Προς το περιεχόμενο

Rock Albums of the year 2009!!!


pinhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ξεκινάω καινούργιο γιατι το προηγούμενο ξέφυγε.Βάζω και είδος στον τίτλο ωστε να μην κινούμαστε αορίστος και να διαβάζει και να γράφει όποιος του αρέσει το ροκ η κάτι του τράβηξε την προσοχη την φετινή χρονιά.Ως παρακλάδι του ροκ θεωρώ και το μέταλ...

 

Ας κάνω το ξεκίνημα.Όπως είπα θεωρώ φοβερό δίσκο το καινούργιο Candlemass Death Magic Doom.Ο δίσκος είναι αριστούργημα για το είδος του.

 

Επίσης φέτος γνώρισα μια συμπαθητική μπάντα τους CKY με την κυκλοφορία τους Carver City.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα με ενδιέφερε επίσης να αναφέρετε κυκλοφορίες ελληνικών συγκροτημάτων (ελληνόφωνων ή μη) που σας τράβηξαν την προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα με ενδιέφερε επίσης να αναφέρετε κυκλοφορίες ελληνικών συγκροτημάτων (ελληνόφωνων ή μη) που σας τράβηξαν την προσοχή.

 

Φετινές?

 

Προσωπικά την προσοχή μου τράβηξαν οι Sugah Galore, οι Misuse και αρκετοί από την λοιπή παρέα της Spinalonga. Επίσης δεν είναι κανονική κυκλοφορία, αλλά μου άρεσε ιδιαίτερα ένα κομματάκι που είχε εμφανιστεί εδώ κάποια στιγμή -φέτος αν δεν απαττώμαι- ονόματι Proteige υπό το όνομα Snooze Loop, όπως και το Sea-Lion του harilatrου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα ρε παιδιά υπάρχει τίποτα καλό σε ελληνοφωνη ροκ κυκλοφορια φέτος.Εγω εχω αφήσει την φάση αφού διάλυσαν οι Τρύπες.Τρύπες,Σιδηρόπουλος μεγάλες αγάπες.

 

SpyroCh θα τσεκάρω τα myspace των διάφορων μπαντών.Πρέπει να υποστήριζουμε την ελληνική σκηνή αν και τα τελευταία χρόνια είναι σε ύφεση.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποστήριζουμε την ελληνική σκηνή αν και τα τελευταία χρόνια είναι σε ύφεση.

 

 

Μπάα...απλά δεν προβάλλεται πολύ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν είναι κανονική κυκλοφορία, αλλά μου άρεσε ιδιαίτερα ένα κομματάκι που είχε εμφανιστεί εδώ κάποια στιγμή -φέτος αν δεν απαττώμαι- ονόματι Proteige υπό το όνομα Snooze Loop

 

 

:o :o :o :-[ :-[

καλέ, αυτοί είμαστε εμείς !!! :-[

Σπουδαία τιμή να συγκαταλεγόμαστε στους rock δισκους του 2009 ενω δεν εχουμε βγαλει δισκο, δεν παιζουμε rock και δημοσιευσαμε το κομματι τον Ιανουάριο του 2008 ;D ;D ;D

 

Θα βαλω αυτο το ποστ στο βιογραφικο μου ;D ;D

Σ' ευχαριστουμε πολυ Σπύρο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και δημοσιευσαμε το κομματι τον Ιανουάριο του 2008 ;D ;D ;D

 

 

 

Ώχ...memory didn't serve!  ;D Όπως και να'χει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου