Προς το περιεχόμενο

Millenium MPS-300 + Alesis I/O PC Set


tugito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

drummerd σου ηρθαν τα drums εσενα?Τελικα οντως δεν κανουν πολυ θορυβο, γιατι σε αλλα φορουμς διαβαζω το αντιθετο.Λενε οτι ακομα και αν τα αλλαξεις σε διχτακια(mesh) ο θορυβος δεν ελαττωνεται γιατι τα pads ειναι διαφορετικα φτιαγμενα απο πχ τα Roland που εχουν "κωνους".Οποτε τι ισχυει τελικα γιατι μένω σε διαμερισμα και δε με παιρνει με τον ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ηρθαν!!!Αλλα λογω εξεταστικης δεν εχω λιωσει.Απο αποψη θορυβου κανενα προβλημα.Ειδικα εαν δεν χτυπιεσαι.Εγω εχω και συγκατοικο,αλλα παρολα αυτα δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.Η κασα θελει λιγο προσοχη,αλλα με ενα λεπτο αφρολεξ και καταλληλες ρυθμισεις στην ευαισθησια,δεν θα εχεις προβλημα.Εκτος βεβαια και αν παιζεις οσο δυνατα παιζει ο Chad Smith!!!

jungle it till it's funky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολύτως μα απολύτως αθορυβα με εξαίρεση την μποτα που λόγω γδούπων απο τα ποδαράκια που πατάνε στο πάτωμα καλό ειναι να βάλεις ενα χαλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε,ευχαριστω.Ακομα κατι.Τα pads του mps-300 πιστευετε χωρανε σε ενα απλο stand ταμπουρου οπως αυτα του Thomann? http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?gf=snare_stands&bf=millenium&sw=snare+stand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εξαρταται απο το ποσο μικραινει η διαμετρος απο τις δαγκανες της βασης.Σε Sonor 400 series χωρανε.Απο αυτες τις 3,μαλον αυτην κοιτα

http://www.thomann.de/gr/millenium_ss901x_pro_series_snare_stand.htm?sid=13616d7021390283594c4e6430d86336

jungle it till it's funky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kali periptosi se kati pio eponimo einai kai ayto -> http://www.playback-europe.com/alesis-dm5_pro_kit-17311.html

 

ellada vgainei sta 670 peripou ;D pantos ean thes gia ixografiseis i lisi me to trigger einai eksairetiki!

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

γεια σου φιλε tugito κ συγχατητιρια για το καλο review...εγς παιζω με φυσικα τυμπανα κ τριγκερς εδω κ πολυ καιρο (τριγκαρω συνηθως μποτα-ταμπουρο)..εχω κεφαλη την alesis dm5..εχει γαματα ταμπουρα κ μποτες οποτε ειμαι κομπλε...ο μονος λογος που με ψηνει το alesis io midi ειναι μονο αν μπορεις να γραψεις πολυκαναλα με αυτο κ αυτο θα θελα να μαθω απο σενα...πχ με το dm5 βγαζω μια main εξοδο δλδ πχ αν εχω τριγγαρει μποτα - ταμπουρο κ τα 5 τομ που χω μπορω δυστηχως να τα γραψω μονο ολα μαζι σε ενα καναλι...αλλα εφοσον αυτο το καινουριο συνδεεται στο πισι με

midi k usb οποτε λογικα μπορεις να γραφεις πολυκαναλα ε? αν ναι τοτε ειναι πολυ καλη φαση κ θα το παρω συντομα...ευχαριστω...γιωργος...

 

επισης η κονσολα που πηρες λεει τπτ? μπορεις να γραφεις κ με αυτη πολυκαναλα η βγαζει μια εξοδο μονο?

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βασικά γράφει midi στην ουσία και πολυκάναλο Midi, δηλαδή αντι να τα σχεδιάζεις στο cubase απλά τα παίζεις στα ντραμς και τα περνάει μέσω usb στο cubase.

Οσο για την κονσόλα είναι άψογη πραγματικά μέχρι στιγμής. Πρέπει να ετοιμάσω review με τα συν και τα μείον της.. soon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τα millenium 300 η 200 η 100 θα μπορούσαν να σταθούν επαγγελματικά σε μαγαζί με live rock?θα παίζονται διήμερο η τριήμερο και στις πρόβες,ποιά απο τις 3 αυτές σειρές προτείνεται?thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαγγελματικά κανένα

η μόνη φτηνή λύση είναι αυτή  http://www.thomann.de/gr/millenium_pro_mesh_headtd12_set.htm

δηλαδή αυτά τα pads με έναν εγκέφαλο της αρεσκείας σου

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου