Προς το περιεχόμενο

Προώθηση σπασμένων προγραμμάτων από την ΕΤ1;


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επομένως κατ'εσέ πρέπει:

 

(α) oποιαδήποτε εταιρία έχει σκοπό το κέρδος "εις βάρος μας" (!!!!) να την κλέβουμε,

 

α)ξερω γω αν θες να καθεσαι αμετοχος και να θιγεσαι μεινε ετσι

 

 

Οκ, θίγομαι. Θίγομαι επειδή συμμετέχω στην προαιώνια διαδικασία της συναλλαγής (ο ένας πουλάει κι ο άλλος του δίνει κάτι σαν αντάλλαγμα). Όμως δεν θα κάτσω αμέτοχος. Θα σταματήσω να δίνω κάτι για αντάλλαγμα, θα βουτήξω την πραμάτεια του και θα του πετάξω και μια μολότωφ για να μάθει να ζητάει και χρήματα κι από πάνω. Ορίστε μας! happy0009.gifhappy0007.gif  happy0008.gif

 

Να τα μας!!! Το πα, δεν το πα??? Αρχισαμε...

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα σε όλους.

 

Ομολογώ οτι δεν διάβασα όλες τις απόψεις, όμως εκείνο στο οποίο εστίασα έιναι το γεγονός οτι, τελικά το θέμα έχει αναχθεί (και είναι δηλαδή) ένας προβληματισμός ηθικής φύσεως, -να κλέψω ή να ή μην κλέψω?- έιναι κλοπή ή δεν είναι?- Η πειρατεία και η κλοπή είναι όντως τέτοιες όπως και αν τις βαφτίσουμε. Το ζητούμενο είναι τελικά ποιός κλέβει ποιόν, και ποιός κερδίζει και ποιός χάνει. Ας τα απαγορέυσουν τα σπασμένα προγράμματα οι εταιρείες με θανατική ποινή αν δεν θελουν να τους κλέβουμε το ψωμί. Φυσικά όμως αυτές δεν είναι χαζές, και μετακυλούν το όποιο κόστος και τις οικονομικές απώλειες στους υπαλλήλους προγραμματιστάς πχ, που με τόση μυωπία όσος και ο μισθός τους φτιάχνουν λ.χ το επόμενο λογισμικό.Όπως φαίνεται για ότι παει στραβά έχουμε  ό λ ο ι  ευθύνη και όλοι υφιστάμεθα τις συνέπειες. Εμείς είμαστε οι εταιρείες.

 

 

Γ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το θέμα έχει αναχθεί (και είναι δηλαδή) ένας προβληματισμός ηθικής φύσεως, -να κλέψω ή να ή μην κλέψω?- έιναι κλοπή ή δεν είναι?-

 

Όχι από εμένα πάντως. Εμένα η ηθική διάσταση του θέματος μου είναι αδιάφορη. Είναι η "business" διάστασή του που με απασχολεί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 σελίδες για να συζητάμε κάτι που πολύ απλά είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

 

Το θέμα λοιπόν ποιό είναι; Να έχει κάποιος την τελευταία κουβέντα ή να προσπαθεί να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα; Έλεος πια...

 

Μερικές τοποθετήσεις μου θυμίζουν τα αμίμητα:

- "έμεινα παρθένα για τα δώδεκα παιδιά μου"

- "τη σκότωσα γιατί την αγαπούσα"

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το θέμα έχει αναχθεί (και είναι δηλαδή) ένας προβληματισμός ηθικής φύσεως, -να κλέψω ή να ή μην κλέψω?- έιναι κλοπή ή δεν είναι?-

 

Όχι από εμένα πάντως. Εμένα η ηθική διάσταση του θέματος μου είναι αδιάφορη. Είναι η "business" διάστασή του που με απασχολεί.

 

Βέβαια,αν σου πει κανείς ότι απλά είσαι μονόπλευρος, δεν θα συμφωνήσεις?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε ολους!!!

Κοιτάμε το δεντρο και χάνουμε το δάσος!!!

Μιλάμε για παρανομία, λαμβάνοντας σαν δεδομένη εξ'ορισμου την νομιμότητα των εταιρειών παραγωγής λογισμικού...(και αναφέροντας και άλλα παραδείγματα ...νόμιμων εταιρειών...)

Είναι έτσι όμως;

Η πρόοδος είναι πρόοδος...,και η πληροφορική ενα μεγάλο κομματι της.

όμως η πρόοδος αυτή 'εχει και τα κακά της.

Γεννάει ανισότητες και αδικίες.

Γεννάει πλούσιους και φτωχούς, δικαιους και αδικους,καλοβολεμένους και κατατρεγμένους...

Γενάει διευθυντες που σπούδασαν στην Οξφόρδη και κλητήρες που ισα που τελείωσαν ενα Δημοκρίτειο..

Νομιμότητα; Και ο Μπους στο Ιρακ την νομιμότητα επικαλείται...

Η Microsoft του πλουσιότερου ανθρώπου στον κόσμο  επίσης...

Ο Βαρδινογιάννης της Ferrari νομιμος είναι...

Και οι τύποι των εταιριών που τα άρπαξξαν απο το χρηματιστήριο , νόμιμοι κι αυτοί...

Νόμιμη και η Shell, και η Texaco, και η Total

 

 

 

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από εμένα πάντως. Εμένα η ηθική διάσταση του θέματος μου είναι αδιάφορη. Είναι η "business" διάστασή του που με απασχολεί.

 

Καλα τωρα η απαντηση σε αυτο ειναι "λιγο με νοιαζει αν εχεις προβλημα με τις "business" σου." Και γω εχω και δεν νοιαζεται κανενας.

 

επισης αναφερεις συνεχως αυτο το περιβοητο copyright ως ακρογωνιαίο λιθο για την καριερα ενος μουσικου κλπ. επειδη εχουμε χασει την μπαλα λιγακι απλα να υπενθυμισω οτι ο ακρογωνιαιος λιθος για καθε μουσικο ειναι η ΕΜΠΝΕΥΣΗ.

Το  copyright ειναι ο ακρογωνιαιος λιθος της καριερας των ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουπς!!!Σπασμένο τι περιμένεις;!!!!

Εγραφα  οτι όλοι αυτοί που καταστρέφουν τον πλανήτη την νομιμότητα ευαγγελίζονται!!!

Και εμείς μπαίνουμε στο τριπάκι να εξυπηρετούμε τα συμφέροντα τους διαλογιζόμενοι περι νομιμότητας...

Ας το πάρουμε απόφαση...

Η πρόοδος δεν είναι μόνο καλή , ειναι και κακή...

Οταν ο μεταναστης δεν εχει να φάει, μπορούμε ελαφρα τη καρδία να τον κατηγορόυμε επειδη εκλεψε ενα κομματι ψωμι, ενα ρουχο να ντυθει;

Εγραψε καποιος συναδελφος πιο πανω για το παραδειγμα της εταιρειας που δεν θα παει οσο καλα περιμενει η θελει ...

Δεν θα αποδωσει χαβιαρια και Ferrari για τους μετοχους της, πλούσιους μισθούς και bonus για τους διευθυντάδες της,και την διατήρηση της θέσης του αναλώσιμου για τον υπαλληλάκο που έφτιαξε το προγραμματάκι;!!!

Σ΄ένα κόσμο που είναι γεμάτος ανισότητες και αδικίες εμεις ανακαλύψαμε την αμερική...

Σ'ένα κόσμο οπου το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό, εμείς ψάχνουμε τους άγιους...

 

υ.γ. μονο και μονο για το θάρρος της γνώμης του, αξιζουν θερμά συγχαρητήρια στον κύριο Στεφάνου...

Τουλάχιστον δεν κρύβεται πίσω απο το δάχτυλο του...οπως τόσοι και τόσοι άλλοι..!!!

 

 

 

 

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου