Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ E-DRUMS


JoeyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παίδες, είμαι νέος στο φόρουμ, οπότε δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί το θέμα, αλλά θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής: Σκέφτομαι να αγοράσω από thomann βέβαια e-drums, και πιο συγκεκριμένα τα Yamaha DTXpress IV Special. Ξέρει κανείς λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο σετ? Ξέρω,όλοι θέλουμε Roland TD-20 αλλά τι να κάνουμε...Επίσης σκεφτόμουν να πάρω όλα τα κομμάτια ξεχωριστά, δηλ. εγκέφαλο, rack, pads και cymbal pads κλπ επειδή δε μου πολυαρέσουν τα pads που έχει. Η τιμή δεν έχει πολύ μεγάλη διαφορά, περίπου +200 ευρώ. Επειδή δεν έχω ξαναασχοληθεί με ηλεκτρονικά τύμπανα, θα δυσκολευτώ να τα στήσω αν τα πάρω ξεχωριστά (και άρα χωρίς κάτι σαν manual)? Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αν την έχει κανείς αυτός θα είναι ο Νάκας, αφού αυτός φέρνει τα Yamaha, αλλά στο e-store δεν είδα κάτι... κάνε μια βόλτα από το Νάκα της γειτονιάς σου (:p) και ρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο σετ που λες πρεπει να εχει γυρω στα 1450 .Παντως εγω με αυτα τα χρηματα θα επελεγα της Roland το TD-6 kw με 1389 ευρω που εχει και ταμπουρο με mesh head, pad δηλαδη με δυχτακι και οχι απο καουτσουκ.Ακομα καλυτερη ειναι η λυση του TD-6kx της νεας εκδοσης που εχει ολα τα pads με mesh head

αυτα που εχει δηλαδη και το TD-12.Εγω εχω το TD-6 KX και ειμαι ευχαριστημενος απο τον εγκεφαλο του και απο την επαναφορα που εχουν τα pads.Πολλη καλες τιμες βεβαια και χωρις να κανω διαφημηση κανει ο Γιωργος ο Μεταλληνος στο drumestore που κοντραρει πραγματικα σε καποια προιοντα

τον Thomman οπου μπορεις να πας και να τα παιξεις γιατι τα εχει εκει ολα στημενα αν και θα σου προτεινα να πας με καλα ακουστικα δικα σου γιατι αυτα που εχει εκει δεν με ενθουσιασαν και δεν ειχα καλη εικονα αρχικα.

http://www.drumstore.gr/products.php?page=4&id=4&company=&sort=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου