Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για TYROS 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι  να αγορασω το TYROS 2 .Δεν ειμαι πληκτρας αλλα χρειαζομαι  πληκτρα για συνθεση.Νομιζετε οτι το συγκεκριμενο αξιζει τα ( πολλα ) λεφτα του η να στραφω σε κατι αλλο (ισως καποιο motif xs)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρεσαι μόνο για yamaha?Γιατί δε κοιτάς το korg pa800,ή pa2x ας πούμε? ;D

Αν και για σύνθεση πιστεύω είναι πιο άνετο το synth καθώς είναι για αυτή τη δουλειά,και γενικά είναι πιο εύκολα σε αυτόν τον τομέα.Αρμόνιο να κοιτάξεις αν ενδιαφέρεσαι για ρυθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι  να αγορασω το TYROS 2 .Δεν ειμαι πληκτρας αλλα χρειαζομαι  πληκτρα για συνθεση.Νομιζετε οτι το συγκεκριμενο αξιζει τα ( πολλα ) λεφτα του η να στραφω σε κατι αλλο (ισως καποιο motif xs)?

 

H τεχνολογία έχει προχωρήσει τόσο μπροστά που γίνεται όλο και πιο δύσκολο κάθε μέρα να βρείς ένα όργανο που πραγματικά θα μπορέσεις να εξαντλήσεις τις δυνατότητες του σχετικά γρήγορα. Εγώ έχω το Motif ES 6 για 9 μήνες τώρα και ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει ουτε το manual . Οπότε δεν χρειάζεται να ανυσηχείς .

 

Απο εκεί και πέρα είναι τι ενθουσιάζει εσένα , γιατί όταν όργανο σε παθιάζει πραγματικά τότε σίγουρα αξίζει τα λεφτά όλου του κόσμου γιατί η αίσθηση είναι μοναδική .

 

To TYROS 2 σίγουρα είναι ένα κορυφαίο workstation. Απο την άλλη θεωρώ οτι το Motif XS κοστίζει 1000 ευρώ λιγότερο γιατί έχει λιγότερες δυνατότητες αλλά η σχέση απόδοση/τιμή σε αυτό το προϊον επειδή είναι πιο πρόσφατο είναι καλύτερη. Αλλά ακόμα και ένα  workstation απο άλλη εταιρεία να διαλέξεις θα έχεις να ασχολήσαι για μια δεκαετία τουλάχιστον. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου