Προς το περιεχόμενο

Ήχος ξύλου σε κιθάρα.


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είιιιιμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα, είμαστε...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=151784.msg158382#msg158382

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο τραβα παρε ενα κοντρα πλακε (που ειναι και οτι πιο ελαφρυ)και φτιαξε την κιθαρα σου!!!

(εκεινα τα εργαλεια πιο πανω θα βοηθησουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είιιιιμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα, είμαστε...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=151784.msg158382#msg158382

 

 

 

 

 

Aυτό το topic έκλεισε με πόστ μου.

Επίσης, το πρωτο μου ποστ εδώ μέσα έκλεισε την 25 σελιδων ξυλομάχη που ξεκίνησε απο τους μαγνητες της 52 tele του deadendmind.

 

Εν ολίγοις απαιτώ την ιδιότητα "Πισσμεικερ" αντί του Addict.

E ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως εχω χασει τις μονομαχιες για τις οποιοες λετε.

η προσωπικη μου αποψη απο αυτα που εχω δει ακουσει κ φτιαξει ειναι οτι μα ολα παιζουν το ρολο τους! ξυλα, hardwear, μαγνητες τα παντα!

σε αυτο ομως που δινω την μεγαλυτερη βαση ειναι ο "μαστορας" αμα αυτος που κανει την κιθαρα ξερει πραγματικα να φτιαχνει η ακομα κ να συναρμολογει οργανα  τοτε κ την ντουλαπα μου την κανει να κελαηδαει!

εχω ακουσει κ παιξει με χειροποιητα οργανα(οχι μονο ηλεκτρικα) τα οποια ηταν φτιαγμενα απο τα καλυτερα υλικα(ξες βραζιλιανικος παλισανδρος μαονι ονδουρας κ κλαι μαι) αλλα οταν τα ακουγες δεν σου λεγαν τπτ!

 

ειχα διαβασει μια πολυ ωραια ιστορια ενος κατασκευαστη κλασικων κιθαρων(γαμωτο δεν θυμαμε ονομα) τον οποιο τον πριζαν συνεχεια για τα ξυλα του σκαφους ο ιδιος πιστευε οτι το μονο που παιζει ρολο ηταν το καπακι. ΜΙα μερα λοιπον φωναζει κοσμο κ κ κοσμακι να τους δειξει μια κιθαρα που εφτιαξε. την ακουνε κ ολοι κανουν κακακια! σε μια φαση ομως τους λεει για ελατε μαζι μου! τον ακολουθουν παει αυτος σε μια κορδελα κ κοβει στην μεση την κιθαρα! κ τι να δουν? το σκαφος της κιθαρας ηταν απο πεπιεσμενο χαρτι! :P

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσωπικη μου αποψη απο αυτα που εχω δει ακουσει κ φτιαξει ειναι οτι μα ολα παιζουν το ρολο τους! ξυλα, hardwear, μαγνητες τα παντα!

σε αυτο ομως που δινω την μεγαλυτερη βαση ειναι ο "μαστορας" αμα αυτος που κανει την κιθαρα ξερει πραγματικα να φτιαχνει η ακομα κ να συναρμολογει οργανα  τοτε κ την ντουλαπα μου την κανει να κελαηδαει!

 

+1000000000 :) :) :)

 

Ο τίτλος του θρεντ τα σπάει πάντως!

 

Ε....μαλλον ηθελε να πει ο συμφουριτης "επιδραση του ξυλου στον ηχο της κιθαρας" :) :) :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σωστός ήχος του ξύλου είναι αυτός που ακούγεται στο παρακάτω βιντεάκι...

 

http://www.youtube.com/watch?v=0kI5IeAJJBQ

 

 

Μόνο ο Chuck Norris μπορεί να βγάλει τέτοιο ήχο σε κιθάρα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου