Προς το περιεχόμενο

Ποιοί από εδώ μέσα παίζουν με stratocaster...;;;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να παω και λιγο κοντρα στον φιλο superfunk :D εμεις που ειμαστε η...εξουσια 8) ας φανερωθουμε και ας δειξουμε στον superfunk οτι εκανε Μ Ε Γ Α Λ Ο λαθος που τολμησε να βαλει αυτο το post για τις tele... :D

 

Υ.Γ.1. μονο που εγω προσωπικα δεν ξερω πως να ανεβασω φωτο οπως το εκανε ο superfunk στο αλλο post...help!!!!! :cry: :cry:

 

Υ.Γ.2.ψαχνω drummer απο θεσσαλονικη... πουλαω fender stratocaster του 79 οriginal και fender twin reverb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παίζω με strat :wink:

 

πως ποσταρεις φωτο?

καταρχην πρεπει οι φωτο σου να ειναι ηδη ποσταρισμενες :D σε καποιο γνωστο photo site (η και τη φωτο γκαλερι του noiz)

 

my fave is

 

www.photobox.co.uk

 

αφου τις ποσταρεις εκει ,ειναι δωρεαν, κανεις δεξι κλικ στο ποντικι πανω στη φωτο σο και επιλεγεις properties,αντιγραφεις με copy το link.

 

μετα μεσα στο ποστ που θες να κανεις εδω επιλεγεις img ,κανεις paste το link & μετα παλι img :wink:

 

 

Surf_1.sized.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία Fender strat από το '89. Την αγόρασα πιστεύοντας ότι είναι η κιθάρα που μπορείς να παίξεις τα πάντα, γιατί ήμουνα στο "ροκιές μεν αλλά λίγο απ'όλα δε".

 

Μύθος! :)

 

16 χρόνια μετά, πιστεύω ότι η μεγαλύτερη πλάνη ήταν αυτή η ιστορία με την "all around" δυνατότητα της strat. ¶λλαξα και τον bridge και έβαλα έναν JB...θέλω να αλλάξω κιθάρα σύντομα. Μόνο στο neck παίζει ωραία.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον...αυτες ειναι οι δυο κουκλες μου και οι δυο πιστες μου γυναικες :D που την μια ομως θα αποχωριστω(αυτην με το maple) γιατι ξεμεινα... :cry:

 

http://www.photobox.co.uk/album/album_fullsize.html?c_photo=18715184

90932713fdd99b1f4669b03cd7f7fffe6261805f9929cfab54236c8e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hey paides eimai neopas sto forum... :)

loipon na pw kai gw oti distixws paizw me mia strato...eytyxws einai h trith mou kithara... einai amerikana... maple mpratso (isws to mono kalo pou exei panw ths) kai tis exw balei neck dimarzio malmnsteen kai bridge jbeck junior...prin tin allagh magnitwn...apla epsaxna na dw ean exw anoiksei ta potensiometra i ton enisxith... :) anyway...anagnwrizw...oti se kapoion mporei na aresei o ixos...ean paizeis mono kathara... to ipokimeniko stixio metraei opws episis metraei to ean den exeis akousei pote kati kalitero....

kai epeidh diabazontas se ena allo post kati peri ksilwn....kai tin anafora ...se anderson...pistebw apla oti ean pareis mia metaxeirismenh classic anderson stin timh twn 1300 e. den nomizw oti xreiazete na ksanakouseis kati apo tin etairia tis fender... :) i moni periergia mou einai i telecaster signature to ritchie kotzen apla kai mono gia to onoma...:) afta!:)

Y.G na pw bebea oti ipirxan kai kati lampres strato tin dekatia tou 70 pou lene oloi...an kai proswpika den exw akousei kamia apo konta!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νοιώθω λίγο ανένταχτος , γιατί έχω μια Μεξικάνα fat strat … Την είχα πάρει μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση και είναι ακόμη σα καινούρια , το μόνο που της έκανα ήταν να της αλλάξω τα vintage τάστα. Σαν όργανο μου έχει βγει πολύ καλό και δεν σκοπεύω να την αποχωρισθώ στο άμεσο μέλλον , τελικά καμία φορά το Μεξικό βγάζει και καλά πράγματα … πχ Salma Hayek , fat strat κλπ…

 

004.FEN.008.29R.jpg

Η δική μου είναι λευκή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παίζω με μια Fat Strat Mexico, σε Arctic white με rosewood μπράτσο, πειραγμένη με seymour duncan JB humbucker και έναν SLL 4 Quarter Pound στο λαιμό και σύντομα μάλλον ένα SSL 1 στην μέση και ίσως ένα warmoth μπράτσο (άλλα ακόμα το σκέφτομαι)!

Marshall JVM410 + 1960 cab, USA Charvel San Dimas 2H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία Fender strat από το '89. Την αγόρασα πιστεύοντας ότι είναι η κιθάρα που μπορείς να παίξεις τα πάντα' date=' γιατί ήμουνα στο "ροκιές μεν αλλά λίγο απ'όλα δε".[/quote']

 

Εγω έχω μια strat με μαγνήτες EMG (DG-20 set) και μπορώ να παίξω σχεδόν τα πάντα. :wink:

 

- Δεν έχει χρειαστεί όμως ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου