Προς το περιεχόμενο

Κουφό πρόβλημα με μικρόφωνο


simboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μειώθηκε ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ο θόρυβος στο μικρόφωνο

Είχα μια κονσολίτσα τελικά εγώ από παλιά και το είχα ξεχάσει και έκανα αυτή τη σύνδεση με το line in της κάρτας και είναι απίστευτα καλύτερη η ποιότητα

Πραγματική διαφορά

Και που να πάρω και καλύτερα καλώδια σύνδεσης και καλύτερη κονσόλα δηλαδή ε ?

Ευχαριστώ πολύ

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορεί να γίνουν τα εφφέ μόνο στη φωνή μέσω της κάρτας όπως πριν που ξεχώριζε τα εφφέ του μικροφώνου από αυτά της μουσικής αλλά αυτό είναι το λιγότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γειά σας και πάλι

Τι κουφό κι αυτό ......

Εχω ένα μικρόφωνο ' date=' shure sm58

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα προηγούμενά μου μηχανήματα.

Τώρα με windows xp και με κάρτα καινούργια SB audigy 2 ZS platinum pro

συμβαίνει το εξής κουφό

Εχει διαφορετικά φυσήματα ο ήχος όταν έχω ανοιχτό το μικρόφωνο σε διαφορετικές συνθήκες

Τι εννοώ ......

Οταν έχω ανοιχτό το μικρόφωνο και έχω maximize πχ το ACID κάνει άλλο θόρυβο από όταν το κάνω minimize και έχω το desktop

Οταν μετακινώ με το βελάκι κάτι στην οθόνη ότιδήποτε ο θόρυβος αυτός , το φύσημα αυτό πως να το πω φεύγει εντελώς και όταν σταματάω την κύληση πχ μιας μπάρας ξανακάνει θόρυβο , φύσημα

Τι στο καλό φταίει ? τι μπορώ να κάνω ?

Ευχαριστώ[/quote']

 

 

Hello All

 

Αν ο θορυβος ακουγεται οποτε χρησιμοποιεις το ποντικι, δοκιμασε να κανεις mute στο line-in... και σε οτιδηποτε αλλο δεν χρησιμοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello All

 

Αν ο θορυβος ακουγεται οποτε χρησιμοποιεις το ποντικι' date=' δοκιμασε να κανεις mute στο line-in... και σε οτιδηποτε αλλο δεν χρησιμοποιεις.[/quote']

 

Το κουφό είναι ότι κάνει από μόνο του mute το line in

και το μικρόφωνο , και αν το ξεκλικάρω από Mute και πάω να γράψω φωνή δεν ακούγονται τα midi που ήδη έχουν γραφτεί

Πρέπει δηλαδή να ξεκινήσω RECORD και εκείνη τη στιγμή που ήδη γράφει να ξεκάνω από Mute το Line in για να ακουστούν τα όργανα και να γράψω φωνή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου