Προς το περιεχόμενο

Προώθηση σπασμένων προγραμμάτων από την ΕΤ1;


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αληθεια παιδια εσεις που υπερασπιζεστε το νομιμο λογισμικο, υποθετωντας οτι εχετε στησει καποιο home studio γυρω απο ενα Η/Υ με νομιμα προγραμματα, εστω οτι(χτυπα ξυλο) παθαινετε καποια τρελλη νιλα(φωτια,κλοπη.καταποντισμος και δε  ξερω τι) και ξεμενετε απο τα αγαπημενα σας "παιχνιδια".θα κανετε υπομονη 2-3 χρονια μεχρι να ξαναγορασετε τα προγραμματα χωρις να φτιαχνετε μουσικη για να μη παραβιασετε το "ιερο" copyright?

 

Έχεις δίκιο.

Γι' αυτό κι εγώ δεν έχω αγοράσει ποτέ μου κιθάρα κανονική.

Έχω μια φουσκωτή που όταν δεν παίζω την ξεφουσκώνω και τη βάζω στην τσέπη της πυτζάμας μου για σιγουριά.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θεωρητικο σεναριο αλλα ειμαι απο hung over και μου ηρθε και αυτο.....

 

Μεσημεριάτικα hang-over?

Τέλος πάντων, στο σενάριο που αναφέρεις, τίποτε δε χάνεται διότι η άδεια χρήσης είναι κάτι άϋλο. Οι εταιρείες ευχαρίστως θα σου κοινοποιήσουν πάλι το serial number που σου χρειάζεται. Πρόβλημα υπάρχει όμως με τα προγράμματα που είναι προστατευμένα με dongle, τα οποία πρέπει κανείς να έχει ασφαλίσει για να μην έχει προβλήματα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια παιδια εσεις που υπερασπιζεστε το νομιμο λογισμικο, υποθετωντας οτι εχετε στησει καποιο home studio γυρω απο ενα Η/Υ με νομιμα προγραμματα, εστω οτι(χτυπα ξυλο) παθαινετε καποια τρελλη νιλα(φωτια,κλοπη.καταποντισμος και δε  ξερω τι) και ξεμενετε απο τα αγαπημενα σας "παιχνιδια".θα κανετε υπομονη 2-3 χρονια μεχρι να ξαναγορασετε τα προγραμματα χωρις να φτιαχνετε μουσικη για να μη παραβιασετε το "ιερο" copyright?

 

Έχεις δίκιο.

Γι' αυτό κι εγώ δεν έχω αγοράσει ποτέ μου κιθάρα κανονική.

Έχω μια φουσκωτή που όταν δεν παίζω την ξεφουσκώνω και τη βάζω στην τσέπη της πυτζάμας μου για σιγουριά.

 

οχι ρε μαν δεν ειπα οτι δεν αγοραζω για αυτο αλλα επειδη δεν εχω. προφανως αυτοι που εχουν αγορασει εχουν τα λεφτα και τους εβαλα σε ενα σεναριο οπου δεν εχουν τα λεφτα.

 

θεωρητικο σεναριο αλλα ειμαι απο hung over και μου ηρθε και αυτο.....

 

Μεσημεριάτικα hang-over?

 

 

 

ναι ασ'τα να πανε δυσκολη νυχτα...

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια ρε παιδια, υπαρχει κανεις συνειδητοποιημενος ιδιωτης που θα ξοδευε 1000 ευρωπουλα για να παρει original προγραμμα;

με το χερι στην καρδια ετσι;

να το παρει να το κανει τι;

να κοκορευεται στους κολλητους οτι εχει φραγκα και πηρε το original;

8 στους 10 θα τον μουτζωσουν!!!

αντε να τον συγχαρουν και 2 για την... νομιμοτητα....!!!(θα τον μουτζωσουν μετα)!!!

Μονο κανενας ασχετος απο pc που δεν τα καταφερνει με το internet...

και δεν συγχεουμε το software με το harware...

αλλο η lestratopaulcaster κι αλλο το software!!!

μακαρι να μπορουσαμε να εχουμε και σπασμενες strato...(οχι στο τοιχο)!!!

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζω τώρα μια στρατ του 55 από πολύ underground tracker, τρελή βιντατζιά. Είναι στο 70%, όταν κατέβει θα ανεβάσω κλιπάκια  ::)

 

Τα έχετε μπερδεμένα ρε παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε starg, είναι απλό το πράγμα. Αν δεν είσαι επαγγελματίας, αν δεν θέλεις να δώσεις 1000 ευρώ για ένα πρόγραμμα, αν απλά χαζολογάς και κάνεις το κέφι σου, τότε ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΓΑΜ%$*ΝΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!

Τι διάολο το θες το Cubase αν κάνεις απλό sequencing, ένα σωρό freeware sequencers κυκλοφορούν! Αφού το λες και το ξαναλές "είμαι ερασιτέχνης, ντεν έκω αυτοκίνητο καρντιά μου" τότε βολέψου με ό,τι μπορείς να βρεις δωρεάν και άσε τις φιλοσοφίες ολκής περί μούτζας.

BTW, τα κοκορέματα τα κάνουν όσοι αλλάζουν κάθε χρόνο έκδοση Cubase (από το SX στο 2, μετά στο 3 κοκ) για να δείξουν στους κολλητούς τους ότι "εγώ έχω το τελευταίο, είμαι ο καλύτερος".

 

Όσο για το τελευταίο σχόλιο, το είπες τόσο καλά που επιβεβαιώνεις κάποιους από τους προλαλήσαντες με τον καλύτερο τρόπο και τους βγάζεις και από τον κόπο να τα ξαναλένε:

 

Κλέβω πρόγραμμα = είμαι αόρατος πίσω από το μανδύα του internet, δεν κινδυνεύω

Κλέβω κιθάρα = δεν παίρνω το ρίσκο γιατί είμαι δειλός. Αν ήμουν κι εκεί αόρατος, τρέμετε δύσμοιροι...

 

Πολύ γενναίο εκ μέρους των υπέρμαχων της πειρατείας, δεν βρίσκετε; So simple!

 

Υ.Γ. Ζητώ από τώρα συγγνώμη για το επιθετικό μου ύφος αλλά φτάνει πια, τι άλλο θα σκεφτούμε να πούμε για την απενοχοποίηση των τζαμπατζήδων; >:(

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν θελει να τα σκασει εκτός απο freeware μπορει να χρησιμοποιησει και τις lite εκδόσεις των εφαρμογών που λέμε...

 

Πχ το ableton live lite που ειχα καποτε μια χαρα μου εκανε....

 

Ακομα υπαρχουν 1-2 πολυ καλά τσαμπέ DAW...Επισης υπαρχουν και φτηνά....αλλά "ποιος χρησιμοποιεί αυτα τα δεύτερα μωρέ...?"

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα τωρα μπορεις να βρεις DAW που να εχει πολυκαναλη ηχογραφηση πανω απο 8 καναλια,vst,direct-x,monitoring(στο audio), και φυσικα midi, στα 200-300 ευρω?

 

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου