Προς το περιεχόμενο

Περισσότερα Τάστα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενίσχυση όχι στο δικό σου σχέδιο, στο δικό μου που παραθέτω με φωτό. Το κάτω "κέρατο" είναι αρκετά λεπτό και ως εκ τούτου αρκετά εύθραυστο, θα χρειαζόταν κάποιο είδος ενίσχυσης ώστε να μη σπάσει (κάποιο μεταλλικό plate).

Ναι στη δική σου περίπτωση ίσως κάτι σε μεταλλικό pickguard να κρατούσε, αλλά είναι πολύ extreme το κέρατό σου ;D στη φωτογραφία, μου θυμίζει τον Κιθαρωδό Αππόλωνα ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χμμμ... για να πω την αλήθεια κι εγώ πριν το ζωγραφίσω πίστευα ότι θα είναι πολύ "longhorn" κατάσταση, αλλά μετά είδα ότι είναι αρκετά διακριτικό. Ειδικά αν το σκεφτείς όχι σαν κέρατο, αλλά σαν το κανονικό σχήμα της strat απλά με ένα σκάψιμο δίπλα από την ταστιέρα για να κατεβαίνει το χέρι και πιο κάτω.

 

Anyway, περιμένουμε τα κλιπάκια. Και θέλω οπωσδήποτε και καθαρή συγχορδία με μπαρέ στο 25ο τάστο...  ;)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΤΟΙΜΗ

Μετά απο κάτι μήνες και αρκετή δουλειά, με την περισσότερη να έχει γίνει στο εργαστήριο του Yann, η κιθάρα είναι έτοιμη.

Χθές ήρθαν οι μαγνήτες, 2 EMG SA έβαλα τελικά με 250άρια ποτενσιόμετρα και δούλεψε μια χαρά. Έφτιαξα και δεύτερο ακροδέκτη μπαταρίας για 18V και μόλις πήγα να το βάλω στο cavity δεν χωρούσε και έτσι έμεινα στα 9V ;D αλλά και πάλι είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα.

Η αίσθηση στην ταστιέρα είναι απίστευτη, ο ήχους στα τάστα 24-30 βγαίνει καλά και με sustain αλλά θέλει λίγο εξάσκηση (όπως κάθε τι καινούργιο και διαφορετικό), φυσικά δεν είναι για μπαρέ εκεί κάτω ;D αλλά ένα σολάκι το παίζεις.

Ένα πράγμα που φοβόμουν για το παίξιμο ήταν το ύψος του δεξιού σε σχέση με το μπράτσο, αλλά τελικά εντελός μηχανικά το χέρι μου πήγε πάνω απ'τον neck (πρων middle ;D ) μαγνήτη.

Θα ήθελα πολύ να ανεβάσω και μερικά δείγματα, αλλά το γ(@&@(!ο το reaper κολλάει απίστευτα μετά απο 5 λεπτά που το ανοίγω λόγο της 32μπιτης γέφυρας >:( , οπότε αναμέινατε για βίντεο.

Φωτογραφίες, πέραν απο αυτές που βάζω τώρα θα βάλω και άλλες το συντομότερο.

 

Εννοείτε οτι ήσαστε όοοολοι ευπρόσδεκτοι για καφέ και να δοκιμάσετε την κιθάρα, αν φυσικά βρίσκεστε στο νησί (Ρόδος).

 

Κλείνοντας, θέλω να ευχαριστήσω για άλλη μία φορά όλους όσους βοήθησαν με τις συμβουλές τους και ιδιαίτερα τον Yann για τον χρόνο και τον κόπο του (σε ταλαιπώρησα ε? ) τον Marathon για τις εικαστικές συμβουλές περί βαψίματος, τον Musurgio που δέχτηκε την ανταλλαγή και έτσι απέκτησα τους EMG (και εκείνος το παλιό μπράτσο της πρώην-πλέον Fender) και τον Harilatron που δεν άφησε να πάει χαμένο το 24χρονο "κέρατο"  ;D(ακόμα περιμένω φωτογραφία)

 

12012010.thumb.jpg.c9dcf8befebe9d7b3a202192a3cea885.jpg

12012010001.thumb.jpg.247b312a2f18294206d4d9a46d6b75b8.jpg

12012010003.thumb.jpg.e701474427fb3b1513f83c76f398bba6.jpg

12012010004.thumb.jpg.4f8b1f9fb29d1c40f565a075ea4e0d5a.jpg

12012010006.thumb.jpg.45a41c4fcd9b214fe3de4ee88db49e39.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαρωτική!!!!!!

 

Βγάλε καλυτερες φωτογραφίες...αμαρτία

 

Ο Playloud έχει σκάσει από τη ζήλεια του?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαρωτική!!!!!!

 

χαχαχα και εγώ όταν είδα τις φωτογραφίες που τράβηξα ξαναγύρισα πίσω και την κοιτούσα. Το μπράτσο μοιάζει με μπάσσου στις φωτογραφίες ;D ;D ;D

 

Βγάλε καλυτερες φωτογραφίες...αμαρτία

Το βραδάκι θα έχω και άλλες.

 

Ο Playloud έχει σκάσει από τη ζήλεια του?

Δεν την έχει δει ακόμα...

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι ;D ¨Αντε καλοπαιχτη φιλε!! ;D Μήπως τωρα που εφυγε το κερατο εχεις προβλημα neck-dive (if you know what I mean) ή ειναι ακομα σωστα ζυγισμενη η κιθαρα?? ???

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι ;D ¨Αντε καλοπαιχτη φιλε!! ;D

Θενκς Μάϊκ!

 

Μήπως τωρα που εφυγε το κερατο εχεις προβλημα neck-dive (if you know what I mean) ή ειναι ακομα σωστα ζυγισμενη η κιθαρα?? ???

Δεν πάει πουθενα, πουθενα.... ;D εκεί μένει.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε και μετα ευχομαι το project να ειναι 8χορδη με fanned frets ! Μεγεια και καλοπαιχτη. Την φανταζομαι μετα απο πολλα χρονια να ειναι σε βαθρο στο LA hard rock cafe !

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε και μετα ευχομαι το project να ειναι 8χορδη με fanned frets ! Μεγεια και καλοπαιχτη. Την φανταζομαι μετα απο πολλα χρονια να ειναι σε βαθρο στο LA hard rock cafe !

Και εγώ με extension (Iommy-like) δάχτυλα ;D

 

Μεγείες και καλόπαιχτη! Βγάλε καλύτερες φώτος!! :D

 

Θα περάσω μόλις ξαναβρεθώ να την ακούσω κιόλας :)

Θα βγάλω, θα βγάλω.

Στο μεταξύ ακόμα σε περιμένω να έρθεις τα Χριστούγεννα. Έχασες μία ωραία βραδιά.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου