Προς το περιεχόμενο

Millenium MPS-300 + Alesis I/O PC Set


tugito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακο πραμα οταν καποιος κατηγορει το οργανο για την δικια του ανικανοτητα (εξυπνακιας)

Εγω εχω το μπσ-400.

 

Ναι,οντως αμα δεν τα σφιξεις πολυ γερα,απο τον κραδασμο στελνουν χτυπημα πχ τα τομ ενω χτυπας πιατινι. Αλλα αν τα σφιξεις νο προμπλεμ!!!

 

Ομως μου εχουν βγαλει τρελα προβληματα στον εγκεφαλο (module).

1) Αν χτυπησεις ταυτοχρονα σνερ και χαιχατ το σνερ ΔΕΝ ακουγεται

2) Τα πιατινια μου τα εχω και τα δυο κρας. Δυστυχως οταν βαραω το κρασ 1 στην ακρη (ριμ) στελνει μυνημα οτι ειναι το κρασ 2 ριμ...

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω το αλεσις διοτι βαριεμαι να περιμενω 1 μηνα το σερβις απο τον τομαν,θα εχω μια περισσοτερη θυρα και θα μπορω να διαλεξω εγω τι midi νοτες θα στελνει το τριγκερ στο πισι.

 

Κατα τα αλλα το σετ ειναι κορυφαιο για τα λεφτα του,απλα φοβερο με τεραστιες δυνατοτητες (η μποτα ειναι μονο λιγο χαλια,σαν παιξιμο,αλλα αν βαλεις δικο σου πεταλι πιστευω ειναι οκ).

 

Εχω κανει αρκετες ηχογραφησεις (με αddictive drums),αν θελει κανεις μπορω να ανεβασω

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ισχύει αλλά δεν πρόκειται να μάθεις να πάιζεις δίκαση με αυτό τον τρόπο. Δεν έχει επαναφορά,αίσθηση και δεν δυναμώνει το πόδι σου όπως με ένα κανονικό πετάλι. Άστο καλύτερα. :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει αλλά δεν πρόκειται να μάθεις να πάιζεις δίκαση με αυτό τον τρόπο. Δεν έχει επαναφορά,αίσθηση και δεν δυναμώνει το πόδι σου όπως με ένα κανονικό πετάλι. Άστο καλύτερα. :P ;D

 

μα παίζω αριστερό χαφ!  :o

 

οκ οκ. seriously now. θα χώσω διπεταλιά.

;)

ευχαριστώ και πάλι.

 

υγ θα ανεβάσω κάποια στιγμή στα clip, τις φοβερές στιγμές μου ως "drummer" σε death/t(h)rash metal μπάντα προ ...δεκαετίας(!) να πέσει γέλιο.  ;D ψυχεδέλεια σκέτη.

 

υγ2 τι τα θέλω τα τύμπανα ο μλκς, αφού για τη θρυλική επανένωση (χαχαχ όχι στο ίδιο στυλ ακριβώς) ντράμερ ψάχνουμε!  ::)

 

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα πανκίζουμε tugito?  8) ;) ;D

 

πολύ καλά γράφονται!

ιδίως λαμβάνοντας υπόψιν το ..χύμα της ηχογράφησης που λες, έχουν πολύ καλό ήχο, που νομίζω θα με κάλυπτε απόλυτα.

σε τι γράφεις γενικότερα?

 

 

Ενα Set ήχων απο το bfd 2.0 (Κι όμως το χω αυθεντικό), και με κάρτα ήχου/μίκτης alesis multimix 8 firewire.

Απευθείας στο nuendo, και για τις κιθάρες γράφω μια κιθάρα (α ρε κομπέην) ,αλλά σε δύο καναλια ,μία αριστερά, μία δεξιά, με άλλο ήχο βέβαια.. επίσης η κιθάρα είναι μια άθλια epiphone les paul ebony special 2 πως λεγεται.. αναμένω την prs tremonti να κανω καμια δουλεια της προκοπής.

Α! Στις κιθάρες amplitube και studio devil (καταπληκτικό plugin και με free edition).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι το είχα ξεχάσει το καταραμένο το firewire της alesis :o >:( ;D

 

και συνεχίζω ...ακάθεκτος! χαχα

από τίποτα μονιτοράκια ακούς ή έχεις στήσει καμμιά PA ιστορία?

 

 

υγ επειδή υποσχέθηκα το ...ξεφτιλίκι: http://www.noiz.gr/index.php?topic=165964.0

 

ψυχεδέλεια death metal χαχαχα

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μήπως είσαι στην ορχήστρα του ...Βατοπαιδίου?  ;D :o

μήπως το γύρισαν στο πανκ οι ...παπαροκάδες?  ;D

πολλά λεφτά ρε παιδί μου!

 

εύγε εύγε. μια χαρά σε κόβω.  ;)

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E 2 χρόνια σιγά σιγά έπαιρνα και χρεωνα και επαιρνα και χρεωνα και να μαι με ενα μινι στουντιακι home καθαρά με την μικροφωνάρα RODE NT-1A. Νομίζω πάντως ότι όλα όσα έχω δεν ειναι πάνω απο 2.500ευρώ..

 

Το πιο βασικό είναι ένα. Δεν καπνίζω. Αρα αυτόματα έχω 150 ευρώ παραπάνω από 5.000.000 άτομα στην Ελλάδα στην άκρη τον μήνα. Αυτά φτάνουν.

:P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

DivShare File - drums_live_piano_jazz.mp3

 

Aνεβασα νέο κομμάτι για να ακουσετε λιγο το millenium 300 + trigger IO set αν και μαλλον ειμαι ο πλέον ακατάλληλος για να δώσω δείγματα ντραμς. Σημειώσεις:

 

1) Δεν ξέρω ντραμς. Επίσης το trigger σου δίνει πολλές ρυθμίσεις και τελικά αν ξέρεις ντραμς μπορεις ανετα να βγάλεις ΠΟΛΥ καλό αποτέλεσμα και σε δυναμικό περιεχόμενο (ηρθε τις προαλλες φιλος μου και έπαιξε παπάδες)..

2) Στο export κατι πηγε λαθος και εχουν ενα ανεπαισθητο κενο τα πιανα αλλα οκ..

3) Τα ντραμς ειναι STEVEN SLATE DRUMS 3.0, απλα εριξα ενα Preset. Τα πιανα ειναι IVORY VST ,γραμμενα απο μένα σε πεντάγραμμο. Το μπάσο ειναι Broomstick bass VST , όσο και να προσπάθησα παρόλο που εβγαλα την μελωδία στο μυαλό μου στην πράξη δεν μπορούσα να το παίξω οπότε καλό και το πεντάγραμμο του sequencer..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου