Προς το περιεχόμενο

Δεν έχω έξοδο στο αριστερό ηχείο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έκανες αυτό που λέει ο boukaw7 μπας και έχει καεί το monitor? δουλεύει όταν ακούς μουσική?

Έχω βάλει adaptor γιατί τα ακουστικά μου έχουν λεπτό βύσμα και η κάρτα παίρνει το χοντρό(σαν της κιθάρας) λες να φταίει αυτό γιατί κατά τα άλλα τα ακουστικά δουλεύουν μια χαρά..., εν τω μεταξύ στο cubase φαίνεται από τις ενδείξεις πως στέλνεται ήχος και στο αριστερό ηχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να κουνήσεις τον αντάπτορα κατά την αναπαραγωγή να δεις αν κάνει τίποτα θορύβους το ηχείο που δεν δουλεύει

το καλύτερο θα ήταν να δοκιμάσεις κάποιον άλλο αλλά που να βρεις σήμερα που είναι όλα κλειστά

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να κουνήσεις τον αντάπτορα κατά την αναπαραγωγή να δεις αν κάνει τίποτα θορύβους το ηχείο που δεν δουλεύει

το καλύτερο θα ήταν να δοκιμάσεις κάποιον άλλο αλλά που να βρεις σήμερα που είναι όλα κλειστά

Τον κούνησα τον adaptor αλλά δεν εγινε τίποτα, δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να είναι μονοφωνικός??? Ίσως να λέω και βλακείες, δεν ξέρω. Αύριο θα πάρω ακουστικά με χοντρό βύσμα να δω τι θα γίνει. Το έβαλα και στον ενισχυτή της κιθάρας και μου έκανε το ίδιο ακουγόταν μόνο από αριστερά, άρα μάλλον αυτό θα φταίει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μονοφωνικός αντάπτορας; Παίζει. Βγάλτον και δες στην άκρη του πόσες μαύρες λωρίδες έχει. 1 ή 2;

Οι ενισχυτές συνήθως μονοφωνικό σήμα βγάζουν, καθώς ο ήχος τςης κιθάρας είναι μονοφωνικός από τη φύση του!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μονοφωνικός αντάπτορας; Παίζει. Βγάλτον και δες στην άκρη του πόσες μαύρες λωρίδες έχει. 1 ή 2;

Οι ενισχυτές συνήθως μονοφωνικό σήμα βγάζουν, καθώς ο ήχος τςης κιθάρας είναι μονοφωνικός από τη φύση του!

Φίλε boukaw7 ο αντάπτορας έχει μία λωρίδα στην άκρη, να υποθέσω ότι είναι μονοφωνικός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε boukaw7 ο αντάπτορας έχει μία λωρίδα στην άκρη, να υποθέσω ότι είναι μονοφωνικός?

 

;) Yeap...πήγαινε και τσίμπα έναν στερεοφωνικό και μάλλον θα είσαι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια θερμή παράκληση. Άλλη φορά να είμαστε λίγο πιο κατανοητοί στους τίτλους των θεμάτων. Να αν το έλεγες από την αρχή ότι το πρόβλημα δεν είναι ηχείο, αλλά το αριστερό ακουστικό, η λύση θα είχε βρεθεί σχεδόν αμέσως!

 

Cheers mates!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια θερμή παράκληση. Άλλη φορά να είμαστε λίγο πιο κατανοητοί στους τίτλους των θεμάτων. Να αν το έλεγες από την αρχή ότι το πρόβλημα δεν είναι ηχείο, αλλά το αριστερό ακουστικό, η λύση θα είχε βρεθεί σχεδόν αμέσως!

 

Cheers mates!

Βασικά και ηχεία να έβαζα με αυτόν τον adaptor πάλι τα ίδια θα είχα(το δοκίμασα) το θέμα ήταν ότι δεν μου πήγε το μυαλό ότι το πρόβλημα θα ήταν στον adaptor. Πάντως ευχαριστώ και sorry αν σε κούρασα.(ελπίζω βέβαια με την αγορά νέου adaptor να λυθεί το πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι δουλειά έχει μονοφωνικός αντάπτορας με ηχεία; Και multimedia ηχεία να βάλεις, πάλι στερεοφωνικό θες. Δεν είναι θέμα κούρασης (δεν θα ασχολιόμουν καν αν έπαιζε τέτοιο ενδεχόμενο), αλλά θέμα του ότι θα ξέμπλεκες μια ώρα νωρίτερα! Αν δεν είναι τελικά ο αντάπτορας τα ξαναλέμε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου