Προς το περιεχόμενο

Floyd Rose Tremolo Setup


jmone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως καλό είναι να ενημερώνονται και οι μουσικοί για αυτά τα θέματα, γιατί υπάρχουν αρκετοί "δηθεν" τεχνικοί στη πιατσα.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αλλαξα τις χορδες στην κι8αρα μου κ εκει που ηταν μια χαρα(Κουρδισμενη) κ την τελειωσα...

Τι να δω....ο καβαλαρης ηταν λιγο πιο κατω απο το κανονικο...υπαρχει κατι να πειράξω γιαυτο ???

Παντα οταν αλλαζω τις χορδες εχω τετοιο πρόβλημα...κ μετά απο μαγαζι που μου εκανε Service..... Τι να πω.....Δηλ.όποτε αλλάζω χορδές πρεπει να την πηγαίνω για Servise ???

Ημαρτον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαν των βιντεο ειχα μαι ibanez rg470 απ'το '96 με απλο floyd rose και αφου παλεβαμε αρκετα εγω και η κιθαρα τελικα βρηκα το σημιο g της!!

μετα απο ενα καλο καλο set up, το floyd οπως ελεγε και ο κατασκευαστης επρεπε να ειναι στο ιδιο υψος με την επιφανεια της κιθαρας και στην ιδια ευθεια (δεν ξερω αν υσχηει για ολους) oποτε και καθε φορα που αλλαζα χορδες τις περνουσα ολες μαζι και σιγα σιγα στριβοντας τες ολες περιπου το ιδιο ερχονταν και σικονονταν το floyd στο ιδιο περιπου υψος που οπως πιο πανο ειπαμε και μετα ολα γινονταν ανετοτατα και κουρδιζα χορις προβλημα

βεβαια μεχρι να το παρω χαμπαρι ημουν στα προθηρα να την πεταξω απο το μπαλκονι

αυτη ειναι η εμπηρεια μου απο floyd και αυτο εκανα για πανο απο 10 χρονια

ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙΘΑΡΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΡΑΦΕΤΙ ΠΟΟΟΟΟΟΤΕΕΕΕΕΕ >:(

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου