Προς το περιεχόμενο

Ποιοί απο εδώ μέσα δεν παίζουν με strat η tele?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με τίποτα anti-fender, παιδεύω μια Epiphone Tony Iommi signature.

Σίγουρα πολυγαμικός, μια Warmoth tele είναι στο πρόγραμμα.... (α ρε Superfunk δις, και τρις μπορώ να πω !!!)

 

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jam μη σκας,σου τις εβαλα εγω τις φωτο μεσα στο μυν.sorry για την παρεμβαση :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εναλλακτική πρόταση για όσους παίζουν με strat.Αγοράστε μια jaguar αλλάξτε την συνδεσμολογιά στα ποτενσιόμετρα βγάλτε το solo κύκλωμα από το κύκλωμά σας και θα έχετε μια πολύ πιο ενδιαφέρουρουσα κιθάρα.Οι μαγνήτες ακούγονται πολύ καλύτερα από μια απλή strat(εκτός και αν έχει βάλει κάποιος kinman κτλ) έξάλλου ο ίδιος ο fender προόριζε την jaguar για αντικαταστάτη της strat.Η παραπάνω άποψη είναι τελείως προσωπική η strat είναι μια χρήσιμη κιθάρα έτσι κι αλλιώς αλλά πόσους κιθαρίστες με mexican strat -> reissue tubescreamer -> fender twin (έκδοση μετά το 80)

αντέχετε να ακούσετε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποποοοοοο με τα greekish δεν μπορώ να γράψω με τίποτα ελληνικά!!! άσχετο!!! λοιπόν εγώ έχω:

Ibanez RG570 Flaked Blue ποζεριά τρελή με Duncan Jeff Beck , Duncan 59ari , Dimarzio μονό.

Fender Stratocaster USA sunburst αλλαγμένοι οι δύο μαγνήτες με Dimarzio Malmsteen kai Jeff Beck junior. η οποία είναι για δώσιμο...

και το καινούργιο μου μωρό που έκατσε μια ευκαιρία και την πήρα είναι μία

Ibanez JEM7V BSB (industrial) του 98' με american basswood. Φοβερή κιθάρα και για τα λεφτά που την πήρα απιστευτη φάση...

βέβαια όπως είναι γνωστό ο παίχτης κάνει το όργανο...αλλά και το όργανο βοηθάει...¨

 

και τώρα όοοοοοοοοοοολοι μαζί ας μαζέψουμε κανα λεφτό μήπως και αξιωθούμε να πάρουμε καμιά Anderson!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο 3 χρόνια είχα βγεί για Κυριακάτικη βόλτα στο Μοναστηράκι.Εξω από ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα είδη ποδηλάτων(!) κρέμονταν εκτεθειμένο στη βροχή αυτό το μωρό

 

39350979e4a2b80ae0b82f135166992c0c509b2cd9254b0f22ae5b92.jpg

 

εδωσα στον καταστηματάρχη 30 ευρω & την πήρα σπίτι μεσα σε μια ωραιότατη σκουπιδοσακούλα προσφορά του μαγαζιού. :lol:

 

είναι μια εκπληκτική ιταλική Crucianelly elite του 1964 & προς μεγάλη μου έκπληξη ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΕΛΕΙΑ (ειδικά ο μαγνήτης που είναι ίσως ο καταπληκτικότερος neck humbucker που έχω ακούσει ποτε!)

(βέβαια έχει μόνο ενα μαγνήτη!! :lol: )

 

το μόνο που άλλαξα ήταν τα τάστα (6100 jumbo) μια και τα original είχαν ξεκολήσει!!

η κιθάρα είναι κατασκευασμένη απο αγνό fiberglass & παίζει & ακούγεται απίθανα (ειδικά στα καθαρά!)

 

ασε που τελικά αποδείχθηκε & vintage κομμάτι που πωλείται κανα χιλιάρικο ευρά :lol: στο ebay!!

 

 

609991845fc749757f65475e2e4ef7fd3795e66911e2138511db4f3c.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι-fenderas? Όχι... 8)

 

Απλώς διάλεξα την Gibson και προσωπικά πιστεύω, καλά έκανα... :)

Gibson Les Paul Standard 60's neck 2003 Wine Red

 

Untitled-1+copy.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JaYmZ_HetFielD κιθάρα σου είναι πραγματικά κούκλα :D

Το κακό με τις Les Paul είναι ότι κατά τη γνώμη μου, η εμφάνιση τους είναι αντιστρόφως ανάλογη με τον ήχο τους, ή για να είμαι πιο δίκαιος, με την ευελιξία του ήχου τους (μη φωνάζετε κατά τη γνώμη μου είπα!!!:):))

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου