Προς το περιεχόμενο

Προώθηση σπασμένων προγραμμάτων από την ΕΤ1;


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

evris linux-ας δε δηλωσες πιο πριν?

 

οχι evris δεν τους θιγω γιατι δεν υπηρχε περιπτωση ετσι κι αλλιως να το αγορασω σε αυτη την τιμη.

 

τα υπολοιπα που αναφερεις ειναι περισσοτερο κοινονικοπολιτικα θεματα που θα πλατιασουμε αν τα πιασουμε ενα ενα οσον αφορα το δικαιο και το ηθικο.

 

Και κλεινοντας και εγω, επεκτεινω την σκεψη σου:

Αφου σε αυτην την τιμη δεν θα τα αγοραζες, δεν θα τα ειχες. Δεν θα ηξερες windows, word, .... και εγω (που θα τα ηξερα και θα τα ειχα πληρωσει) οταν συναντιωμασταν επαγγελματικα θα ημουν ο διευθυντης σου και εσυ ο κλητηρας μου, λογω διαφορας προσοντων. Κλεβοντας τα, καταφερνεις να εξισωνεσαι και γιατι οχι και να με ξεπερνας και τελικα θιγεις εμενα. Feel free to continue, ειμαι γεννημενος κλητηρας :)

 

οι οικονομικες σου δυνατοτητες δεν ειναι προσοντα.....

 

 

Ναι χοντρο-λινουξας :) Χαριζω με λιγα λογια τον ελευθερο χρονο μου σε κατι το οποιο δεν χρεωνω και με χαροποιει να το χρησιμοποιει κοσμος.

 

Δεν ειμαι δωρεαν σε ο,τι δηποτε. Δηλαδη αν δουλευω για να φερω πανες στα παιδια μου σε μια αντιπροσωπεια αυτοκινητων δεν θελω να ερθεις με το σιδηρολοστο να παρεις ενα που σου φαινεται ακριβο και δεν θα το αγοραζες ετσι και αλλιως, αλλα πολυ το κανεις κεφι :) Κατι με χαλαει σε αυτην την αποψη.

 

Οσο για τις οικονομικες μου δυνατοτητες, αν εννοεις αν με αυτα μπορω να παω σε καλυτερα μερη, να ντυθω καλυτερα, να αγορασω καλυτερους υπολογιστες, ο,τι βιβλιο θελω, να φτιαξω τη μυτη μου να κοιταει πανω, να πληρωσω δωματιο με πισινα, να παω σε οποιοδηποτε πανεπιστημιο θελω, να το παρατησω, να το ξαναρχισω, να εχω προσωπικο καθηγητη κιθαρας τον Clapton να κοιμαται σπιτι μου και οποια κιθαρα θελω κλπ ναι ειναι προσοντα. Αλλα αν ειναι να μου τα κλεψεις ολα αυτα, (γιατι ετσι και αλλιως δεν θα τα αγοραζες, οποτε δεν σου φαινεται και πολυ κακο) τοτε οντως δεν φτουρανε και πολυ.

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν θες και για το συγκεκριμενο παραδειγμα αυτο θα στρεφοταν απεναντι σε ενα ατομο και οχι σε μια εταιρια που εχει σκοπο το κερδος και μαλιστα εις βαρος σου.

 

προσφατα κοιταξα τις τιμες για το cubase που ξερω οτι κανει οτι χρειαζομαι και οχι δε μπορω να το πληρωσω. αν θα γινει κατι μαγικο και θα βγαζω λεφτα απο τη μουσικη μου(που δεν το βλεπω γιατι δισκογραφικα κινουμαι στα net-labels με δωρεαν download) θα το αγορασω για να μην εχω νομικα προβληματα

 

Μάαααλιστα... εποχές κι ενός άλλου λαμπρού μέλους του φόρουμ (υπονοούμενο για άλλον είναι shadow, δεν σε ειρωνεύομαι). Επομένως κατ'εσέ πρέπει:

 

(α) oποιαδήποτε εταιρία έχει σκοπό το κέρδος "εις βάρος μας" (!!!!) να την κλέβουμε,

(β) όταν την κλέβουμε εμείς (εις βάρος της), να το φχαριστιόμαστε κι από πάνω,

(γ) να αγοράζουμε προγράμματα μόνο και μόνο για να μην έχουμε νομικά προβλήματα, κι ούτε καν στο κάτω - κάτω βρε αδελφέ για να τους πούμε ένα "μπράβο" για την προσπάθειά τους πληρώνοντάς τα.

 

Πολύ θα ήθελα να δω αν θα έλεγες τα ίδια αν ήσουν ιδιοκτήτης μιας εταιρίας software...

α)ξερω γω αν θες να καθεσαι αμετοχος και να θιγεσαι μεινε ετσι

 

β)ναι ειναι λιγο χαιρεκακο αλλα δε νομιζω πως 8α στεναχορηθω φανταζομενος καποιον manager στην steinberg να χτυπιεται μπροστα στα αποτελεσματα των πωλησεων και του χρηματηστηριου

 

γ)bloody_sunday πιστευεις πως θα επιβραβευθει απο το διευθυντη του ο προγραμματιστης που εκατσε και ελιωσε το μυαλο του για τον κωδικα? μαλλον ειναι ενας ακομα αναλωσιμος υπαλληλος που για τον α β λογο μπορει να αντικατασταθει απο τον αμεσως επομενο στην "τροφικη αλυσιδα" της αγορας εργασιας. επιπλεον δεν εχει κανενα δικαιωμα πανω στον κοπο του αφου το copyright ειναι στο ονομα της εταιριας.

 

evris linux-ας δε δηλωσες πιο πριν?

 

οχι evris δεν τους θιγω γιατι δεν υπηρχε περιπτωση ετσι κι αλλιως να το αγορασω σε αυτη την τιμη.

 

τα υπολοιπα που αναφερεις ειναι περισσοτερο κοινονικοπολιτικα θεματα που θα πλατιασουμε αν τα πιασουμε ενα ενα οσον αφορα το δικαιο και το ηθικο.

 

Και κλεινοντας και εγω, επεκτεινω την σκεψη σου:

Αφου σε αυτην την τιμη δεν θα τα αγοραζες, δεν θα τα ειχες. Δεν θα ηξερες windows, word, .... και εγω (που θα τα ηξερα και θα τα ειχα πληρωσει) οταν συναντιωμασταν επαγγελματικα θα ημουν ο διευθυντης σου και εσυ ο κλητηρας μου, λογω διαφορας προσοντων. Κλεβοντας τα, καταφερνεις να εξισωνεσαι και γιατι οχι και να με ξεπερνας και τελικα θιγεις εμενα. Feel free to continue, ειμαι γεννημενος κλητηρας :)

 

οι οικονομικες σου δυνατοτητες δεν ειναι προσοντα.....

 

 

Ναι χοντρο-λινουξας :) Χαριζω με λιγα λογια τον ελευθερο χρονο μου σε κατι το οποιο δεν χρεωνω και με χαροποιει να το χρησιμοποιει κοσμος.

 

Δεν ειμαι δωρεαν σε ο,τι δηποτε. Δηλαδη αν δουλευω για να φερω πανες στα παιδια μου σε μια αντιπροσωπεια αυτοκινητων δεν θελω να ερθεις με το σιδηρολοστο να παρεις ενα που σου φαινεται ακριβο και δεν θα το αγοραζες ετσι και αλλιως, αλλα πολυ το κανεις κεφι :) Κατι με χαλαει σε αυτην την αποψη.

 

Οσο για τις οικονομικες μου δυνατοτητες, αν εννοεις αν με αυτα μπορω να παω σε καλυτερα μερη, να ντυθω καλυτερα, να αγορασω καλυτερους υπολογιστες, ο,τι βιβλιο θελω, να φτιαξω τη μυτη μου να κοιταει πανω, να πληρωσω δωματιο με πισινα, να παω σε οποιοδηποτε πανεπιστημιο θελω, να το παρατησω, να το ξαναρχισω κλπ ναι ειναι προσοντα. Αλλα αν ειναι να μου τα κλεψεις ολα αυτα, (γιατι ετσι και αλλιως δεν θα τα αγοραζες, οποτε δεν σου φαινεται και πολυ κακο) τοτε οντως δεν φτουρανε και πολυ.

 

 

 

μα δε στα κλεβω φιλε μου. η γνωση που αποκτω απο τα σπασμενα προγραμματα πιστευεις οτι σου ανηκει και εμενα οχι επειδη τα πληρωσες? δε θα μεινω αμετοχος θα διεκδικησω οτι μπορω.

 

αν δουλευεις σε μια αντιπροσωπεια αυτοκινητων και το boss σου σπαει τα @@(παπακια) σου καθε μερα για να εχει καμια χιλιαρα παραπανω το μηνα συν το αγχος της απολυσης αν δεν τον συμφερεις πια ενω σκοτωνεσαι για να φερεις πανες στα πιτσιρικια σου μαλλον θα το ευχαριστηθεις. εγω τουλαχιστον ενα χαμογελακι θα το αφηνα να εμφανιστει

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το εχουμε κανει λύσσα το θεμα...

 

Οποιος θελει να κρύβεται πισω απο το δακτυλο του μπορει να κρύβεται...Το θεμα ειναι να μην θελει να αποδειξει κατι που δεν αποδεικνύεται...

 

Και δυστυχώς φιλτατε shadowalker το να χρησιμοποιεις σπασμενα προγραμματα ειναι παρανομο...Οτι και να λές ειναι ψιλο-ουτοπικό ((η ατιμη η κοινωνια που θελει να πληρώσω μια σειρα απο 0-1, η ατιμη η steinberg που απομυζεί το αιμα του developer κλπ μελοδραματικά))

 

Υπαρχει σύνταγμα και νομος που δεν σου επιτρεπει να χρησιμοποιήσεις το σπασμενο Cubase...TΕΛΟΣ

 

Πολύ θα ήθελα να δω αν θα έλεγες τα ίδια αν ήσουν ιδιοκτήτης μιας εταιρίας software...

 

Εγώ να δεις....

 

 

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά, το ξεχειλώσαμε το θέμα  ::)

 

Ο shadowalker έχει μία άποψη που -όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο- είναι πολύ διαδεδομένη. Κι εγώ διαφωνώ (ριζικά) με αυτήν ... αλλά σκεφτείτε.... υπάρχει περίπτωση να "γεφυρωθεί" ένα χάσμα (το οποίο είναι κατά βάση κοινωνικο-πολιτικής χροιάς) με 5-10 ή 100 post?

 

Peace  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το ξεχειλώσαμε το θέμα  ::)

 

Ο shadowalker έχει μία άποψη που -όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο- είναι πολύ διαδεδομένη. Κι εγώ διαφωνώ (ριζικά) με αυτήν ... αλλά σκεφτείτε.... υπάρχει περίπτωση να "γεφυρωθεί" ένα χάσμα (το οποίο είναι κατά βάση κοινωνικο-πολιτικής χροιάς) με 5-10 ή 100 post?

 

Peace  :)

 

Θα ληστευες αόρατος μια τραπεζα??? Όλα απο κει ξεκινανε, είναι καθαρα πολιτικο το θέμα!!! Αν δε κλεβουμε τραπεζες επειδη σεβομαστε την εννομη ταξη και την ιδιοκτησια ή φοβομαστε τις συνεπειες!!! Γι' αυτο σας λεω είμαστε τελειως εκτος και θα επρεπε να σταματησουμε, απαγορευεται και απο τους κανονες του φορουμ!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως κατ'εσέ πρέπει:

 

(α) oποιαδήποτε εταιρία έχει σκοπό το κέρδος "εις βάρος μας" (!!!!) να την κλέβουμε,

 

α)ξερω γω αν θες να καθεσαι αμετοχος και να θιγεσαι μεινε ετσι

 

 

Οκ, θίγομαι. Θίγομαι επειδή συμμετέχω στην προαιώνια διαδικασία της συναλλαγής (ο ένας πουλάει κι ο άλλος του δίνει κάτι σαν αντάλλαγμα). Όμως δεν θα κάτσω αμέτοχος. Θα σταματήσω να δίνω κάτι για αντάλλαγμα, θα βουτήξω την πραμάτεια του και θα του πετάξω και μια μολότωφ για να μάθει να ζητάει και χρήματα κι από πάνω. Ορίστε μας! happy0009.gifhappy0007.gif  happy0008.gif

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου