Προς το περιεχόμενο

Millenium MPS-300 + Alesis I/O PC Set


tugito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι φίλε, χτες έπαιζα στις 2 το βράδυ, απλά ήμουν χαλαρός με την μπότα καθώς είναι το μόνο που ακουγεται ελάχιστα.. Ενα χαλάκι κατω απο την μπότα και εισαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Nαι φίλε, χτες έπαιζα στις 2 το βράδυ, απλά ήμουν χαλαρός με την μπότα καθώς είναι το μόνο που ακουγεται ελάχιστα.. Ενα χαλάκι κατω απο την μπότα και εισαι κομπλέ.

Thanks man.μολις τελειωσα με την παραγγελια!!!

 

jungle it till it's funky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aισχρό δείγμα απο τα ντραμς (χαλαρές δυναμικές με την ρύθμιση απο εμένα των trigger σε αισχρά επίπεδα, παρόλα αυτά ακόμα και με τα addictive που δεν εχουν πολλές δυναμικές όπως τα bfd ακουγεται οκ...)

 

http://www.box.net/shared/w6z7uueck4

 

Αισχρό δείγμα απο ρυθμούς, σορρυ, 2 βδομάδες έχω που παίζω...

 

http://www.box.net/shared/xxr9h7asgc

 

Οταν έρθει ενας φίλος ντραμμερ, θα τα επαναφέρω στις σωστές ρυθμίσεις και επίσης θα βάλουμε bfd και αν ειναι θα ανεβάσω κι άλλο sample... sorry για αυτά τα 2 αισχρά sample..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετικά με το latency....η κάρτα ήχου μου ειναι η soundblaster creative platinum xf με το πανελάκι που εφάπτεται στη πρόσοψη..Εχει midi in midi out. Exω συνδέσει τα πλήκτρα μου εκει και δεν υπάρχει καθυστέρηση όταν παίζω...το έχω ρυθμίσει μεσο nuendo στα  6 ms αν θυμαμαι καλα...Αμ αγοράσω το συγγεκριμένο σετάκι που πολύ ψίνομαι θα έχω πρόβλημα καθυστέρησης?Γιατι με ενδαφέρει πολυ να κάνω αυτο με τους ηχους μεσω adictive drums...επίσης άκουσα οτι τα φτηνά σετ σου δημιουργουν πρόβλημα στους καρπους? Τα συγκεκριμενα pad της millenium εχουν αναπήδηση οταν παιζεις?ρούλο μπορείς να κάνεις??ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κάρτα που είχα και πουλάω (edirol UA-25) δεν εχω latency. Τωρα έχω εναν μίκτη που χρησιμοποιώ alesis multimix firewire 8 και δεν εχω και παλι κανενα απολύτως πρόβλημα. Αντιθέτως παίζω και με εφε φουλ όπως είδες. Το συγκεκριμένο σετ που έγραψε έχει addictive drums με εφφε σε καθε κανάλι, με κομπρεσορες στο γενικό και ότι σου κατέβει, πανω απο 20 real time εφφε. Στο συστηνω πάντως όπως και να χει. Πρόβλημα με καρπό και τέτοια δεν θα έχεις, μια χαρα αίσθηση έχει. Εγώ πάντως δεν εχω κανένα πρόβλημα ακόμα και μετα απο ώρες παίξιμο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα ενα set πάλι της millenium αλλα με κεφαλή rolland td-3 είναι καλύτερο απο το alesis??? επισης δίνει και mesh share pad...Exω μπερδευτεί τόσο πολυ...Το μόνο που θέλω ειναι να απαλαχθώ απο τις ετοιμες λουπες και το drum editor tou nuendo γραφοντας με το ποντικάκι ρυθμους ...Θέλω feelling! ;D

http://www.thomann.de/nl/millenium_mps300td3v_mesh_special_set.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω, εγώ επειδή ασχολουμαι με bfd Και samples και addictive και Plugins γενικότερα διάλεξα το trigger ώστε να διαλέγω έγω ήχους. Η κεφαλή θα σε περιορίσει στους ήχους της. ΟΧι ότι δεν ειναι καλή ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο όπως το ίδιο γινεται και με ενα midi keyboard που το φορτώνεις οποιο μοντέλο synth  η πιάνο γουστάρεις...ετσι λοιπον και στα ντραμς...Εβαλα το addictive μεσω nuendo...Πραγματικά πολυ καλά δειγματα!δηλαδη αν πάρω ενα σετακι σα το δικο σου 8α παιζω και μεσω addictive σωστα???Ειμαι μεταξύ σε δυο¨: το δικό σου και ....πάλι το δικό σου αλλα με άλλη κεφαλή της rolland.Εχω ακουσει καλα λόγια για τη rolland.Δε ξέρω εσενα πια ειναι η προταση σου? 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε grafistas να ρωτησω απο που θα παρεις το σετ?αν παραγγειλεις απο τομαν θες να παρουμε 2 επειδη και εγω ενδιαφερομαι αυτη την περιοδο να παρω ενα σετακι ηλεκτρονικο.θα σ κανω και pm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκόμη δεν έχω αποφασίσει...θα πάω και μια στο drumstore να δώ τι έχει...αν παρουμε δύο μαζί θα μας κάνουνε τίποτα δώρο?λέμε τώρα.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου