Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα δεν θα πουλούσατε ποτέ;


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε δώσε κιθαρών γίνεται αρκετό στις αγγελίες. Περισσότερο δώσε δηλαδή παρά πάρα, λόγω και της κρίσης. Αλήθεια, ποια κιθάρα την οποία έχετε στην κατοχή σας δεν θα πουλούσατε με τίποτα; Για ποια δηλαδή σκέφτεστε ότι, αυτή, ναι, θα την κρατήσω για πάντα;

 

Για μένα είναι η Fender Strat CS μου. Και αυτό το λέω έχοντας και μια από τις "επιθυμητές" Gibson Les Paul (deluxe του '76) και μια καλή hollow body, που κατά 90% αποχωρίστηκα χθες. Tώρα το γιατί, δεν το ξέρω ακριβώς. Απλά το νιώθω σαν προέκταση του χεριού μου αυτό το ξύλο και με βοηθάει να γίνομαι καλύτερος κιθαρίστας και να εκφράσω ότι μπορώ να εκφράσω περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

βασικα εγω ειμαι της αποψης να μην δωσω ποτε κανενα οργανο αλλα οκ επειδη ισως ειναι λιγο υπερβολη ας πουμε μονο ενα, δεν θα εδινα ποτε την gibson ri61 μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KostasP, συμφωνώ φυσικά. Εννοώ σε μια λογική τιμή (όσο αξίζει δηλαδή) και όχι όταν είσαι έτοιμος να πας φυλακή από τα χρέη  ;D  

 

Η δικιά μου π.χ μπορεί να πουληθεί κοντά 1800 με 2000 ευρώ. Ε, δεν θα σκεφτώ ποτέ να τη δώσω για να πάρω αυτά τα χρήματα. Kαι  αν βρεθώ σε ανάγκη, θα προτιμήσω να δώσω την Gibson...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δε θα αποχωριζομουν ποτε μια partcaster που την εχω απο την παιδικη μου ηλικια. Την ειχαμε φτιαξει παρεα με τον πατερα μου και με ακολουθουσε ενα πολυ μεγαλο διαστημα στις μουσικες μου δραστηριοτητες. Εχει μεγαλη αξια για μενα παρ'ολο που κοστιζει πρακτικα ελαχιστα χρηματα.

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% δεν προκειτε να δωσω ποτε την πρωτη μου κιθαρα...μια squier korea tou 92,που εκτος απ το οτι ειμαι συναισθηματικα δεμενος μαζι της,ειναι πολυυυ καλο οργανο (ε ενταξει με το αναλογο Update στα ηλεκτρικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

use or lose it!

 

εαν για μια κιθαρα δεν υπαρχει προοπτικη να χρησιμοποιηθει καπου τοτε απλα βρισκει αλλο αφεντικο

 

απο το να καθετε καλυτερα να την χαρει καποιος αλλος.... ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

use or lose it!

 

εαν για μια κιθαρα δεν υπαρχει προοπτικη να χρησιμοποιηθει καπου τοτε απλα βρισκει αλλο αφεντικο

 

απο το να καθετε καλυτερα να την χαρει καποιος αλλος.... ;)

 

Εισαι κυνικος τυπος ρε ;D

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

use or lose it!

 

εαν για μια κιθαρα δεν υπαρχει προοπτικη να χρησιμοποιηθει καπου τοτε απλα βρισκει αλλο αφεντικο

 

απο το να καθετε καλυτερα να την χαρει καποιος αλλος.... ;)

 

H ιστορία της ζωής μου.....!!

 

Αν και έχω αρχίσει πολύ σοβαρά να πιστεύω πως η Goldtop είναι η πρώτη κιθάρα ever που δεν τη βαριεμαι καθόλου. Perhaps she's here to stay...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε λεω τιποτα απολυτως...

Καθε φορα που φτανω στο σημειο να πω πως κατι δε το πουλησω σε καμια περιπτωση ειναι σχεδον παντα το επομενο που φευγει... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου