Προς το περιεχόμενο

millenium ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις που μπορω να βρω millenium ντραμς ηλεκτρονικα εδω στην αθηνα?επειδη θελω να δοκιμασω τα pro mesh head td3 που στον thomann εχουν 1000ευρω απο 1800 σχεδον.αν τα εχει κανεις ας μου πει τη γνωμη του και αν αξιζουν πιο πολυ απο τα roland στην αντιστοιχη τιμη στον thomann(νομιζω td6 me mesh επιφανεια το ταμπουρο...)tnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα pro mesh head td3 που στον thomann εχουν 1000ευρω απο 1800 σχεδον.

Τι εννοείς ακριβώς;Ποιο έχει 1000 ευρώ και ποιο 1800 εύρώ;

Τα pro mesh head td3 δεν είναι σετ που κυκλοφορεί γενικά στα καταστήματα(κάποιος πιο ειδικός να με διορθώσει αν κάνω λάθος) είναι σετ του thomann που αποτελείται από pads millenium(άλλη μάρκα) και εγκέφαλο roland td-3 καθώς και 2 πιάτα και 1 hi-hat roland.Με ποιο ακριβώς το συγκρίνεις;

Τα συγκεκριμένα millenium mesh head pro εγώ τουλάχιστον δεν τα έχω πετύχει στην Αθήνα,κάπου έχει πάρει το μάτι μου σίγουρα τα mp100 starter kit σε ένα ελληνικό site που έχει και κατάστημα στην Αθήνα!!!Αν θέλεις μπορώ να σου πώ το site να πάρεις τηλ. να ρωτήσεις αν έχουν τα millenium pro.(Δεν το γράφω εδώ γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αxelako,προσπαθησα καννα δυο φορές να σου στείλω p.m αλλά δεν εμφανίζεται κάτι στα απεσταλμένα μου μηνύματα,οπότε αν δεν έχεις λάβει τίποτα πες μου να ξαναστείλω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα millenium mesh head pro εγώ τουλάχιστον δεν τα έχω πετύχει στην Αθήνα,κάπου έχει πάρει το μάτι μου σίγουρα τα mp100 starter kit σε ένα ελληνικό site που έχει και κατάστημα στην Αθήνα!!!Αν θέλεις μπορώ να σου πώ το site να πάρεις τηλ. να ρωτήσεις αν έχουν τα millenium pro.(Δεν το γράφω εδώ γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση)

Ρε παιδιά ήμαρτον!! Γιατί δεν θεωρούμε διαφήμιση τη σκανδαλώδη και  κατά κόρον ονομαστική αναφορά μας στα γερμανικά sites? Και όταν αναφερόμαστε σε κάποιο ελληνικό site ή μαγαζί, γιατί μας πιάνει μια "ευαισθησία" και κρύβουμε την πληροφορία? Μήπως μας θεωρήσουν...κακόβουλους? Στο κάτω κάτω, μία πληροφορία δίνεται και στις δύο περιπτώσεις. Μήπως είναι λίγο άδικος αυτός ο ιδιότυπος "ρατσισμός"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να το πω το όνομα,δεν με έπιασε καμμία ευαισθησία,αλλά δεν το έκανα με αφορμή άλλο thread όπου κάποιος μίλησε για "έλληνα thomann" και θεωρήθηκε διαφήμιση-έχεις πάντως δικιο Jojo-κι εγώ δεν το καταλαβαίνω πλήρως.

Πάντως στο site του συγκεκριμένου μαγαζιού τα millenium mp100 αναγράφεται ότι έχουν 387 ευρώ(65 ευρώ πιο πολύ από το γνωστό γερμανικό μαγαζί) και επίσης να προσθέσω ότι εγώ δεν έχω καμμία απολύτως σχέση(ούτε καν πελατειακή) με το συγκεκριμένο μαγαζί-εγώ στο google το βρήκα-γί'αυτο ίσως και δεν το ανέφερα δημοσίως!

Nα το γράψω δημοσίως,(ρωτώ τους modulators);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amorphosynth εννοω μαλλον το σετ που ειναι του τομαν(αν ισχυει κατι τετοιο...).Αλλα αν ειναι ετσι τοτε δν μπορω και να το δοκιμασω πουθενα παρα μονο αν μου πει καποιος την αποψη του για το σετ.Το σετ αυτο στον τομαν εκανε 1000 ευρω οταν το ειδα και ελεγε πως πιο πριν ειχε κοντα στα 1800...και παραξενευτικα επειδη και mesh επιφανειεσ εχει και hi-hat με κανονικο μηχανισμο και κεφαλη roland...και απλα ρωταω αν αξιζει να αγορασω αυτο ή το roland td6 το οποιο κοστιζει και αυτο 1000 ευρω αλλα "υστερεί" σε hi-hat και pads

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε asskickere ειμαι και εγω στο διλυμα μεταξυ Millenium Pro Mesh Head Τd-3  kai ROland td-3 KW.Πανω κατω ειναι στην ιδια τιμη.Ta millenium υπερτερουν σε συγκριση με τα ROland καθως εχουν ολα τα pads τους με δυχτακι(mesh head), το hi-hat ειναι με μηχανισμο που ανεβοκατεβαινει σε αντιθεση με τα ROland  που μονο το snare pad ειναι με δυχτακι ενω τα toms ειναι απο καοτσουκ και το hi-hat ειναι σταθερο.

Θα τα αγοραζα με κλειστα ματια τα Millenium αν δεν ειχα διαβασει σε forums οτι οταν ο trigger ειναι πανω στο pad τοτε η ευαισθησια δεν ειναι το ιδιο καλη οσο αν o trigger ειναι μεσα στο Pad(οπως ειναι  δηλαδη στα ROland.

Το αλλο θεμα που με κραταει πισω οσο αφορα τα Millenium ειναι η αμφιβολη ποιοτητα κατασκευης τους

Παντως το αντιστοιχο Kit της roland  το οποιο προσφερει αυτα που προσφερει το Millenium einai to Roland td-6 KX και κοστιζει 1800euro( http://www.roland.com/products/en/TD-6KX/index.html ) Παιδια αν καποιος εχει τεσταρει τα MIllenium παρακαλω να μας πει τη γνωμη του.Aν παλι ξερει καποιο καταστημα που τα εχει να το αναφερει.

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως φιλε μου τα ξερω αυτα που αναφερεις και ΄γι'αυτους τους λογους το millenium φανταζει too good to be true...οποτε επιστρεφουμε στο αρχικο ερωτημα αν καποιος εχει παιξει στα millenium και αν μπορει να βοηθησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου