Προς το περιεχόμενο

Recording Help assistance ......


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με το γεγονος οτι δεν βγαζει ελλαδα...

Στο site του Στολλα υπαρχει:

http://www.stollas.com/viewproduct.asp?ProductID=6403

 

Δυστυχω εριξα μια ματια και το μονο οικονομικό που βρηκα ηταν αυτό...Κοιτα 20 euro κανει εγω θα σου ελεγα να το τσιμπησεις αν σου κανει εχει καλως...αλλιώς το βαζεις διπλα απο το πληκτρολογιο σου στον υπολογιστή και το χρησιμοποιείς διαφορετικά...

 

Αλλή ιδεα που θα σου προτεινα ειναι να σκεφτεις αν χρειαζεσαι καποιο μικρο midi κλαβιέ (πληκτρο)....και να παιξεις απο εκει...ή καποια pads μια και εισαι drummer...(τπτ akai mpd ή κατι τετοιο http://www.thomann.de/gr/alesis_control_pad.htm)...

 

Διαλεξε και αγορασε... ;)

 

 

EDIT:

 

Θες να μας πεις και σε τι τιμές το ψάχνεις το controller?

 

 

 

Αυτό με τα 20 euro μια χαρά μου ακούγεται και όσο κρατήσει.

 

Στο site του Στόλλα το έχει 40κάτι, 20 εύρω απο πού μπορώ να το βρώ;

 

Εν αρχή ξεκίνησα να ψάχνω 2 midi πεταλάκια για να τα χρησημοποιήσω και με τον vampire που έχω αλλά από ότι φαίνεται ότι τα κατάργησε όποιος τα έβγαζε με αποτέλεσμα να ψάχνω γενικότερα λύσεις καλύτερες από το να μάθω σκοποβολή πετόντας τις μπακέτες στο πληκτρολόγιο ευχόμενος να πετύχω το R για να ξεκινήσει  :P :D ;D

 

Βασικά όσο πιο οικονομικό τόσο πιο καλό. Εγώ 2 μπλιμπλίκια θέλω μόνο τα άλλα μου είναι άχρηστα προς το παρόν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα 20 κατι ευρώ το ειχα δει στο thomann...Απο εκει συμφερει να παρεις μονο αν παρεις και αλλα πραγματα για να ανεβει το ποσο γιατι ειναι και 30 euro shipping...

 

Παντως αν ριξεις καμια βολτα σε μαγαζια που εχουν behringer (ξερω ενα στο μαρουσι το οποιο μου κανιε πολύ καλές τιμές...) μπορει να το βρεις και χαμηλοτερα...

 

Μια χαρα παντως ειναι και η τιμή....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα 20 κατι ευρώ το ειχα δει στο thomann...Απο εκει συμφερει να παρεις μονο αν παρεις και αλλα πραγματα για να ανεβει το ποσο γιατι ειναι και 30 euro shipping...

 

Ναι το ξέρω για το shipping.  :( Ειδάλλως θα το είχα τσιμπίσει.

 

Ηλία το fcb θα το πάρω ούτως η άλλως για τον Vampire που έχω οπότε θα το δοκιμάσω άν και μου φαίνεται λιγο "ταψί του φούρναρη"  ;D σε μέγεθος για να το βολέψω κάτω από κάνα βαθύ  :D

 

Και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά. Τι θα έκανα χωρίς εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αρχή ξεκίνησα να ψάχνω 2 midi πεταλάκια για να τα χρησημοποιήσω και με τον vampire που έχω αλλά από ότι φαίνεται ότι τα κατάργησε όποιος τα έβγαζε με αποτέλεσμα να ψάχνω γενικότερα λύσεις καλύτερες από το να μάθω σκοποβολή πετόντας τις μπακέτες στο πληκτρολόγιο ευχόμενος να πετύχω το R για να ξεκινήσει  :P :D ;D

 

Γιατί δεν σκέφτεσαι να πάρεις ένα bluetooth πληκρολόγιο , να το έχεις κάπου δίπλα στα drums και να κάνεις έτσι την δουλειά σου?

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο είναι οι λόγοι που εγκατέλειψα το ασύρματο πληκτρολόγιο.

 

Ο ένας είναι ότι από λάθος δικό μου μπορί να χάσει το focus η εφαρμογή και έτσι να μην πιάνει το shortcut για να ξεκινήσω να γράφω κτλ κτλ και δεν μπορώ να το καταλάβω ότι χαθηκε το focus επειδή δεν έχω οπτική επαφή με την οθόνη δεν πρόκειται να το καταλάβω ότι κάτι τέτοιο συνέβει έτσι με ένα ασ το πούμε βοήθημα το οποίο το μόνο που θα κάνει είναι να ξεκινάει και να σταματάει το Playback ή το Recording για μένα είανι το ιδανικό.

 

Ο δεύτερος και εξ ίσου σημαντικός είναι ο χώρος. Το σετ μου είναι σχετικά πληθωρικό και δεν έχω και πολύ χώρο. Οπότε κάτι που πρέπει να το χειρίζομαι με το χέρι είναι αδύνατο να το βολέψω κάπου, ενώ ένα μικρό footswitch με ένα το πολύ δύο switches θα μπορώ να το βολέψω κάτω από το δεύτερο βαθύ μου και με ένα τσάκ να γίνεται αυτό που θέλω.

 

BTW με βλέπω να καταλήγω με το FireOne μια που είναι και κάρτα ήχου ( για το laptop ) και control surface για να κάνει κανείς εύκολα το χειρισμό του transport και αυτό δέχεται και foot switch το οποίο μπορώ να το έχω δίπλα μου και να μου κάνει τη δουλειά. Την FCB που πήρα σήμερα δεν κατάφερα να την κάνω να "διατάξει" playback κτλ κτλ. Ενώ σε ένα Midi track έφταναν όλα τα events που έστελνε η fcb.

 

Αυτάάάάάάάάάάά..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου