Προς το περιεχόμενο

Διαφορές ξύλων στις κιθάρες


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι προσωπικές εμπειρίες και η τύχη να τις μοιραζόμαστε με ομοιοπαθείς που μας καταλαβαίνουν είναι οπωσδήποτε επιθυμητές και αναγκαίες για την παρουσία όλων εδώ (εμού συμπεριλαμβανομένου), αλλά θα μπορούσες να ανοίξεις κάλλιστα ένα νέο θέμα αντί να πιάσεις ένα του 2005... έτσι θα είναι κάπως πιο compact και οι επόμενες εξακόσιες ενενηνταοχτώ σελίδες με τα ίδια και τα ίδια καμένα επιχειρήματα από τη μια (αλλά και από την άλλη) πλευρά.

 

Sorry, ίσως δεν το σκέφτηκα καλά, αλλά είπα ότι υπάρχουν τόσα σχετικά να μην ανοίγω νέο....

 

Να διευκρινήσω πάντως ότι οι αναφορές στα tests έγιναν με τελείως Clean ήχο στον Rivera μου έτσι ώστε να μπορώ να εκτιμήσω διαφορές.....

Να πώ όμως ότι οι διαφορές ήταν εξίσου αισθητές και στο βρώμικο κανάλι του ίδιου ενισχυτή.

Τα ηλεκτρικά ήταν τα ίδια -μια που απλά έβγαζα το Pickguard και το έβαζα σε άλλη κιθάρα (σε ορισμένες περιπτώσεις άλλαξα και μανίκια).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν έκανες αυτές τις δοκιμές σε σχετικά μικρό χρονικό διάστημα και δεν έγραψες συγκριτικά κλιψ είναι απλά...

 

 

... Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ!

 

:D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δοκιμές έγιναν σε 3 ημέρες, μάλιστα κιθάρα έπαιζε ο εξάδερφός μου ο οποίος είναι πάρα παρα παρα πολύ καλός "κάφτης", ενώ εγώ έκανα τις ρυθμίσεις στον ενισχυτή, τα σεταρίσματα των κιθάρων, χορδές, ηλεκτρικά κλπ.

Υπάρχει ένα θεματάκι, όσον αφορά ηχογραφήσεις κλπ κόλπα.... Μικρόφωνα υπάρχουν PC ακριβώς πάνω από τους ενισχυτές υπάρχουν

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου