Προς το περιεχόμενο

GIBSON SG MENACE


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδάκια, αν και δεν έχω εμπειρία από την συγκεκριμένη κιθάρα, να αποφευγετε τις φτηνές Gibson όπως ο διάολος το λιβάνι!

ΧΙΛΙΕΣ φορές να δώσει κάποιος να πάρει μια Epi Elite (MADE IN JAPAN) παρά να δώσει τα ίδια φράγκα για το ανάλογο μοντέλο της Gibson!!!

 

Σταύρε, τι έχει το αβαταρ μου δηλαδής;

Εσένα δεν σου αρέσουν τα φρούτα;;; :lol:

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια, αν και δεν έχω εμπειρία από την συγκεκριμένη κιθάρα, να αποφευγετε τις φτηνές Gibson όπως ο διάολος το λιβάνι!

ΧΙΛΙΕΣ φορές να δώσει κάποιος να πάρει μια Epi Elite (MADE IN JAPAN) παρά να δώσει τα ίδια φράγκα για το ανάλογο μοντέλο της Gibson!!!

 

αυτο αποτι καταλαβα, ισχυει με ολα τα enrty level μοντελα... :roll:

γιαυτο προτεινετε να ακουμε με τα αυτια μας και οχι με τα ματια!!!

 

 

Σταύρε, τι έχει το αβαταρ μου δηλαδής;

Εσένα δεν σου αρέσουν τα φρούτα;;; icon_lol.gif

 

δεν εχει κατι, ισα ισα ειναι πολυ ομοφρο, λατρευω να βλεπω ξανθες να καταναλωνουν μπανανες με τοσο στοργικο τροπο :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κυρίως όταν η εν λόγω κυρία προάγει και τον αθλητισμό (λόγω καπελακίου εγώ θα την έλεγα τενίστρια, όχι ότι αν ήταν και καφετζού ή οτιδήποτε άλλο θα με χάλαγε)

Τελικά, για να το θέσω χοντρά και ακαλαίσθητα, ποιά κιθάρα προτίνετε για να δώσει λίγο όγκο παραπάνω από ότι η Ibanez;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σ αυτό που λες. Δεν είναι τόσο θέμα κιθάρας, αλλά ενισχυτή. Δεν παίζω με ενισχυτή, βάζω την κιθάρα κατευθείαν στο PC και χρησιμοποιώ το Line Port για εφέ. Αλλά έχει τύχει να παίξω και σε διάφορους ενισχυτές και η δική μου (Ibanez jem 555), έμοιαζε πιο άψυχη, με τα ίδια εφέ που χρησιμοποιούσαν και οι άλλοι. Γι αυτό ρωτάω, μήπως τελικά υπάρχουν κάποιες κιθάρες που από τη μαμά, θεωρούνται πιό "ογκόδεις"

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε παιδάκια, αρχίζουμε μια συζήτηση για τα... ξύλα; Μουχαχαχαχαχαχα!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Φίλε μου, το πιθανότερο να θες άλλους μαγνήτες...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω απο πολλους το αποφυγεται τις φτηνες gibson.

Τι εμπειρια εχετε με αυτες(εγω καμια);

Απλα ρωταω γιατι και αυτες set neck ειναι,tuneoματικες ειναι,τους ιδιους μαγνητες φορανε με ακριβοτερα μοντελα.

Μηπως ειναι ακομη μυθος και η διαφορα στην τιμη να οφειλεται στo finishing kai to look;

by the way ειμαι ενας τυπος που εδωσα αρκετα $ παρανω για να ειναι premium plus η standard μου(ο ηχος μου αρεσε πολυ στην συγκεκριμενη σιγα μην το εκανα για το AAA flamemaple)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου