Προς το περιεχόμενο

GIBSON SG MENACE


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πιό φτηνή λύση που μπορεί ακόμα και να ακυρώσει την αγορά νέας κιθάρας είναι φυσικά οι μαγνήτες... τώρα όσο για τον "όγκο" ή το "γκάζι" που θα ήθελες από αυτούς τους μαγνήτες, υπάρχουν άπειρα πόστ στο νόιζ με λίγο search θα πέσεις πάνω σε ατελείωτες συζήτήσεις. Πάντως η κάθε εταιρεία κατασκευάζοντας μία κιθάρα έχει συγκεκριμμένη "φιλοσοφία" για το προιόν της. Η Gibson για παράδειγμα σε οποιαδήποτε μορφή υλοποίησης κιθάρας με διπλούς μαγνήτες ο όγκος .... περισεύει.....

 

Από κει και πέρα είναι θέμα καθαρά δικό σου. Δυστυχώς δεν έχω παίξει με το συγκεκριμμένο ταυράκι που σκέφτεσαι, και απλά παρέθεσα την σκέψη μου πιό πάνω για τα entry lvl όργανα.

 

Μπορεί να σου κάτσει. Μία βόλτα σε ένα μουσικό κατάστημα που διαθέτει την κιθάρα που σκέφτεσαι θα σε πείσει καλύτερα. Τα αυτιά όσο "ασκούνται" σε περισσότερους ενισχυτές - κιθάρες τόσο πιό χρήσιμα εξαγώγιμα συμπεράσματα βγαίνουν για τον καθένα :wink:

 

Δυστυχώς δεν έχω την παραμικρή εμπειρία από την Ibanez σου (αλλά και να είχα, πάλι υποκειμενικά κρίτήρια θα έπαιζαν) για να σου πω πάνω κάτω τι μαγνήτες έβαλα σε Ibanez και είχα τόσο γκάζι ή όγκο. :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το θέμα ειναι πως με τα χρήματα που κοστίζει μια les paul studio μπορείς να έχεις μια πολύ πολύ ανώτερη κιθάρα ποιοτικά και εκεί γεννάτε το ερώτημα...

είσαι μουσικός η είσαι φετιχιστής???

 

Come on man!Make yourself happy! :lol: :lol: :lol:

Δεν ξερω τι ειμαι απο τα 2' date=' ξερω σιγουρα οτι παιζεις καλυτερα με ενα οργανο που σε εκφραζει και ας ειναι και κατωτερης ποιοτητας. :!: Ετσι κι αλλιως εγω μεγαλωσα με αφισες Hendrix,Clapton,ZZ Top,Allman Brothers στο δωματιο μου. :D Αυτα το οργανα που εβλεπα με εκαναν να ξεκινησω να παιζω μουσικη... δεν θελω κατι αλλο.

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου