Προς το περιεχόμενο

Ποιοί απο εδώ μέσα δεν παίζουν με strat η tele?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκτος απο τις μεγαλες μου αγαπες εχω αλλα δυο...παρανομα μωρακια 8) που τις βλεπουν οι fender και ζηλευουν καμια φορα, αλλα τι να κανουμε γουσταρουμε να εχουμε αρκετους διαφορετικους ηχους μερικοι οποτε....

η μια ειναι οι gibson flying-v re-issue 67 για michael schenker και albert king καταστασεις... :wink:

 

 

26913525454f2ab98452d9d7d0863aacec5cb92a96f70962cdbc6631.jpg

 

 

και η αλλη μια squier made in japan που την ειχα παρει το 1992, 280 ευρω σημερινα λεφτα και ειναι αυτη που ετοιμαζομαι να την κανω αεροπλανο...(αν γινει βεβαια...)

775452478d1d411460bc4730cd2f656899a5bb50b5110a5c366da6fb.jpg

 

Υ.Γ.ψαχνω drummer απο θεσσαλονικη... πουλαω fender stratocaster του 79 οriginal,την ..παραπανω gibson και fender twin reverb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

JaYmZ_HetFielD κιθάρα σου είναι πραγματικά κούκλα :D

Το κακό με τις Les Paul είναι ότι κατά τη γνώμη μου' date=' η εμφάνιση τους είναι αντιστρόφως ανάλογη με τον ήχο τους, ή για να είμαι πιο δίκαιος, με την ευελιξία του ήχου τους ([b']μη φωνάζετε κατά τη γνώμη μου είπα!!!:):)[/b])

 

 

Συμφωνώ στο πρώτο!Είναι πανέμορφη!Φοβερό χρώμα!Να τη χαίρεσαι!

 

 

Όσον αφορά το δεύτερο,απαντώ ο gibson-όφιλος:Κιθάρα θέλουμε,όχι μπαλαρίνα!Όσοι θέλουν ευελιξία,να πάρουν αυτές τις πως-τις-λένε....telecaster. :D

 

 

Πλάκα κάνω,έτσι;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά, αφού να φανταστείτε την κιθάρα την πήρα πέρυσι τέτοιο καιρό και ακόμα και τώρα την κοιτάω εντυπωσιάζομαι... :lol:

Και η φωτογραφία την αδικεί κατάφορα, η ψηφιακή μου δεν είναι και πολύ σόι... :roll:

 

Όσο για την ευελιξία που λέτε, πιστεύω πως είναι αρκετά ευέλικτη για τα δικά μου γούστα και δεδομένων των αναλογιών...Παίζεις άνετα από Skynyrd, ACDC :D , Sabbath :D :D , Guns'n'Roses :D :D :D μέχρι και Slayer :P :P :P Φοβερά καθαρά, και πολύ warm ήχος με τον neck pickup, το tone στο 0 και ένα καλό marshalloειδές overdrive...

 

Αλλά φυσικά δεν γίνεται να πλησιάσω τον ήχο του Hendrix ή τα "απίστευτα "σκασίματα μίας strat, και γι'αυτό θα πάρω και μία τέτοια... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τι μηχανίματα παίζεις? εγώ προσωπικά βρίσκω επίσης τις Gibson όμορφες άλλα ο ήχος τους είναι κάπως 8)

προσωπικά θεωρώ τις Ibanez γενικά πολύ ευέλικτες και πιστεύω ότι ταιριάζουν ιδιαίτερα με τα δικά μου μηχανίματα ώστε να μπορώ να βγάλω ότι ήχο θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω strat (και καλή μπορώ να πω...) προτιμώ να παίζω με την les paul standard μου.Η classic που είχα έχει πια πωληθεί (δεν το μετάνιωσα πάντως) και έχω επίσης μια ESP made in USA (ναι,υπάρχουν και τέτοιες) καθώς και μια αμερικάνικη Hamer Diablo με Duncans,σε ένα καταπληκτικό χρώμα το οποίο η Hamer το έλεγε "Blue Marble",η οποία παρεπιπτόντως είναι για πούλημα.Ναι,είμαι καλομαθημένος,το ξέρω...αλλά δεν μπορείτε να φανταστείτε

πάνω από πόσους servers έχω ξενυχτήσει για να τις αποκτήσω :)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FENDER απο τον Leo Fender και παλι FENDER

-Eχω μια του '57

-θα ηθελα μια gibson es

-να ξαναβρω την παλια μου την ΕΚΟ (μην πουλατε τις κιθαρες σας θα το μετανοιωσεται καποια στιγμη)

-και μια krammer η ibanez (απο τις καλες) για heavy αν και δεν ασχολουμε και παρα πολυ με το ειδος

-για να αισθανομαι καλα

παντως καθε κιθαρα μπορει να εχει το χαρακτηρα της αλλα με ολες μπορεις να τα παιξεις ολα κεφι να υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου