Προς το περιεχόμενο

100% handmade electric guitars (πολλα videos)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι αφου οι τιμες εξαρτωνται απο το εργατικο κοστος και τις οικονομιες κλιμακας μια εταιρεια εχει 100 κιθαρες σε ολα τα μεγεθη τιμων και δεν εχει μια κιθαρα ? Μηπως και αυτο ειναι για λογους μαρκετινγκ?

 

 

 

 

 

 

Για δοκίμασε να δεις τη εργατικό κόστος και τι κόπο εχει η κατασκευη μιας tele ,μιας lp με set neck ,flame maple top, και μια archtop κουφωτή.

 

 

 

 

Για δες πχ τη σειρά της fender που είναι όλες bolt on όσο ανεβαινουμε χρηματικά ανεβαίνει το κόστος υλικών (καλύτεροι μαγνήτες ,καλύτερα κλειδια κλπ) και τα εργατικά (αλλά μισθό παιρνει ο κορεατης ,αλλο ο μεξικάνος ,άλλο ο αμερικάνος)

 

Δυσκολα θα βρεις σε μια εταιρια 2 ιδια όργανα με μεγαλη διαφορά τιμής.

Εξάλου οι εταιρειες προσπαθουν να πιασουν όλα τα βαλάντια ααπο τον πιτσιρικά που ζει απο το χαρτζιλίκι μέχρι αυτον που μπορει/ειναι διατεθειμένος να τα σκάσει mucha grande

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μια χώρα (και αγορά) στην οποία ουσιαστικός κανονας είναι το πώς θα φανώ εγώ εξυπνότερος και πονηρότερος απο όλους σας γιατί βρήκα πρώτος το καλύτερο στη μισή τιμή ...

 

Τι απωθημένα έχεις βρε αδερφάκι μου.

 

Κανε τον κόπο, πρώτον να μιλάς καλύτερα γιατί δεν γνωριζόμαστε και δεύτερον να ξαναδιαβάσεις αυτό που πόσταρα.

Sorry για το off-topic.

 

Καλό κι'αυτό, μάλλον δεν θυμάσαι τα ίδια σου τα ποστ και τον χαρακτήρα των απαντήσεών σου στο παρελθόν σε δικά μου ποστ. Τέλος πάντων μια απ'τα ίδια, δεν έχει νόημα.

 

Κατόπιν ανταλλαγής πμ με τον φίλο Silot θα ήθελα να ζητήσω και δημοσίως συγνώμη για το σχόλιό μου εις βάρος του. Να με συμπαθάτε  :-* :-* :-*

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατόπιν ανταλλαγής πμ με τον φίλο Silot θα ήθελα να ζητήσω και δημοσίως συγνώμη για το σχόλιό μου εις βάρος του. Να με συμπαθάτε  :-* :-* :-*

συχωρεμένος τέκνων μου. :P

 

Πες δέκα φορές το πάτερ ημών και άλλες δέκα ότι ο suhr είναι gay και ουκ αμαρτία έχεις ;D ;D ;D

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ***** τον suhr μου *****... ;D

γιατι οποιαδηποτε κιθαροκουβεντα πανω σε ..αρνητικη βαση εχει παντα αυτον...;γιατι καταληγουμε παντα σε αυτον...;

Τάκη για να μην παρεξηγούμε, η προσωπικές μου εντυπώσεις για τις suhr είναι παρά πολύ θετικές αλλά ειλικρινά πιστεύω πως πωλούνται πολύ ακριβά

 

 

δεν διαφωνουμε και πολυ σε αυτο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εστειλα μαιλ στον τυπο και των ρωτησα αν φτιαχνει και parts.(necks,bodys)

φτιαχνει και μου ειπε και τιμη,για τελε μπρατσο που τον ρωτησα με satin finish,radius 10-14 με birdeye maple χειροποιητο στα 330 ευρω!not bad  8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου