Προς το περιεχόμενο

όταν μέλη του νόιζ συμπράττουν...(Snooze κλιπ)


WrTsXxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευγε.

 

Κανενας Drumer δεν υπαρχει να παει να γραψει τιποτα τουμπανα της προκοπης.

Τα "παιξιματα" καλα ειναι, ο ηχος ομως (οχι οτι ειναι ασχημος) αλλα αν τα υπολοιπα ειναι καλα φαινεται η διαφορα πολυ.

 

Ευγε παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευγε.

 

Κανενας Drumer δεν υπαρχει να παει να γραψει τιποτα τουμπανα της προκοπης.

Τα "παιξιματα" καλα ειναι, ο ηχος ομως (οχι οτι ειναι ασχημος) αλλα αν τα υπολοιπα ειναι καλα φαινεται η διαφορα πολυ.

 

Ευγε παλι.

 

Eυχαριστουμε κ παλι:)

 

Tα ντραμς ΕΙΝΑΙ παιγμενα αν εννοεις αυτο,οπως κ ολα τα υπολοιπα "παιξιματα" ειναι αληθινα κ οχι προγραμματισμενα.Για τον ηχο καναμε οτι μπορουσαμε,αλλα οποιαδηποτε προταση θα βοηθουσε.Να, πχ τα ντραμς ηχογραφηθηκαν στο home studio "φυσημα" ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο παιδια, ειναι τελειο.

Καποιος ειπε για soundtrack. Συμφωνω απολυτα.

 

Για τα τυμπανα το οτι ειναι λιγο lo-fi δεν με χαλαει καθολου. Ισα ισα μπορει να "δινει" στο υφος του κομματιου. Το ακουσα με ακουστικα και εκεινο το hihat με χαλασε καπως. (ειναι λιγο δυνατα και ο ηχος του ειναι λιγο ψευτικος;)

 

Σε ορισμενα σημεια μου φανηκε οτι καπου χανεται το "timing" δλδ ξεφευγει απο το tempo ειδικα στις παυσεις. Αν και εγω ειμαι ο τελευταιος που μπορει να πει οτι εχει το ρυθμο μεσα του, οποτε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ  πιθανο να κανω και λαθος.

 

Παντως  το κομματι στεκεται ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ απο ολες τις αποψεις, για να μην πω τιποτα αλλο υπερβολικο  . Μπραβο φιλε. Στειλε και αλλα

 

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες με συγκινήσατε...

Τελικά το κενό που άφησε ο τραγουδιστής που έφυγε δεν σας πτόησε.

Μάλλον σας ενέπνευσε για νέα πράγματα.

 

Όπως είπα και από κοντά μακάρι να βρεθούμε στο studio…

 

WrTsXxx αγορίνα μου, τι σκατά το έχεις ολόκληρο βιβλίο αχρησιμοποίητο;;; ...καιρός για circuit bending πειράματα.  8)

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συνεχίζω να σας ευχαριστώ για τα σχόλιά σας!

είναι πάντα βοηθητικά και πολλές φορές συγκινούν, όπως τα ωραία που μας είπε ο dkal στην νοιζο-μπυροποσία...

 

gpolik> το "ψευτικο Hihat" είναι μέρος των lo-fi drums...ίσως όμως να θέλει λίγο χαμήλωμα...

το κομμάτι δεν ξεφεύγει, είναι μετρημένο και πατάνε όλα πάνω σε μετρονόμο. απλά μπορεί να σε μπερδεύουν αλλαγές που δε γίνονται πάνω στο 1ο τέταρτο του μέτρου...τρελές προγκρεσιβιές :P

 

Toneless> είσαι απ τους ελάχιστους ανθρώπους που μας είχαν "δεί" με τον τραγουδιστή και μπορείς να κρίνεις καλύτερα το κατα πόσο άφησε "κενό" αποχωρώντας...

Όσο για το circuit bending...καλ-ομελέτα κ έρχεται!!! {και ξέρεις ότι δε θα γλυτώσεις, μόλις μπει στο χειρουργείο το sk1 θα σε ταράξω στις απορίες.. ;)}

 

delta66> έχεις δίκιο, ο drummer μόνο της προκοπής δεν είναι. Στην επόμενη πρόταση σου λές ότι τα παιξίματα ήταν καλά, αλλά ο ήχος...εκεί με μπέρδεψες εμένα. Εννοείς οτι τελικά αυτό που σε χαλάει είναι ότι τα τύμπανα δεν έχουν γραφτεί και μιξαριστεί σωστά, ώστε ως ήχος να δένουν με το υπόλοιπο κομμάτι;

 

bloody_sunday: Αν ποτέ οι Gotan Project συναντούσαν τους Massive Attack και τον Υann Tiersen...ε, μάλλον θα είχαμε μία ιστορική στιγμή για τη μουσική...ίσως ένας δίσκος που θα έμενε στην ιστορία...

{δε νομίζω ότι έχουμε κάνει κάνα τέτοιο επίτευγμα...αλλά όπως κ να χει, ευχαριστούμε..} 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blue παλιοχαρακτήρα, δεν μου κάνει καμία εντύπωση που βλέπω και τη δική σου μούρη αναμεμειγμένη σε αυτό το διαμαντάκι!

 

Μπράβο σας παιδιά. :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα Γιαννή  :)

Αν κ μαλλον εχεις κανει σαρδαμ.μαλλον ηθελες να πεις "Blue παλιοχαρακτηρα,μου κανει εντυπωση κλπ"

 

Ευχαριστω πολύ και όλους τους υπολοιπους για τα καλα τους λογια,προσυπογραφω καθε λεξη του Wrtsxx ,εκτος απο το θεμα του ντραμερ κ αν δεν του αρεσει ,να κατσει να τα παιξει αυτος (inside joke)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ηθελες να πεις "Blue παλιοχαρακτηρα,μου κανει εντυπωση κλπ"

 

Αλλού αυτά Πέτρο... :P :P 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου