Προς το περιεχόμενο

Μουσικά αινίγματα... (για γερούς λύτες)


bloody_sunday

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

προφανως δεν εχετε δει την πιο cult ελληνικη ταινια που υπαρχει.. δινω λιγο χρονο ακομα (ο τραγουδιστης της μπαντας εχει μια πολυ .. εντονη ... σχεση με το νταλαρα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 221
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προφανως δεν εχετε δει την πιο cult ελληνικη ταινια που υπαρχει.. δινω λιγο χρονο ακομα (ο τραγουδιστης της μπαντας εχει μια πολυ .. εντονη ... σχεση με το νταλαρα .....

 

Καλα τωρα το παραδιευκολυνες...Για τις μουσικες ταξιαρχιες και το τζιμακο μιλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως δεν εχετε δει την πιο cult ελληνικη ταινια που υπαρχει.. δινω λιγο χρονο ακομα (ο τραγουδιστης της μπαντας εχει μια πολυ .. εντονη ... σχεση με το νταλαρα .....

 

Μιλάς για την ταινία "ο Δράκουλας των Εξαρχείων" που ο Τζούμας έφτιαχνε το σούπερ γκρουπ, αλλά άρχιζαν να παίζουν το "βρε μελαχρινάκι..." (νομιζω βοηθός ήταν ο Βαβούρας).

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιου ντραμερ,πρωην μελος γνωστου metal συγκροτηματος,ο πατερας εχει ηχογραφησει το σαξοφωνο που ακουγεται στο θεμα του ροζ πανθηρα??? ???

 

Αντε να δωσω κανα hint μπας και ενδιαφερθει κανεις...

Hint1:Πριν λιγα χρονια ειχε ηχογραφησει drums για δισκο ενος ελληνικου metal συγκροτηματος(ο ντραμερ προφανως).

Marc Cross

 

Δυστυχως οχι  :(

Για να σας διευκολυνω το συγκροτημα με το οποιο ξεκινησε τη καριερα του και εγινε γνωστος θεωρειται απο τους προπατορες του thrash metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

βεβαια ο δρακουλας των εξαρχειων: πανουσης, τζουμας, βαββουρας, πουλικακος και παει λεγοντας.. οποιος δεν την εχει δει ευθυς download (παιζει και σε βιντεοκλαμπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος πασίγνωστος drummer πιάστηκε πρόσφατα να οδηγεί με υπερβολική ταχύτητα;

να πω ότι δεν παρευρέθηκε καν στη δίκη για την ποινή του (και συνέχισε κανονικά την περιοδεία με το γκρουπ του) και είπε μέσω δικηγόρου πως θα πληρώσει οποιοδήποτε πρόστιμο και πως δέχεται να του πάρουν το αμάξι για όσο καιρό θέλουν, Σα να τους λέει: "στα τέτοια μου, κάντε μου ό,τι θέλετε, έχω να πληρώσω...."

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιου ντραμερ,πρωην μελος γνωστου metal συγκροτηματος,ο πατερας εχει ηχογραφησει το σαξοφωνο που ακουγεται στο θεμα του ροζ πανθηρα??? ???

 

Αντε να δωσω κανα hint μπας και ενδιαφερθει κανεις...

Hint1:Πριν λιγα χρονια ειχε ηχογραφησει drums για δισκο ενος ελληνικου metal συγκροτηματος(ο ντραμερ προφανως).

Marc Cross

 

Δυστυχως οχι  :(

Για να σας διευκολυνω το συγκροτημα με το οποιο ξεκινησε τη καριερα του και εγινε γνωστος θεωρειται απο τους προπατορες του thrash metal...

 

Νick Menza από Megadeth και είχε ηχογραφήσει για το άλμπουμ των Memorain.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιου ντραμερ,πρωην μελος γνωστου metal συγκροτηματος,ο πατερας εχει ηχογραφησει το σαξοφωνο που ακουγεται στο θεμα του ροζ πανθηρα??? ???

 

Αντε να δωσω κανα hint μπας και ενδιαφερθει κανεις...

Hint1:Πριν λιγα χρονια ειχε ηχογραφησει drums για δισκο ενος ελληνικου metal συγκροτηματος(ο ντραμερ προφανως).

Marc Cross

 

Δυστυχως οχι  :(

Για να σας διευκολυνω το συγκροτημα με το οποιο ξεκινησε τη καριερα του και εγινε γνωστος θεωρειται απο τους προπατορες του thrash metal...

 

Νick Menza από Megadeth και είχε ηχογραφήσει για το άλμπουμ των Memorain.

 

Σωστος!!! ;)Και ελεγα δεν θα το βρει κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος πασίγνωστος drummer πιάστηκε πρόσφατα να οδηγεί με υπερβολική ταχύτητα;

να πω ότι δεν παρευρέθηκε καν στη δίκη για την ποινή του (και συνέχισε κανονικά την περιοδεία με το γκρουπ του) και είπε μέσω δικηγόρου πως θα πληρώσει οποιοδήποτε πρόστιμο και πως δέχεται να του πάρουν το αμάξι για όσο καιρό θέλουν, Σα να τους λέει: "στα τέτοια μου, κάντε μου ό,τι θέλετε, έχω να πληρώσω...."

 

Α,αυτο το χα δει και εγω.Ο Nicko mcBrain(Iron Maiden) ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αφου βρηκα κανα δυο ας βαλω κι εγω ενα:

Ποιο ειναι το συγκροτημα που σε ενα κομματι του παιζει μεσα ως guest ο πατερας των δυο μελων-αδελφων κλαρινετο και μαλιστα λενε οτι ειχαν ψιλοπροβλημα με την μασελα του (αληθεια)οταν ηχογραφουσαν το συγκεκριμενο. Ποιο ειναι το κομματι κι απο ποιο δισκο?

Αν θελετε hints πειτε, εχω κανα δυο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου