Προς το περιεχόμενο

YAMAHA PSR-180


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω....λοιπον θελω τα φωτα σας για την πωληση ενος keyboard που εχω.

ειναι το yamaha psr 180.

γενικα το μηχανημα( τροπως του λεγειν!! :D ) ειναι σιγουρα 10ετιας αλλα δν χρησιμποιηθηκε ουτε 3 μερες( με κερδισε η κιθαρα τελικα :) )

 

κοιταξα γενικα στο νετ, βρηκα κατι κριτικες στο harmony, στο site της yamaha δν το βρηκα ( που εχει τα discontinued προιοντα αραγεΣ ??? ),

και αγγελια (ebay , ktlp) δν βρηκα με τιμη...

 

οποτε οποιος φιλος πληκτρας νοιζας εχει καμια αποψη για το τιμη να βαλω στην αγγελια ας πει.οχι τπτ αλλο αλλα να μην αδικηθω ουτε εγω ουτε οποιος το παρει....

 

Υ.Γ. φωτος δν νομιζω οτι χρειαζονται αλλα υπαρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερασιτεχνικα ασχολουμαι με τη μουσικη και μαλιστα μονο με κιθαρα... ουτε το ντο δν ξερω που ειναι στο πιανο...θα φυγει σιγουρα.. μπορει καποιος να το θελει μονο και μονο ετσι για αρχη ή για κανα ρυθμο...

 

τα 150 να υποθεσω οτι ειναι καλη τιμη για μενα ή η καλυτερη δυνατη για τον αγοραστη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν νομίζω οτι έχει νόημα να το πουλήσεις. Δε θα κερδίσεις τίποτα με 100-150 €. Αν παίζεις έστω και λίγο πλήκτρα κι έχεις κανα softsynth στο pc κράτα το για κλαβιέ σαν midi controller. Aλλιώς αν ασχολείσαι μόνο με την κιθάρα κάνε το εξής καλό.

 

Βρες έναν πιτσιρικά που τώρα αρχίζει (είτε είναι συγγενής σου είτε κάποιος γνωστός σου) και χάρισέ το του. Θα είναι καλό να ενθαρρύνεις έναν νέο άνθρωπο να ασχοληθεί με τη μουσική.

 

Εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα και η ικανοποίηση που θα έβλεπα στα μάτια του πιτσιρικά κοστίζει πολύ παραπάνω απο 150€.

 

Είναι ο μόνος τρόπος για να αποκτήσει αξία το yamaha (όχι χρηματική αλλά πολύ μεγαλύτερη)

 

Φιλικά Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν νομίζω οτι έχει νόημα να το πουλήσεις. Δε θα κερδίσεις τίποτα με 100-150 ¤. Αν παίζεις έστω και λίγο πλήκτρα κι έχεις κανα softsynth στο pc κράτα το για κλαβιέ σαν midi controller. Aλλιώς αν ασχολείσαι μόνο με την κιθάρα κάνε το εξής καλό.

 

Βρες έναν πιτσιρικά που τώρα αρχίζει (είτε είναι συγγενής σου είτε κάποιος γνωστός σου) και χάρισέ το του. Θα είναι καλό να ενθαρρύνεις έναν νέο άνθρωπο να ασχοληθεί με τη μουσική.

 

Εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα και η ικανοποίηση που θα έβλεπα στα μάτια του πιτσιρικά κοστίζει πολύ παραπάνω απο 150¤.

 

Είναι ο μόνος τρόπος για να αποκτήσει αξία το yamaha (όχι χρηματική αλλά πολύ μεγαλύτερη)

 

Φιλικά Νίκος

 

Δεν ξέρεις τι ανάγκη μπορεί να τα έχει κάποιος 150Ε. ¶λλωστε μπορεί να πάρει και 2 πεταλάκια με τόσα.

 

Όπως και να έχει συγχαρητήρια Νίκο για αυτή σου την ιδέα. Θα ήταν όντως εξαιρετική κίνηση. Στην τελική μπορεί έτσι να δημιουργήσεις και τον καινούριο Rudess. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν νομίζω οτι έχει νόημα να το πουλήσεις. Δε θα κερδίσεις τίποτα με 100-150 ?. Αν παίζεις έστω και λίγο πλήκτρα κι έχεις κανα softsynth στο pc κράτα το για κλαβιέ σαν midi controller. Aλλιώς αν ασχολείσαι μόνο με την κιθάρα κάνε το εξής καλό.

 

Βρες έναν πιτσιρικά που τώρα αρχίζει (είτε είναι συγγενής σου είτε κάποιος γνωστός σου) και χάρισέ το του. Θα είναι καλό να ενθαρρύνεις έναν νέο άνθρωπο να ασχοληθεί με τη μουσική.

 

Εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα και η ικανοποίηση που θα έβλεπα στα μάτια του πιτσιρικά κοστίζει πολύ παραπάνω απο 150?.

 

Είναι ο μόνος τρόπος για να αποκτήσει αξία το yamaha (όχι χρηματική αλλά πολύ μεγαλύτερη)

 

Φιλικά Νίκος

 

πρωτον αυτο για το midi controller δν το πολυκαταλαβα... αφου δν εχει ουτε midi εξοδους ουτε καμια αλλη αποτι βλεπω. προκειται για ποοοοολυ απλο-βασικο μοντελο...

 

και οντως τα 150 ευρω (που τα βλεπω με το ζορι να ειναι τελικα 100!! ) δν ειναι αμελητεο ποσο για εναν φοιτητη (δλδ εμενα :) )

 

παντως εκτος απο ebay και χ-ε ξερετε που αλλου μπορω να κοιταξω για καμια αγγελια ?πραγματικα θα ηθελα να δω αν πουλιεται τπτ και σε τι τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο. Κόιταξα λίγο στα specifications και όντως δεν έχει midi in,out.

 

Bρήκα κάποιους που το πουλάνε μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση για 275$ αλλά μάλλον τρελοί πρέπει να είναι για να περιμένουν απο κάποιον να το αγοράσει.

 

Ειλικρινά πάντως τώρα για να μην παρεξηγηθώ. Σαφώς και τα 150 € δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο ποσό και ούτε εγώ τα βρίσκω στο δρόμο πρότεινα την κίνηση αυτή (να βρεις κάποιον να το δώσεις) για το λόγο οτι δεν νομίζω να το πουλήσεις εύκολα. Ο χρόνος που θα χάσεις μόνο και μόνο για να ασχοληθείς να βρεις αγοραστή, να βάλεις αγγελία, να τσεκάρεις αριστερά και δεξιά κτλ θα σου κοστίσει παραπάνω.

 

Δεν ξέρω, συγγνώμη αν ακούγομαι απόλυτος αλλά προσπαθώ να είμαι όσο γίνεται ρεαλιστής.

 

Φιλικά Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα το σκεπτικο σου και ειναι και πολυ σωστο...και ναι στην κιθαρα εχω δωσει πραγματακια (ενισχυτακο, κα...) αλλα εδω πραγματικα θελω να το "πουλησω"... δλδ οταν θυμαμαι ποσα πρεπει να ειχε κοστισει πριν 10+ χρονια και ποσα πιανει τωρα....μονο και μονο απο πεισμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου