Προς το περιεχόμενο

Roland TD-6KW


gsp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους. Βασικα απο μικρος ειχα 'κολλημα' με τα drums αλλα δεν μου δοθηκε ποτε η ευκαιρια να ασχοληθω παρα μονο με keyboards... τωρα (στα γεραματα..(!)) μου καρφωθηκε και παραγγειλα μια TD-6KW εχοντας σκοπο να ασχοληθω λιγο.. Θα ηθελα την γνωμη απο καποιους πιο εμπειρους εδω μεσα αν ειναι καλο το σετ για αρχαριο (η μαλλον καποιον που δεν εχει παιξει ποτε..(!)) και αν γνωριζει κανεις το πακετο αυτο αν περιεχει ολα τα απαραιτητα καλωδια γιατι δεν εχω δει πουθενα να αναφερεται...

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων...

 

Γιωργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα σετ ειναι και αξιοπιστο αφου ειναι Roland.Ο εγκεφαλος προσφερει και ικανοποιητικους ηχους.Για εναν αρχαριο οπως εσυ ειναι πολυ καλο σετ αν και θα μπορουσες να παρεις και το td-3 μιας που δεν εχεις και πολλες απαιτησεις...Καλοπαιχτο, θα κερασεις τιποτα? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Η αληθεια ειναι οτι αρχικα παραγγειλα την 3 και αλλαξα την παραγγελια στη μεση αφου ειχαν διαφορα μονο 200 ευρω συνολικα ενω παρατηρησα οτι 3 εκτος το οτι δεν διαβαζε τις δυο ζωνες απο τα τομ, ειχε και 114 ηχους εναντι των 1042 της 6αρας... ετσι θεωρησα γελοια την διαφορα αφου ανεβηκα τοσο ψηλα.. Διοτι αρχικα κοιταζα τις millenium αλλα διαβασα αρκετα κακες κριτικες που με αποθαρρυναν.

 

Θα κερασω μολις μαθω να παιζω  ;D ;D ! Αν και οπως προανεφερα ηταν 'παιδικο' καπριτσιο και ετσι εχω αρκετες αμφιβολιες αν θα καταφερω τιποτα τελικα και το κακο ειναι οτι ζοριστικα αρκετα για φτασω την τιμη τους...

 

Οποιαδηποτε συμβουλη για εντελως αρχαριους-ασχετους θα ηταν ευπροσδεκτη...

 

Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=4156.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=6710.0

 

Κοίτα στα απαντημένα των drum μήπως βοηθηθείς. Κάτι έχουμε κι εκεί.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλόπαιχτα τα drums φίλε ...

 

Πιστεύω μια χαρά ευχαριστημένος θα είσαι ... Έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο εδώ και περίπου δυο χρόνια, και δεν το έχω μετανοιώσει - το μόνο είναι πως μου λείπουν λίγο τα κανονικά τύμπανα αλλά και πάλι τα ηλεκτρονικά είναι πολύ πρακτικά και ειδικά εφόσον είσαι αρχάριος, θα σε κρατήσουν busy πολύ καιρό ...

 

Καλή αγορά, και καλά παιξίματα :) ..

 

 

Ψάξε το forum λίγο, θα βρεις πολλά thread που θα σου φανούν ενδιαφέροντα.

 

Ρίξε επίσης μια ματιά εδώ:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=7102.0

 

Είναι μια πατέντα που διορθώνει ένα μικρό ελάττωμα των td6 (το οποίο μπορεί βέβαια στο δικό σου μοντέλο να έχει διορθωθεί από την εταιρεία, δεν ξέρω).

 

Ψάξε επίσης για drumless μουσική, και δοκίμασε να συνδέσεις ένα mp3 player ή cd player ή υπολογιστή (η οτιδήποτε τελοσπάντων) στο 'mix in' του εγκεφάλου σου για να μπορείς να παίζεις πάνω από μουσική...

 

 

Αυτά ... καλόπαιχτα και πάλι ...

 

θ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε belalik ευχαριστω για την απαντηση σου.. αν και απαντησα πρωτα στο αλλο thread για την πατεντα που λες διοτι το δικο μου φαινεται ΟΚ.. προς το παρον τουλαχιστον.. βεβαια δεν εχω την εμπειρια να το κρινω αλλα νομιζω οτι ακουγεται αρκετα καλα χωρις ιδιαιτερη πιεση... ΑΥτο που εχω να σημειωσω ειναι οτι ΕΥΤΥΧΩΣ που τελικα παραγγειλα το 6 αντι το 3 διοτι μαλλον φαινεται να εχει τεραστια διαφορα ειδικα για την χρηση των dual zone pads αλλα και τους πολυ περισσοτερους ηχους...

 

 

Τωρα οπως καταλαβαινετε απο εσας τους εμπειρους οποιαδηποτε υποδειξη για μαθηματα,links τεχνικες θα ηταν πολυ ευπροσδεκτη... δεν ξερω βεβαια σε τι επιπεδο θα καταφερω να φτασω αλλα το σιγουρο ειναι οτι εχω ορεξη να ασχοληθω και μου αρεσουν πολυ... ιδιαιτερα βεβαια το γεγονος οτι βαζω ακουστικα και χτυπιεμαι χωρις να ενοχλω κανεναν αλλα και η ποικιλια των ηχων που δεν θα ειχα σε μια φυσικη ντραμς...

 

σας ευχαριστω και παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν προβληματα τωρα πια τα πεταλια του HH στο πολυ παλιο td-3 που ειχα ειχε προβλημα οπως αυτο που ανεφερε ο belalik,οποτε σιγουρα δεν εχεις προβλημα στο πεταλι.Τωρα σε οτι εχει να κανει με τα μαθηματα τα drums δεν ειναι απλο κοπανημα οπως νομιζουμε οταν ειμαστε μικροι,γι αυτο αν θεν θες να βαρεθεις τον εαυτο σου γρηγορα και να παιζεις τα ιδια και τα ιδια βρες εναν καθηγητη να σου διδαξει τα μυστικα των drums ;)απο την αλλη αν θες μονο να κοπανας παρε κομματια απο το guitar pro δες τις αξιες απο τα drums και οτι βλεπεις κοπανα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν προβληματα τωρα πια τα πεταλια του HH στο πολυ παλιο td-3 που ειχα ειχε προβλημα οπως αυτο που ανεφερε ο belalik,οποτε σιγουρα δεν εχεις προβλημα στο πεταλι.Τωρα σε οτι εχει να κανει με τα μαθηματα τα drums δεν ειναι απλο κοπανημα οπως νομιζουμε οταν ειμαστε μικροι,γι αυτο αν θεν θες να βαρεθεις τον εαυτο σου γρηγορα και να παιζεις τα ιδια και τα ιδια βρες εναν καθηγητη να σου διδαξει τα μυστικα των drums ;)απο την αλλη αν θες μονο να κοπανας παρε κομματια απο το guitar pro δες τις αξιες απο τα drums και οτι βλεπεις κοπανα! ;)

 

μα γιαυτο ακριβως ρωταω για links και πιθανες υποδειξεις για να εχω κατι συγκεκριμενο να κανω και οχι απλως να κανω φασαρια(!)... οσο για το θεμα του καθηγητη δυστυχως ο χρονος και τα οικονομικα ειναι πολυ περιορισμενα (ειδικα με την αγορα του σετ) οποτε ψαχνω για μελετη μονος μου ωστε να το καταφερνω και οποτε δοθει ο χρονος κατι που δεν ειναι στανταρ...

 

χαιρετισμους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου