Προς το περιεχόμενο

Κατάλληλο software για να διαβάζει OS Triton και Trinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε αλλάξει κάποια πράγματα στα μενού και εμφανιζόταν σε κάποιο μενού απ'ότι θυμάμαι και το όνομα του κατόχου που του τα είχε ζητήσει ένας φίλος μου μουσικός.

Απ'ότι μου είχε πεί τότε, ανάλογα πράγματα είχε κάνει σε Yamaha και Ketron. Αυτά πριν ένα χρόνο περίπου που αγόρασα το Exr-gr5.

 

Στο δικό μου Roland EXR-Gr5 έχει αλλάξει όλα τα preset με δικά μου.

Τώρα αν κάνω factory reset όλα επανέρχονται όπως τα θέλω εγώ.

Οπότε στην δουλειά δεν κουβαλάω δισκέτες. Έχω όλο μου το πρόγραμμα σε rom.

 

mic

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τα εργοστασιακά preset έχω βρει πως να τα αλλάζω κι εγώ στα όργανα μου για να βάζω user σε εργοστασιακές θέσεις (δεν ειναι κάτι σπουδαίο και είναι user editable στα korg).

 

Όσο για το άλλο που λες με το όνομα του χρήστη σε διάφορα σημεία στο μενού ακουγεται ενδιαφέρον. Βέβαια εγώ ήθελα να ονομάσω κάποια άλλα πράγματα όπως πχ να δώσω ονόματα δρόμων σε user scales με μόρια αντί να τις έχω σαν user scale 1,2,3....κτλ και να αλλάξω ονόματα των effe που έχω παραμετροποιήσει.

 

Αλλά τώρα που το λες το να γράφει το όνομά σου το synth την ώρα που ανοίγει ακούγεται ωραίο...

 

Eυχαριστώ για την πληροφόρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα .img αρχεία μπορείς να τα κάνεις extracτ με το magic iso.

 

Κάνεις ό,τι αλλαγές θέλεις και με το ίδιο πρόγραμμα ξαναφτιάχνεις ένα καινούριο .img.

 

Γενικά το .img είναι πρωτόκολλο εικόνας cd\dvd όπως τα iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου