Προς το περιεχόμενο

Jimmy Page shreds (his guitar)... Όχι για φανατικούς...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bad night?

Δείτε μετά το 2:00...

Και ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ "(name of famous guitarist) SHREDS"... Είναι δυστυχώς αλήθεια...

http://www.youtube.com/watch?v=tkApNqfg7tE

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγώ δεν ξαφνιάστηκα. Ποτέ δεν έπαιζε καλά στα λάιβ.

(Γενικά οι Led Zeppelin δεν μου αρέσουν live. Εκτός από μερικές εκτελέσεις του No Quarter και Mobby Dick.)

Για να μην μιλήσουμε για το γεγονώς ότι μετά την ηλικία των 3 δεν υπήρξε ποτέ νηφάλιος...  ;D

 

Περισσότερο μου έκανε εντύπωση ο Plant που η φωνή του δεν πήγαινε πουθενά...

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξί χέρι κι ένα νεφρό θα'δινα να'μουν εκεί τότε κι ας έπαιζε έτσι όλη νύχτα. Δεν περίμενα ποτέ ν'ακούσω τους dream theater σε συναυλία των Zeps. Ο Page πάντως όντως δεν είναι σε καλή μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απογοητευτικό να βλέπεις τέτοιο μουσικό να παίζει έτσι. Αλλά έπαιζε με έναν ιδιαίτερο τρόπο στα live του, όπως και όλοι οι ζεππελιν. Ολόιδιες εκτελέσεις στα κομμάτια τους δεν ήθελαν να κάνουν. Και αυτό έχει και τα πλεονεκτήματα του και τα μειονεκτήματα  του. Αλλά σίγουρα πάντα προσπαθούσαν να έχουν δημιουργικές εκτελέσεις στα τραγούδια τους.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είδα εγώ είναι ότι στο σόλο του Heartbreaker ο Τζίμισελίδας ή δεν μπορούσε να βγάλει αυτό που είχε στο μυαλό του (λόγω κακής μέρας?) ή αυτό που είχε στο μυαλό του δεν ήταν και τόσο καλό. Η ελαφρά διασκευή του whole lotta love μου άρεσε.

 

[offtopic]

Για τους GASάδες και ToneHunters:

Έχω τον ήχο από αυτό το σόλο και λέγεται DOD Classic Fuzz  ;) ;D

[/offtopic]

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω φαει τη ζωη μου στους ζεπ, ειναι μπαντα που θελει ΠΟΟΟΟΛΥ ψαξιμο να καταλαβεις τι κανει.

Δε τους ενδιαδερουν οι κονσερβες και τολμουν προβες ακομα και στα live, οπως W L Love που ειδαμε δεν ηταν στο προγραμμα. ¨η χαθηκε απ τη μαστουρα ο πειτζ και σωσαν οι αλλοι (ΜΕΓΑΛΕ JPJones) ή απ τη μαστουρα γουσταραν.

Το παιξιμο του παιτζ παιδες θελει πολυ δουλεια και ακομα και τωρα που εχω ακουσει το rock n roll 445465654.000000000000 φορες, ακουω καινουργια lick.

1 τραγουδι ζεπ = 1 ανωτατη στο μπλουζ.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ...τα χουμε πει κι άλλες φορές για το φαινόμενο Page...νομίζω παρακολουθώντας πολύ καλά την πορεία τους, μετά το 1972 όπου και να παίζανε ήταν out of tune γενικώς άσχημα...αλλά δείτε (ήδη μπορεί να το ξέρετε) γιατί είναι γνωστός παγκοσμίως-απίστευτες συνθέσεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου