Προς το περιεχόμενο

Μουσικά αινίγματα... (για γερούς λύτες)


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ένα επίσης εύκολο:

ποιος τραγουδιστής έφυγε από την μπάντα του, παράτησε τελείως τη μουσική του καριέρα και μετά από πολλά χρόνια χρησιμοποίησε μέλη του fan club της παλιάς του μπάντας (τα οποία ήταν μουσικοί) για να κάνει σολο άλμπουμ;

 

Ο Charlie Dominici(πρωην Dream Theater) νομιζω το χει κανει αυτο...

 

εύγε νέε μου...... :)δεν περίμενα να το βρείτε τόσο γρήγορα.... ::) 8)

 

 

 

Ειμαι διαβαστερο παιδι γι'αυτο... ;D Και για να κανω λιγη επιδειξη ξερολιασης να πω προσθεσω οτι ηταν μελη του ιταλικου fan club των Theater. : ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να βαλω και γω ενα που θυμηθηκα απο την ερωτηση για το μεγιστο κιθαριστα με πατερα σαξοφωνιστα(ασχετο...μπας και εννοεις τον Hendrix ::)...Καλα,μη βαρατε!!!)

 

Ποιου ντραμερ,πρωην μελος γνωστου metal συγκροτηματος,ο πατερας εχει ηχογραφησει το σαξοφωνο που ακουγεται στο θεμα του ροζ πανθηρα??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαίρομαι για την ανταπόκριση αλλά φαίνεται ότι στον τίτλο θα έπρεπε να είχα βάλει "...για ΠΟΛΥ γερούς λύτες". Mπορεί να σας φαίνονται εύκολα αλλά σας διαβεβαιώ ότι δεν είναι.

 

frunobrulax μήπως λες για τους Birthday Party; Ή μήπως τους Clash από εδώ (oι οποίοι απουσίαζαν από τις αφίσες!!) ;

 

rockinathens85small.jpg

 

Mάλλον αυτούς λες. Αξίζει ένα quote από αυτήν την πολύ ωραία σχετική σελίδα:

http://www.lostechoes.net/content/view/404/39/

 

 

Οι Clash έφτασαν την ίδια μέρα με τους Talk Talk αεροδρόμιο. Θέλοντας να κρατήσουν απόλυτα μυστική την ώρα άφιξής τους, δεν ειδοποίησαν ούτε τους υπεύθυνους της εταιρίας. Έτσι προσπαθούσαν μόνοι τους να βρουν κάποιο μεταφορικό μέσο για να κουβαλήσουν τα όργανά τους. Κάτι τέτοιο όμως ήταν εξαιρετικά δύσκολο εκείνη την ώρα. Η λύση βρέθηκε όταν ένας ιδιώτης, προθυμοποιήθηκε εντελώς αφιλοκερδώς να μεταφέρει τις αποσκευές στο ξενοδοχείο. Έτσι ένας φιλότιμος άγνωστος που πίστευε στη μουσική, χρησιμοποιώντας το ημιφορτηγό του - πιθανόν μάρκας Datsun - βοήθησε απεριόριστα το γκρουπ.

Οι Έλληνες δημοσιογράφοι του ημερήσιου Τύπου που γράφουν για μουσικά θέματα σ' εφημερίδες και περιοδικά, δεν έχουν το θεό τους. Η ασχετοσύνη τους θα μείνει παροιμιώδης. Έχω αναφέρει δεκάδες περιπτώσεις. Ιδού άλλη μία: Σε κάποια στιγμή του κοκτέιλ, ο διευθυντής της CBS συνομιλούσε με τον Cornwell. Ένας φωτογράφος αποθανάτισε το στιγμιότυπο και η φωτογραφία δημοσιεύτηκε σε γνωστή εφημερίδα με τη λεζάντα "Ο τραγουδιστής των Stranglers, συνομιλεί με ηλικιωμένο οπαδό του...". (Αυτό μου το είπαν, δεν το είδα προσωπικά...).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχχχ , κατι ραγισε μεσα μου !!!

Ημουν απο τους τυχερους  (μεσηλικες σημερα)

που ειμουν και τις 2 μερες μεσα

 

Ετσι θα λεω στα νεουδια "ειμουν και εγω εκει"

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red 96.3 ( Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. Οι υπόλοιποι ας αντιπαρέλθουν χωρίς πρόβλημα...)  ;D

 

Ας βάλω κι εγώ ένα για δύσκολους λύτες και όποιος θέλει απαντάει.  ;)

 

Τις προάλλες είχε ανέβει στο noiz ένα βίντεο μεγάλου κιθαρίστα με μια γυναίκα μπασίστρια το οποίο περιείχε δυο κομμάτια. Ποιού μεγάλου ντραμίστα ήταν το δεύτερο κομμάτι και σε ποιό δίσκο του ( του ντραμίστα) ήταν;

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ΠΟΙΟΥ γνωστού καλλιτέχνη το εξώφυλλο δίσκου εμφανίζεται ο clapton να διαβάζει και ΤΙ διαβάζει...?

 

Εμφανίζεται στο γνωστό ως "beano" album του Mayall, επειδή διαβάζει το Beano comic.

 

 

B000001F2H.01.LZZZZZZZ.jpgbeanomag.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου