Προς το περιεχόμενο

Nεα Stratocaster u.s.a.-->>H Ρ Θ Ε Ε Ε !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ειμαι πολυ συντομος. :P :P

 

προλογος:εχοντας περασει απο αρκετες κιθαρες μεχρι τωρα , και εχοντας ξοδεψει πολλα χρηματα σε αγορες-mods κλπ , ηρθε και για μενα το πληρωμα του χρονου , και ετσι , σημερα , ηρθε η γυναικα μου θελοντας να μου κανει δωρο μια αμερικανα στρατοκαστερ.

 

"σπυρακο μου , σε βλεπω οτι ξημεροβραδιαζεσαι μπροστα απο το κομπιουτερ ,μερες τωρα. ηθελα να ξερα τι ψαχνεις.αυτο ,το Noiz, τοσο ενδιαφερον εχει ?? θελεις να σου παρω για δωρο γαμου μια στρατοκαστερ που σ αρεσει?"να ηρεμησεις??..."

 

αυτα ηταν τα λογια της σημερα με τον καφε μας το πρωι...

 

(βεβαια και εγω της ξηγηθηκα αλυσιδα λαιμου ,λαπτοπ , και 2 φορτηγα λουλουδια εδω και ενα μηνα που ειμαστε παντρεμενοι.ετσι λοιπον βρεθηκα πριν λιγο με 1200 ευρω στο χερι , και την ευκαιρια να διαλεξω στρατ!!!!!!) 8) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

κυριως θεμα:

 

αυτη η στρατ plus που εχω μεχρι τωρα , μ εχει βγαλει παλικαρι , και δεν εχω παραπονο!!!κανενα!!!

ειναι λοιπον sunburst , πραγμα που αποκλειεται στην καινουρια υποψηφια , και εχει rosewood μανικι . επισης φοραει σετ HSS / haeussel truespace alnico 5 classic .

 

 

ερωτηση μου προς ολους μας...:

 

Η καινουρια λοιπον θα ηθελα να εχει οπωσδηποτε maple neck

στο σωμα ALDER και ειμαι αναμεσα σε black και olymbic pearl white.το ειδα σε ενος φιλου το σπιτι και τρελαθηκα.

 

εχω λοιπον τις παρακατω επιλογες , προσθετοντας λιγα χρηματα και εγω παραπανω.ανωτατο οριο 1600 € , διοτι μετα παμε αλλου.(προφανως

σε αυτα τα χρηματα παω στην deluxe κατηγορια ε??) ;D ;D ;D

 

ποια και γιατι , κυριοι????

 

http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_fat_strat_mnop.htm

 

 

http://www.thomann.de/gr/fender_clapton_strat_blk.htm

 

 

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 216
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

8) 8) 8) 8)

 

Έχουμε και λέμε: maple neck (σωστός), oly pearl white (σωστόοος), Αμερικάνα.....

 

Αυτήν εδώ θα έπαιρνα με τη μια (αν και είναι vintage white):

 

http://www.thomann.de/gr/fender_yngwiemalmsteen_vw.htm   ;)

 

και αν έκανα το σκ@τό παξιμάδι για μερικούς μήνες αυτή:

 

http://www.thomann.de/gr/fender_eric_johnson_strat_car.htm

 

Τώρα σε φώτησα θα μου πεις, εμένα μ'αρέσουν οι άλλες δύο. Ε τότε θα έλεγα CLAPTON!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η Deluxe σειρά δεν πολυ λέει  ::)

2. Είσαι στο Range της Johnson - μακράν η ΚΑΛΥΤΕΡΗ strat κάτω απο €2000 - ουσιαστικά αν μπεί (κατ' εμέ) η Johnson στην εξίσωση, δεν υπάρχει δίλημμα.

 

Ξέρω πως ούτε τώρα θα με ακούσεις, και ειλικρινά εύχομαι να μην το μετανιώσεις  ;)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βασικά....μεταξύ των 2.... θα έπαιρνα την clapton (Γιατί την άλλη την έχω  ;D )

 

+137 για την EJ.

 

 

.... και ετσι , σημερα , ηρθε η γυναικα μου θελοντας να μου κανει δωρο μια αμερικανα στρατοκαστερ.

 

Τη διαφορά μέχρι το τίμημα της EJ θα στην πληρώσω εγώ αν με αφήσεις να σου στείλω τη γυναίκα μου μια βδομάδα να κάνει παρέα με τη δική σου.  :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ηρθε η γυναικα μου θελοντας να μου κανει δωρο μια αμερικανα στρατοκαστερ.

 

"σπυρακο μου , σε βλεπω οτι ξημεροβραδιαζεσαι μπροστα απο το κομπιουτερ ,μερες τωρα. ηθελα να ξερα τι ψαχνεις.αυτο ,το Noiz, τοσο ενδιαφερον εχει ?? θελεις να σου παρω για δωρο γαμου μια στρατοκαστερ που σ αρεσει?"να ηρεμησεις??..."

 

ΖΗΛΕΥΩ!!!  :) :) :) :) Εγώ ακούω τον τελευταίο καιρό ακριβώς τα ίδια εκτός από το υπογραμμισμένο μέρος...

 

Jasemeister, ε όχι και scalloped, παντρεμένος άνθρωπος...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με αυτά τα λεφτά παίρνεις από μια Classic Player 50s και 60s και είσαι ΠΑΣΑΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ που λέει και ο SF  :D

 

Δυο καρπούζια στη μασχάλη και σου περισσεύουν και λεφτα.

 

 

@spy

Ξεπορτίσματα μετά απ'το στεφάνι δεν έχει ε;  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Σπύρο μας άναψες κυριολεκτικά, έπρεπε να είχα φύγει απ΄το γραφείο εδώ και ώρα και κάθομαι μόνο και μόνο για το thread σου!  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η Deluxe σειρά δεν πολυ λέει  ::)

2. Είσαι στο Range της Johnson - μακράν η ΚΑΛΥΤΕΡΗ strat κάτω απο €2000 - ουσιαστικά αν μπεί (κατ' εμέ) η Johnson στην εξίσωση, δεν υπάρχει δίλημμα.

 

Ξέρω πως ούτε τώρα θα με ακούσεις, και ειλικρινά εύχομαι να μην το μετανιώσεις  ;)

 

+1000000

Και στα 2, η Johnson είναι ίσως η καλύτερη στράτ που έχει βγάλει η fender εδώ και χρόνια

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου