέμισε ο σκληρός και τα έβαλα στον new partition και ενώ έφτιαξα ένα folder ειδικά για PLUGINS VST κτλπ ' date=' δεν τα βρίσκει με το browse το πρόγραμμα που έχω όταν το βάζω να βρει τα VST instruments

Αναγκάστηκα και τα ξαναέβαλα στο C :(((((((((((

Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά ? και όταν φυσικά πάει να τα φορτώσει μου βγάζει ένα σωρό errors registry και άλλα διάφορα περίεργα όπως bad image για ένα σωρό άσχετα προγράμματα όπως το Nero το power dvd και άλλα

Τι μπορώ να κάνω ? ( εκτός από φορμάτ ) :p[/quote']

 

Θα μπορούσες να τρέξεις κάποιο registry cleaner που καθαρίζει το registry από τις καταχωρήσεις που δεν δείχνουν πουθενά όπως είναι το EasyCleaner (freeware) http://personal.inet.fi/business/toniarts και να δεις αν θα δουλέψουν τότε τα vst. Το πρόβλημα ίσως να είναι επειδή τα vst αποθηκεύουν στο registry το που βρίσκονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν....Φιλε simboy,είμαι διαθέσιμος να σου πω όλη την διαδικασία να κανεις ένα format και να γλιτώσεις (άλλωστε αυτό κάνω όλη μέρα) αρκεί να έχεις κρατηση εφεδρικά αντίγραφα,και να έχεις και τα setup/εγκατάστασης των προγραμμάτων.

 

Η λύση είναι μονόδρομος >φορματ :lol:

 

Όσο για τις μουσικές αναμνήσεις,

θυμάμαι πριν από τρία τέσσερα χρονια που είχα ακούσει ένα τρομερό ατμοσφαιρικό κομμάτι σε ένα club.Την επομενη μέρα σάββατο έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ την μελωδία,αλλα τίποτα...Μετά από πολύ κάψιμο έπεσα για τρελούς ύπνους σαββατιάτικους (μετά από τραπέζι)

Και πάνω στον ύπνο μου ήρθε καρφωτά η μελωδία,ξυπνάω απανωτά και την βγάζω στο κλαβιέ...

Βεβαια τον τίτλο του κομματιού τον έμαθα πέρσι,μετά από τρελό ψάξιμο.Είναι το "Veredis Quo" των Daft Punk..ακούστε το!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Είναι το "Veredis Quo" των Daft Punk..ακούστε το!!!!

 

OFFTOPIC: Μιλάμε για απίστευτο κομμάτι... το έχω αυτό τον καιρό όλη μέρα στο repeat :D

 

Φίλε simboy ο δεύτερος δίσκος θα έιναι κυρίως για τις μουσικές σου δημιουργίες... αυτές είναι το σημαντικό. Τα VST τα ξαναπερνάς όποτε θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε simboy ο δεύτερος δίσκος θα έιναι κυρίως για τις μουσικές σου δημιουργίες... αυτές είναι το σημαντικό. Τα VST τα ξαναπερνάς όποτε θες...

 

Και κανένα backup στις δημιουργίες μας σε CD ή DVD είναι απαραίτητο γιατί ποτέ δεν ξέρεις με τους σκληρούς...πότε θα σου την κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου