Προς το περιεχόμενο

Αισθητική καταγγελία κατά τραγουδοποιου...


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, δεν ξέρω αν είναι το μεγαλύτερο συγκρότημα HipHop εν Ελλάδι όπως έγραψα, αλλά για να το ξέρω εγώ που δεν ασχολούμαι, το μεγαλύτερο: αριθμητικά (σε κοινο δηλ.), προωθητικά, και διαφημιστικά πρέπει να είναι. (τελικά για το μεγαλύτερο "μουσικά", δεν ξέρω...όπως βλέπετε...επιρρεάζομαι από τα παραπάνω που έγραψα.)

 

Αντε ;) ένα από τα μεγαλύτερα, να μην παραξηγηθώ κι όλας  8)

 

o χαρακτηρισμός hip hop για τη μουσική των goin' through ντροπιάζει άλλα αξιόλογα underground hip hop ελληνικά σχήματα....

 

το να λες δηλαδή ότι οι goin through παίζουν ίδια μουσική με τα ΒΟΡ.ΑΣ. φερ 'ειπείν, είναι βλασφημία....αφού δεν αξίζουν ούτε το 0,01% της μουσικής τους....Ας μην πάμε στα των εταιριών, όπου ο Νivo έχει το γνωστό και μη εξαιρετέο Family και τα παίρνει απ 'όλα τα γκρουπ που είναι μαζεμένα εκεί μέσα, τη στιγμή που άλλα hardcore hiphop συγκροτήματα (όπως τα Βόρεια Αστέρια που προανέφερα) μοιράζουν δωρεάν τα cd τους στις συναυλίες τους ή τα δίνουν για τζάμπα download στο internet και τα μόνα λεφτά που παίρνουν είναι από τις συναυλίες για τα έξοδα των παραγωγών στους δίσκους τους....Υπάρχουν φοβερά ταλέντα στην Ελλάδα τα οποία φυσικά μένουν στην αφάνεια αφού όλοι προτιμούν την ποιότητα του "Πόσο μαλάκας είσαι".....ω, ναι! και φυσικά είναι άξιοι της μοίρας τους.....

 

Δυστυχώς λίγοι εκπροσωπούν τη φάση....και ξαναλέω μένουν στη αφάνεια...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο που πιστευω ειναι οτι δεν θα πρεπει να μας πειραζει ο πλιατσικας η ο καθενας απο αυτους - ισως και αυτοι να προσαρμοστηκαν σε ολο αυτο το θεμα για να ζησουν απο την μουσικη τους και οχι να δουλευουν σε αλλες δουλειες - αλλα ποιο ειναι το συστημα που γενναει αυτες τις καταστασεις του αρπακολλα και της κοροιδιας - και πιστεψτε με ειναι κατι και περα απο εδω στην μικρη ελλαδα  -  γιατι σαν και εκεινον υπηρξαν, υπαρχουν και θα υπαρξουν εκει νομιζω ειναι το θεμα... :-X

hit that perfect beat everyday !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε panagioti ειλικρινά, δεν μπορώ- αλλά θέλω- να καταλάβω την εκρηξη σου για το ποιό είναι ή όχι το HipHop, το καλύτερο ή όχι... :-\

 

Πιστέυω πως εδώ:

 

o χαρακτηρισμός hip hop για τη μουσική των goin' through ντροπιάζει άλλα αξιόλογα underground hip hop ελληνικά σχήματα....

 

...

 

το να λες δηλαδή ότι οι goin through παίζουν ίδια μουσική με τα ΒΟΡ.ΑΣ. φερ 'ειπείν, είναι βλασφημία....

 

αναφέρεσαι σε "δεύτερο γενικό προσωπο" και όχι στο δικό μου ???

 

Γιατί σε αντίθετη περίπτωση, θα σημαίνει ή πως δεν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα μηνύματα μου ή τα διάβασες αλλά δεν κατάλαβες τι έγραψα :(

 

Γι' αυτό ξαναπαραθέτω:

 

Παιδιά, δεν ξέρω αν είναι το μεγαλύτερο συγκρότημα HipHop εν Ελλάδι όπως έγραψα, αλλά για να το ξέρω εγώ που δεν ασχολούμαι, το μεγαλύτερο: αριθμητικά (σε κοινο δηλ.), προωθητικά, και διαφημιστικά πρέπει να είναι. (τελικά για το μεγαλύτερο "μουσικά", δεν ξέρω...όπως βλέπετε...επιρρεάζομαι από τα παραπάνω που έγραψα.)

 

Αντε ;) ένα από τα μεγαλύτερα, να μην παραξηγηθώ κι όλας  8)

 

Πάντα φιλικά, και χωρίς καμία δόση εγωισμού, εγωκεντρισμού και εσωστρέφειας  ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πρόκειται περί προσωπικής επίθεσης προς εσένα, με παρεξήγησες, αν αυτό κατάλαβες τότε με συγχωρείς....

 

άλλωστε όπως λες δε το κατέχεις το άθλημα και καλά κάνεις, δε σε υποχρέωσε κανένας να το κατέχεις....

γενικά μιλώ και λέω πως όσο αξίζει το νέο χιτ του Χατζηγιάννη άλλο τόσο αξίζει και η νέα δισκάρα του Βουρλιώτη.....

 

γι 'αυτό και έγραψα πως το να λέει κάποιος (γενικά μιλάω όχι για σένα) πως οι going through παίζουν hiphop μειώνει ή μάλλον μηδενίζει τους αληθινούς hiphop-ers της Ελλάδας....

 

Ξέρω ότι αυτό πασάρουν ως hiphop άρα και αυτό γνωρίζεις (-ουν) ως hiphop.....

 

επίσης εντελώς φιλικά....

 

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) :) :)

 

Και ειλικρινά, καταλαβαίνω τι λές, και συμφωνώ μαζί σου.

 

Δυστυχώς τελικά, οτιδήποτε αυθεντικό, όταν το αγγίξει η "μεγάλη και άσχημη με ελιά στη μύτη" κα Μουσική Βιομηχανία μπορεί να του κάνει μεγάλη ζημιά (και δεν εννοώ μόνο για το hiphop, αλλά σκεψου: ελληνικη ροκ σκηνη κτλ.)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν φοβερά ταλέντα στην Ελλάδα τα οποία φυσικά μένουν στην αφάνεια αφού όλοι προτιμούν την ποιότητα του "Πόσο μαλάκας είσαι".....ω, ναι! και φυσικά είναι άξιοι της μοίρας τους.....

 

Δυστυχώς λίγοι εκπροσωπούν τη φάση....και ξαναλέω μένουν στη αφάνεια...

 

Ασε τους txc απ εξω, ήταν πολυ καλη μπαντα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τους txc απ εξω, ήταν πολυ καλη μπαντα.

 

είπες τη λέξη κλειδί.... ;)

 

βλέπουμε τα καμώματά τους τώρα.....

 

κάποτε υπήρχαν και γκρουπ που έβγαζαν δίσκους μέσω εταιριών αλλά εκπροσωπούσαν το πραγματικό, το αληθινό hiphop (βλ. Ζωντανοί Νεκροί, FFC, TXC, Βαβυλώνα, Active Member, Άγνωστοι Γνωστοί κλπ) αλλά πάνε αυτά τα μεγαλεία.....πολλοί από αυτούς σήμερα είναι στην εταιρία του Βουρλιώτη.....

 

για αυτό και σήμερα το αυθεντικό βγαίνει από ανθρώπους δε σκοπεύουν την κονόμα αλλά απλά να είναι στη φάση, για τους οπαδούς....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τους txc απ εξω, ήταν πολυ καλη μπαντα.

 

είπες τη λέξη κλειδί.... ;)

 

βλέπουμε τα καμώματά τους τώρα.....

 

κάποτε υπήρχαν και γκρουπ που έβγαζαν δίσκους μέσω εταιριών αλλά εκπροσωπούσαν το πραγματικό, το αληθινό hiphop (βλ. Ζωντανοί Νεκροί, FFC, TXC, Βαβυλώνα, Active Member, Άγνωστοι Γνωστοί κλπ) αλλά πάνε αυτά τα μεγαλεία.....πολλοί από αυτούς σήμερα είναι στην εταιρία του Βουρλιώτη.....

 

για αυτό και σήμερα το αυθεντικό βγαίνει από ανθρώπους δε σκοπεύουν την κονόμα αλλά απλά να είναι στη φάση, για τους οπαδούς....

 

A, υπάρχουν ακόμα??

Δεν το ηξερα καν. Εγω μιλησα για τους txc των 3 πρωτων δισκων αν δεν κανω λαθος. ;)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου