Προς το περιεχόμενο

Αισθητική καταγγελία κατά τραγουδοποιου...


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tugito δε μιλάμε για ένα preset "Moogy bass, analog lead, soft pad"........Μιλάμε για ολόκληρη φράση με λέξεις και ρυθμό...το οποίο δεν το χρησιμοποιούν καν σαν layer..αυτούσιο ως εισαγωγή....ετοιματζίδικο ως εκεί που δεν πάει...

 

Και μάλιστα 2 τραγούδια...το ένα "πγιοτικό"...το άλλο όχι...

 

ΑΑααααααααααα!!! Λέω κι εγώ... δεν κατάλαβα καλά, συγνώμη. Σε αυτό συμφωνώ ασυζητητή, νόμιζα ότι λέμε απλά για ένα όργανο ,σορρυ. Απαράδεκτο να μπαίνουν φράσεις όπως είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πάω κι ένα βήμα παραπέρα; Το "δέχομαι" σε μουσική που είναι για να την ακούς τσίτα σε κλαμπάκια και να χαζοχορεύεις - τουλάχιστον δεν πάει να περάσει καμιά φοβερή φιλοσοφία. Όταν όμως σκάει μες στα μούτρα μας από έναν καλλιτέχνη που υποτίθεται ότι δεν ενδιαφέρεται για εμπορική επιτυχία, αλλά πάει να εκφραστεί.... ε, έλεος.... Μα ακριβώς τη φράση!! Δηλαδή συγνώμη κιόλας, αλλά με τι @@ παίρνεις αυτούσιο ένα demo και το βγάζεις σε cd; Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.... Εγώ θα αισθανόμουν ότι θα το καταλάβουν όλοι και θα γίνω ρόμπα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... Εγώ θα αισθανόμουν ότι θα το καταλάβουν όλοι και θα γίνω ρόμπα.....

 

Ακριβώς αυτό δε μπορώ να καταλάβω...Δηλαδή τι περίμενε να μην εχει κανείς το συγκεκριμένο synth και να ψαρώσουν όλοι με την πρωτότυπη ιδέα?

 

Ή στο βωμό του "Φίλιππα, σε μια βδομάδα να μου έχεις cd" τα σφάζουμε όλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σκέφτομαι να γράψω κι εγώ ένα κομμάτι και θέλω να το ενορχηστρώσω ως εξής:

 

Να βάλω κάποιες φωνές μοναχών περασμένες από Vocoder να λένε μια φράση στα λατινικά και μετά να μπαίνει η (θεϊκή) φωνή μου από πάνω και να ολοκληρώνει τη μελωδία...

Μετά θα μπει ρυθμός κλπ κλπ.

 

Πώς σας φαίνεται;

 

Πιστεύω θα γίνει επιτυχία γιατί είναι πρωτότυπη ιδέα!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σκέφτομαι να γράψω κι εγώ ένα κομμάτι και θέλω να το ενορχηστρώσω ως εξής:

 

Να βάλω κάποιες φωνές μοναχών περασμένες από Vocoder να λένε μια φράση στα λατινικά και μετά να μπαίνει η (θεϊκή) φωνή μου από πάνω και να ολοκληρώνει τη μελωδία...

Μετά θα μπει ρυθμός κλπ κλπ.

 

Πώς σας φαίνεται;

 

Πιστεύω θα γίνει επιτυχία γιατί είναι πρωτότυπη ιδέα!

 

Άμα θες μπορώ να βοηθήσω με τις φωνές των μοναχών. Ένα v-synth βρες μου και θα τα κανονίσουμε. Live στο Λυκαβηττό και δεν συμμαζεύεται.  :D :D

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σκέφτομαι να γράψω κι εγώ ένα κομμάτι και θέλω να το ενορχηστρώσω ως εξής:

 

Να βάλω κάποιες φωνές μοναχών περασμένες από Vocoder να λένε μια φράση στα λατινικά και μετά να μπαίνει η (θεϊκή) φωνή μου από πάνω και να ολοκληρώνει τη μελωδία...

Μετά θα μπει ρυθμός κλπ κλπ.

 

Πώς σας φαίνεται;

 

Πιστεύω θα γίνει επιτυχία γιατί είναι πρωτότυπη ιδέα!

[ΩΠΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ... Ο ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ... ;D ;D]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε τα synth και τις μα...ίες. Θα σας φέρω εγώ ένα σούπερ cdάκι της Αννούλας της Βίσση να το πάρουμε από εκεί και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Και στο τέλος λέω να βάλουμε ένα μακρύυυυυυ fade out που να λέει "go ooooooooooon go oooooooooon go ooooooooon go ooooooooooon go oooooooooooooooooooooooooon" θα σας φέρω ένα cd, κάτι άγγλοι είναι, να το πάρουμε από εκεί! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδώ είναι οι αγγελίες για synthia? Δεν πειραζει.

Λοιπόν, δίνεται v-synth ελάχιστα παιγμένο (2 φορές). Λογώ προβλήματος στην αλλάγή ήχων το δίνω μόνο 3000€. Τόσο αξίζει μόνο ο πρώτος ήχος...

 

Σοβαρά γιατί ασχολείστε με αυτούς τους σουπαδόρους...

Αμα ήθελε ο φιλιππας να κάνει μουσική έχει τα μέσα. Άμα δεν θέλει να καεί στην κόλαση.

Φταίμε και εμείς. Π.χ. στη θεσσαλονίκη δύσκολά ακούμε καινούργια και καλά πράγματα μακρυά από την πεπατημένη (όχι οτι δεν υπάρχουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδώ είναι οι αγγελίες για synthia? Δεν πειραζει.

Λοιπόν, δίνεται v-synth ελάχιστα παιγμένο (2 φορές). Λογώ προβλήματος στην αλλάγή ήχων το δίνω μόνο 3000€. Τόσο αξίζει μόνο ο πρώτος ήχος...

 

Σοβαρά γιατί ασχολείστε με αυτούς τους σουπαδόρους...

Αμα ήθελε ο φιλιππας να κάνει μουσική έχει τα μέσα. Άμα δεν θέλει να καεί στην κόλαση.

Φταίμε και εμείς. Π.χ. στη θεσσαλονίκη δύσκολά ακούμε καινούργια και καλά πράγματα μακρυά από την πεπατημένη (όχι οτι δεν υπάρχουν).

 

Έχεις πμ ;) Πλάκα κάνω....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου