Προς το περιεχόμενο

αντοχη χορδων....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει τροπος να μην "παλιωνουν" οι χορδες τοσο γρηγορα?? ???ειδικα τωρα το καλοκαιρι που ιδρωνουμε πολυ περισσοτερο μετα απο 4-5 φορες γινονται για πεταμα......

 

οχι δεν υπαρχει.. δυστυχως >:(  μονο αλλαγμα οταν στην ''σπαει'' η αισθηση, the only sollution..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φλατ κρατάνε περισσότερο, γιατί η βρώμα γλυστράει πάνω τους, ενώ στις roundwound η βρώμα κάθεται στα κενά (και τις κάνει φλατ  :) )

 

Νομίζω πάντως ότι μερικοί άνθρωποι έχουν πιο τοξικό ιδρώτα και κάνουν τις χορδές πράσινες σε λίγη ώρα.

 

Από τον thomann πώς παίρνετε χορδές; δε χρεώνει αποστολή; Ή παίρνετε 100 σετ; ???

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον thomann πώς παίρνετε χορδές; δε χρεώνει αποστολή; Ή παίρνετε 100 σετ;

 

του κανουμε τα γλυκα ματια & του στελνουμε και κανα δυο κομματια σπανακοπιτα και δεν μας χρεωνει.... ;D

 

 

εξω απο τη πλακα,εγω χορδες αγοραζω κυριως απο www.ebay.com,εχει τρομερες ευκαιριες για bulk ποσοτητες (περιπου 3 ευρω/πακετο αναλογα με την ισοτιμια €/$)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF μα το λάο πρέπει να'σαι τρελά ψαγμένος σε θέματα αγοράς... Τι να πω χορδές απο ebay..??? Συγχαριτήρια... Μου είχες ξανά..μηνύσει για το συγκεκριμένο θέμα χορδών..αλλά δεν το έψαξα και πολύ.. κατέληξα στην τενεκεδήλα των elixir..

Στις D'addario πάντως το dunlop (δεν ξέρω αν είναι fast fret string cleaner and conditioner λέει) κάνει δουλίτσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μία απάντηση???

 

ΚΑΝΕΝΑ ρολο,το ιδιο καταπονουνται και με τα μη lock.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του κανουμε τα γλυκα ματια & του στελνουμε και κανα δυο κομματια σπανακοπιτα και δεν μας χρεωνει.... ;D

 

 

εξω απο τη πλακα,εγω χορδες αγοραζω κυριως απο www.ebay.com,εχει τρομερες ευκαιριες για bulk ποσοτητες (περιπου 3 ευρω/πακετο αναλογα με την ισοτιμια €/$)

 

Ρωτάω γιατί έχω την εντύπωση ότι κάπου διάβασα ότι υπήρχε συννενοήση για ομαδικές παραγγελιές.

 

Δεν πειράζει, και με 1 σετ από thomann συμφέρει: άμα πάρεις και 2 καλά πετάλια φτάνεις τα 300 ευρώ και γλιτώνεις τα μεταφορικά  8)

 

(για αυτό δεν αλλάζω χορδές συχνα :) )

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου