Προς το περιεχόμενο

Αισθητική καταγγελία κατά τραγουδοποιου...


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

''Μ' ενα τσιγαρο, σαν μεγάλη κιμολία, μοιάζεις με φάρο που σκοντάψανε τα πλοία...''

 

... Και τα βυζιά σου μου θυμίζουν τον Ηλία...

... αλλά η μύτη σου μου κόβει τα βιβλία...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Και τα βυζιά σου μου θυμίζουν τον Ηλία...

 

Έχω παχύνει τελευταία, αλλά όχι κι έτσι!!! ;D

 

Όχι ρε φουστη μου... σε ξέχασα... Αλλάζω το στίχο πάραυτα...

 

... και τα βυζιά σου μου θυμίζουνε τη Λία...

... αλλά οι μυΐγες τραγουδούν για τη βλακεία...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, και επειδή δεν θέλω να αφήνω στον αέρα -λόγια του αέρα:

Αύριο θα σας πώ ποιο ακριβώς τραγούδι είναι και αν έχετε Reason ποιά λούπα είναι (sorry)

 

Ακούστε ξανά το τραγούδι των "Goin' Through" ΄που λέει: "Δωδεκα ακριβώς, βγαίνει ο ρυθμός"- κάτι τέτοιο, και όσοι έχετε Reason κάντε το εξής:

 

1. Σε καινούργιο τραγούδι βάλτε τη συσκευή Dr.Rex

2. Ανοίξτε την λούπα που βρίσκεται στους φακέλους:

    Reason -> Reason factory sound Band -> Dr.Rex instrument loop -> Varius hip hop loops

3. Φορτώτε την λούπα :"Hhp_Floot_092_Chronic.rx2" που είναι με φλάουτο...

 

Είναι η ίδια (μπιιιιιιιιπ) λούπα, αυτούσια, και υπάρχει ήδη τουλάχιστον ένα έτοιμο τραγούδι πάνω σε αυτή και το περιλαμβάνει το Reason στα τραγούδια του, που το έχει φτιάξει ήδη κάποιος Dj του εξωτερικού. Φανταστείτε πόσοι άλλοι...

 

Κατάντια... Αφου στα HipHop τραγούδια είναι η λούπα όλη κι όλη η βασική μελωδία, φτιαξτε δική σας, και

μετά βγάλτε όσα λεφτά θέλετε, και βραβευτείτε σε όσους διαγωνισμούς θέλετε...

 

ΜΠΟΥΡΛΟΤΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! (εδω γίνονται σόδομα και γόμοραααααα)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εξακολουθώ να μην βλέπω κάτι το μεμπτόν (εδώ ολόκληρες σκηνές στηρίχθηκαν στο amen break σε διάφορες ταχύτητες), παρόλο που δεν μου αρέσει ούτε ο πλιάτσικας, ούτε η βίση, ούτε οι gt, παρόλα αυτά να σε ρωτήσω ρε holystone; Από τα τόσα και τόσα που έχει το reason μέσα του, πως το ανακάλυψες αυτό;  :o :o

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελατε βρε τι που το βρηκε, ολοι λιγο πολυ εχουμε το κολημμα αυτο με τις ομοιοτητες και μολις ακουσουμε κατι το καταλαβαινουμε και το ψαχνουμε . εγω εχω ενα κολημα με τα τραγουδια που ειναι οι συγχορδιες ξεπατικωμα  απο αλλα και τα τραγουδαω απο πανω αμα τα ακουσω με παρεα και με εχουν παρει οι φιλοι μου στο ψιλο....  Holystone και λοιποι σας καταλαβαινω απολυτα...  :)  .

by the way το διαφημιστικο απο τα video club seven(πριν 1 - 2 χρονια περιπου) ειχε για εισαγωγη το preset που παιζει οταν ανοιγεις το pro 52.... Καλα δεν εγινε και τιποτα κακο ,απλα ετσι να πω κι εγω κατι. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οταν το 80 ειχανε ξεσκισει να χρησιμοποιουν το "Digital Native Dance"  του D50 για εισαγωγες σε τοσα ειδη μουσικης (ροκ.τζαζ,ποπ κτλ) ειχε γινει τετοια φασαρια??

Βεβαια ηταν το # 4 αντι για το 1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά οι μυΐγες τραγουδούν για τη βλακεία...

 

ε,ρε πως φαινονται οι...γεροντες... :) :) :) (χρονια ειχα να δω τη λεξη ΣΩΣΤΑ γραμμενη.... :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος το συγκεκριμένο πρισετι του v-synth που νταξει έλεος ρε παιδιά, έχω ακούσει σε δεκάδες παραγωγές έτοιμα πρισέτια απο γνωστά vsti και hardware synths. Αυτό που μου λεν εμένα είναι "Κάτσε εσύ να μαμιέσαι να βγάζεις πρωτότυπους ήχους ή να παραλλάζεις τα presets και κάντο ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ επειδή κανείς δε πρόκειται να καταλάβει απολύτως τίποτα." Η αλήθεια είναι αυτή. Κανείς δε πρόκειται να σου πει "μπράβο τι μαμάτο preset είναι αυτό?" Αυτά είναι κολλήματα που πρέπει κανείς να ξεπεράσει αν θέλει να ασχοληθεί σοβαρά, όπως το κλασσικό "αυτό μοιάζει με αυτό, αυτό μοιάζει με κείνο, αυτό μοιάζει με το άλλο και το παράλλο...."  Όταν κάτι βγάζει κάποιος προς τα έξω και έχει χρησιμοποιήσει διάφορα έτοιμα (λούπες samples πρισέτια κλπ) αυτό που μου δείχνει εμένα είναι ότι τα χει καλά με τον εαυτό του και στα @@@@ του τι θα πουν οι άλλοι. Τώρα αν αυτό λέγεται θάρρος ή θράσος είναι στο κάθε ακροατή πάνω του να αποφασίσει (και μιλάω για τους "μουσικούς" ακροατές όχι τους "απλούς", ας μου συγχωρεθεί η έκφραση.).

Τα ίδια και περισσότερα ισχύουν για ολόκληρα κομμάτια όπως ειπώθηκε σε προηγούμενα posts, το πρισέτ είναι η κορυφή του παγόβουνου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου