Προς το περιεχόμενο

GIBSON SG MENACE


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτούσα στον Θωμά για την GIBSON SG MENACE την οποία τώρα δίνει 899 ευροδιαβόλια. Ποιά είναι η γνώμη σας;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aυτo το κιθαρονι ειναι ο metal αντιπροσωπος της Gibson στην αγορα και παιζει πολυ καλα!

Μου αρεσε η ταστιερα απο εβενο και τα κλειδια Grover.

Αλλα εμφανισιακα δεν μου αρεσει καθολου...(ακομα και το logo στο headstock ειναι αλλαγμενο!) αλλα αυτο ειναι απλα στο γουστο του καθενα. Η τιμη ειναι καλη, αλλα στα ιδια λεφτα νομιζω οτι παιρνεις μια Faded series SG που ειναι πιο vintage style.

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά θα γίνω κακός και θα πω στον νέο ότι απαγορεύονται τα greeklish. Έλεος πια διαβάστε και λίγο τους κανόνες πριν ποστάρετε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά θα γίνω κακός και θα πω στον νέο ότι απαγορεύονται τα greeklish. Έλεος πια διαβάστε και λίγο τους κανόνες πριν ποστάρετε!

 

Ο.Κ. συνανθρωπε...μη βαρας :lol:

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry ρε φίλε, αλλά τον τελευταίο 1 μήνα όποιος καινούριος μπαίνει στο site και ποστάρει πάντα γράφει σε greeklish. Έλεος πια! Αφού υποτίθεται ότι πρώτα διαβάζετε τους κανόνες προτού δεχτείτε να συμμετάσχετε και αυτοί το λένε καθαρά. Απαγορεύονται τα greeklish και τα κεφαλαία!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη ειναι καλη' date=' αλλα στα ιδια λεφτα νομιζω οτι παιρνεις μια Faded series SG που ειναι πιο vintage style.[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα! είναι η πιο "αδύναμη" εμφανισιακά από τα καινούργια μοντέλα της gibson. Aν όμως αυτό δεν σε πειράζει τότε είναι καλή η τιμή για ενα ταυράκι με εβένινη ταστιέρα.

 

Σε περίπτωση που δεν ψάχνεις μόνο για καινούργιο ταυράκι τότε μπορείς να βρείς μεταχειρισμένο (γύρω στο χιλιάρικο) και παλιότερα standard μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yποτίθεται ότι πρώτα διαβάζετε τους κανόνες

:roll: :roll: :roll:

:lol:

 

Στο θέμα μας,

εξαρτάται όμως και τι του αρέσει του παιδιού.Αν ας πούμε παίζει καφρίλες και τέτοια,η μαύρη μπορεί να του άρεσει πιο πολύ.Εμένα ποτέ δε μου πολυάρεσαν τα ταυράκια οπότε δε θα πω πολλά.Τα αντίστοιχα ταυράκια της ESP τα έχεις κοιτάξει ή θες gibson?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, παρέλειψα να πω τί παίζω. Γενικά δεν θα μπορούσα να πω ότι έχω τον τέλειο κιθαριστικό εξοπλισμό, μάλλον εξαιρετικά μέτριο θα τον ονόμαζα. Έχω μια Ibanez jem 555 (ναι, την απομιμηση μουαχα) για progressive rock και μια αρχαία ταλαίπωρη Squier που είναι για λίγο τζαζιές, λίγο fusion κλπ. Η αλήθεια είναι ότι πρότεινα να δείτε αυτή την κιθάρα για να μου πείτε την άποψή σας για το πώς αντιδρά σε πιο heavy ακούσματα, αφού διάβασα και στο site της gibson ότι πρόκειται για πιο "βαριά" κιθάρα.

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου