Προς το περιεχόμενο

Μουσικά αινίγματα... (για γερούς λύτες)


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά βρέχει ερωτήσεις!!!! confused0085.gif  ;D Να σας παρακαλέσω:

 

(α) Να κρατάτε ένα μάξιμουμ 3-4 ερωτήσεων ενεργών γιατί χάνουμε τη μπάλα (και να κάνετε συνεχώς quotes).

 

(β) Να γράφετε την ερώτησή σας με bold.

 

(γ) Να κάνετε και καμιά ανακεφαλαίωση πού και πού (όπως αυτή που ακολουθεί).

 

 

 

Ποιο ειναι το συγκροτημα που σε ενα κομματι του παιζει μεσα ως guest ο πατερας των δυο μελων-αδελφων κλαρινετο και μαλιστα λενε οτι ειχαν ψιλοπροβλημα με την μασελα του (αληθεια)οταν ηχογραφουσαν το συγκεκριμενο. Ποιο ειναι το κομματι κι απο ποιο δισκο?

 

 

 

Ποιος πασίγνωστος drummer πιάστηκε πρόσφατα να οδηγεί με υπερβολική ταχύτητα;

να πω ότι δεν παρευρέθηκε καν στη δίκη για την ποινή του (και συνέχισε κανονικά την περιοδεία με το γκρουπ του) και είπε μέσω δικηγόρου πως θα πληρώσει οποιοδήποτε πρόστιμο και πως δέχεται να του πάρουν το αμάξι για όσο καιρό θέλουν, Σα να τους λέει: "στα τέτοια μου, κάντε μου ό,τι θέλετε, έχω να πληρώσω...."

 

 

 

Ποιου ντραμερ,πρωην μελος γνωστου metal συγκροτηματος,ο πατερας εχει ηχογραφησει το σαξοφωνο που ακουγεται στο θεμα του ροζ πανθηρα??? ???

 

Αντε να δωσω κανα hint μπας και ενδιαφερθει κανεις...

Hint1:Πριν λιγα χρονια ειχε ηχογραφησει drums για δισκο ενος ελληνικου metal συγκροτηματος(ο ντραμερ προφανως).

Marc Cross

 

Δυστυχως οχι  :(

Για να σας διευκολυνω το συγκροτημα με το οποιο ξεκινησε τη καριερα του και εγινε γνωστος θεωρειται απο τους προπατορες του thrash metal...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απάντηση σε αυτή του Παναγιώτη είναι ο Νicko McBrain των Iron Maiden...

 

Tσουπ! Έφυγε μια & κοτσάρω τη δικιά μου!!!!  ;D

 

 

Ποιος καλλιτέχνης, όταν ερωτήθηκε για το ενδεχόμενο reunion με το παλιό του συγκρότημα, απάντησε ότι "προτιμά να φάει τα τα σκ&#$τά; του"; (Σοβαρότατα)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρέχει ερωτήσεις!!!! confused0085.gif   ;D Να σας παρακαλέσω:

 

(α) Να κρατάτε ένα μάξιμουμ 3-4 ερωτήσεων ενεργών γιατί χάνουμε τη μπάλα (και να κάνετε συνεχώς quotes).

 

(β) Να γράφετε την ερώτησή σας με bold.

 

(γ) Να κάνετε και καμιά ανακεφαλαίωση πού και πού (όπως αυτή που ακολουθεί).

 

 

 

Ποιο ειναι το συγκροτημα που σε ενα κομματι του παιζει μεσα ως guest ο πατερας των δυο μελων-αδελφων κλαρινετο και μαλιστα λενε οτι ειχαν ψιλοπροβλημα με την μασελα του (αληθεια)οταν ηχογραφουσαν το συγκεκριμενο. Ποιο ειναι το κομματι κι απο ποιο δισκο?

 

 

 

Ποιος πασίγνωστος drummer πιάστηκε πρόσφατα να οδηγεί με υπερβολική ταχύτητα;

να πω ότι δεν παρευρέθηκε καν στη δίκη για την ποινή του (και συνέχισε κανονικά την περιοδεία με το γκρουπ του) και είπε μέσω δικηγόρου πως θα πληρώσει οποιοδήποτε πρόστιμο και πως δέχεται να του πάρουν το αμάξι για όσο καιρό θέλουν, Σα να τους λέει: "στα τέτοια μου, κάντε μου ό,τι θέλετε, έχω να πληρώσω...."

 

 

 

Ποιου ντραμερ,πρωην μελος γνωστου metal συγκροτηματος,ο πατερας εχει ηχογραφησει το σαξοφωνο που ακουγεται στο θεμα του ροζ πανθηρα??? ???

 

Αντε να δωσω κανα hint μπας και ενδιαφερθει κανεις...

Hint1:Πριν λιγα χρονια ειχε ηχογραφησει drums για δισκο ενος ελληνικου metal συγκροτηματος(ο ντραμερ προφανως).

Marc Cross

 

Δυστυχως οχι  :(

Για να σας διευκολυνω το συγκροτημα με το οποιο ξεκινησε τη καριερα του και εγινε γνωστος θεωρειται απο τους προπατορες του thrash metal...

 

 

Βασικα και η ερωτηση του παναγιωτη εχει απαντηθει και η δικια μου το ιδιο... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αφου βρηκα κανα δυο ας βαλω κι εγω ενα:

Ποιο ειναι το συγκροτημα που σε ενα κομματι του παιζει μεσα ως guest ο πατερας των δυο μελων-αδελφων κλαρινετο και μαλιστα λενε οτι ειχαν ψιλοπροβλημα με την μασελα του (αληθεια)οταν ηχογραφουσαν το συγκεκριμενο. Ποιο ειναι το κομματι κι απο ποιο δισκο?

Αν θελετε hints πειτε, εχω κανα δυο

 

Van Halen, Diver Down, Big Bad Bill

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απάντηση σε αυτή του Παναγιώτη είναι ο Νicko McBrain των Iron Maiden...

 

Tσουπ! Έφυγε μια & κοτσάρω τη δικιά μου!!!!  ;D

 

 

Ποιος καλλιτέχνης, όταν ερωτήθηκε για το ενδεχόμενο reunion με το παλιό του συγκρότημα, απάντησε ότι "προτιμά να φάει τα τα σκ&#$τά; του"; (Σοβαρότατα)

 

Michael Ammott?

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αφου βρηκα κανα δυο ας βαλω κι εγω ενα:

Ποιο ειναι το συγκροτημα που σε ενα κομματι του παιζει μεσα ως guest ο πατερας των δυο μελων-αδελφων κλαρινετο και μαλιστα λενε οτι ειχαν ψιλοπροβλημα με την μασελα του (αληθεια)οταν ηχογραφουσαν το συγκεκριμενο. Ποιο ειναι το κομματι κι απο ποιο δισκο?

Αν θελετε hints πειτε, εχω κανα δυο

 

Van Halen, Diver Down, Big Bad Bill

Σωστοοος

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απάντηση σε αυτή του Παναγιώτη είναι ο Νicko McBrain των Iron Maiden...

 

Tσουπ! Έφυγε μια & κοτσάρω τη δικιά μου!!!!  ;D

 

 

Ποιος καλλιτέχνης, όταν ερωτήθηκε για το ενδεχόμενο reunion με το παλιό του συγκρότημα, απάντησε ότι "προτιμά να φάει τα τα σκ&#$τά; του"; (Σοβαρότατα)

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος αλλά ήταν ο Robert Plant???Αν όχι,δώσε κανα hint...

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός μεγάλος κιθαρίστας είχε δύο ψέυτικα δάχτυλα;

 

...εύκολο...

 

και

 

Ποιός μεγάλος κιθαρίστας σταμάτησε να παίζει με πένα, λόγω χτυπήματος στο χέρι;

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου