Προς το περιεχόμενο

Nεα Stratocaster u.s.a.-->>H Ρ Θ Ε Ε Ε !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι boogie "τα δίνουν όλα" μόνο όταν ακούγονται μαζί με την υπόλοιπη μπάντα...σε live καταστάσεις είναι βασιλιάδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 216
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο το εχω διαπιστωσει και ο ιδιος πολλες φορες.

 

παντα αμφεβαλλα και παντα ο "μαρκος" με διαψευδει ;D

 

παντως καθομαι και παιζω με εναν fm212r ενος φιλου και την εχω καταβρει.

 

fender γραφει πανω.πειραζει που ειναι κινεζικος. γμτ θα τον ηχογραφησω.καρφι πανω του.τιποτα αλλο για να μου πειτε τι ακουτε. :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά αφήνεις 5-6 λάμπες, για τον FM ?? Τα Ιμαλάια με το Φιλοπάππου??? ¨Ημαρτον!!!! ρε συ!!!  Ήμαρτον!!! Επειδή γράφει Fender???  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Σπυράκο σε ανακάλώ στην τάξη Φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!! Οι πολύ καλές κιθάρες θέλουν και πολύ καλούς ενισχυτές.... αφού τον έχεις.... ψάξε λίγο.....  :D :D :D

 

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο μου ο Boogie σου ειναι ΚΑΡΑ-φεντερ στο καθαρο του καναλι (η μαλλον οπως θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι οι Φεντερ... ::)) ουσιαστικα ενας Twin Reverb ειναι αλλα με καλυτερo Transformer & μεγαφωνο και κανα 2 καναλια ακομα... ;)

 

Ειδικα ο Μαρκος σου μπορει να κανεις ΟΛΕΣ τις κιθαρες να ακουγονται θεϊκα (ειδικα στο καθαρο καναλι....) κατι ξερω 18 χρονια που τον ειχα εχουν περασει στρατ και τελε απο πανω του να φανε και οι κοτες...και κανενας Φεντερ δεν μπορεσε να τον ξεπερασει (μονο ενας Rivera,που και αυτος copy του Twin ηταν, πλησιασε αλλα δεν τον εφτασε ποτε...)

 

Eμενα παντως μια χαρα μου ακουγεται αν και γενικα απο ενα Mp3 ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να καταλαβεις πως ακουγεται ενας ενισχυτης & μια κιθαρα....(αλλα και απο μια οποιαδηποτε ηχογραφηση επισης μια και ενα εκατοστο να αλλαξεις τη θεση του μικροφωνου αλλαζει ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ο ηχος...απο ..σκληρος σε..μαλακος...)

 

αληθεια ΠΩΣ τοποθετησες το 57αρι??? (προσωπικα με την αναλογη...τοποθετηση :P μπορω να σου κανω ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ενισχυτη να ηχογραφειται...σκληρος...ή μαλακος.... :) :) :))

υποπτευομαι οτι το εβαλες καρα On axis κατι που οταν η κιθαρα ειναι ολομοναχη δεν την κολακευει και πολυ....

 

 

α,ΠΕΤΑ ΤΟ CHORUS!!!!!!!!!!!!Σε αγαπω και το ξερεις...:) αλλα ειναι..ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ το ατιμο...κριμα την κιθαρα.....:)

 

κ εγω αγανακτησα με την στρατ σε μπουγκι.αλλα με την ιμπανεζα μου καθεται μια χαρα  Smiley

 

ΠΟΙΟΝ Boogie? (γιατι η Boogie βγαζει...30 ενισχυτες ΤΡΑΓΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ μεταξυ τους.....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά αφήνεις 5-6 λάμπες, για τον FM ?? Τα Ιμαλάια με το Φιλοπάππου??? ¨Ημαρτον!!!! ρε συ!!!  Ήμαρτον!!! Επειδή γράφει Fender???  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Σπυράκο σε ανακάλώ στην τάξη Φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!! Οι πολύ καλές κιθάρες θέλουν και πολύ καλούς ενισχυτές.... αφού τον έχεις.... ψάξε λίγο.....  :D :D :D

 

 

ΜΑΛΙΣΤΑ!!! (φανταστικε τροχονομε :P :P) συγνωμη αλλα παρασυρθηκα..

επανηλθα στη ταξη!!

 

νικο μου!!

με εφτιαξες παλι!!!

 

δεν χρησιμοποιησα 57αρι , αλλα ενα πυκνωτικο ksm 27 της shure.

 

τωρα το on η off axis δεν ξερω τι σημαινει........ :-\

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικα ενας Twin Reverb ειναι αλλα με καλυτερo Transformer & μεγαφωνο και κανα 2 καναλια ακομα... ;)

 

Τα είχαμε ξαναπεί παλιότερα... όλα ξεκίνησαν από το καραπουσάρισμα ενός Princeton. Ή πιο σωστά τα λέει το site της Mesa:

 

Built inside a deceitfully stock looking Fender Princeton was a hot-rodded circuit based on the 4x10 tweed Bassman.

Kαι υπενθυμίζω ότι οι πρώτοι Βοοgie δεν είχαν reverb...

 

 

κ εγω αγανακτησα με την στρατ σε μπουγκι.αλλα με την ιμπανεζα μου καθεται μια χαρα  Smiley

 

ΠΟΙΟΝ Boogie? (γιατι η Boogie βγαζει...30 ενισχυτες ΤΡΑΓΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ μεταξυ τους.....)

 

Εδώ να πω την μ&%$@κία μου αλλά Boogie προσωπικά λέω μόνο τους Mark, oι οποίοι ονομάστηκαν "Boogie" λόγω της παλιάς διάσημης ατάκας του Σαντάνα "Shit man, that thing really boogies". Είναι και ένας τίτλος τιμής, πώς να το κάνουμε. H εταιρία λέγεται Μesa Engineering.

 

 

 

Συνονόματε κι εγώ πιστεύω ότι αν είναι να δώσει κάποιος ένα δειγματάκι εξ αποστάσεως, την κιθάρα πρέπει να την παιξει καρφί χωρίς ούτε καν κομπρέσσορα. Τώρα για τα off/on axis, είμαι σίγουρος ότι θα λάβεις πολλές απαντήσεις από τους υπόλοιπους (θα έλεγα 2-3 πράγματα εγώ αλλά πολύ αλκοόλ = πολλή νύστα)...

 

 

 

ΥΓ. Για τους Boogie να μην ξαναρχίσουμε plz: http://www.noiz.gr/index.php?topic=10265.msg137197#msg137197

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

express 5:50

 

ΟΥΔΕΜΙΑ λοιπον σχεση με τον ενισχυτη του spimav.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου