Προς το περιεχόμενο

My Videosong


manos_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ωραίο κομμάτι και ευφάνταστοι στίχοι! ;D Καλή τοποθέτηση φωνής και επεξεργασία. Μπράβο!

 

Τεχνικά σχόλια: Με ένα άλλο drum beat, το κομμάτι θα απογειωνότανε και θα έδενε η σούπα. Το σόλο θα μπορούσε και να μην υπάρχει.

Στην ουσία δηλαδή αυτά τα δύο ενορχηστρωτικά μέρη δεν προσθέτουν στο τραγούδι αλλά παρουσιάζουν τις αδυναμίες του DIY. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κομμάτι και ευφάνταστοι στίχοι! Grin Καλή τοποθέτηση φωνής και επεξεργασία. Μπράβο!

Τεχνικά σχόλια: Με ένα άλλο drum beat, το κομμάτι θα απογειωνότανε και θα έδενε η σούπα. Το σόλο θα μπορούσε και να μην υπάρχει.

Στην ουσία δηλαδή αυτά τα δύο ενορχηστρωτικά μέρη δεν προσθέτουν στο τραγούδι αλλά παρουσιάζουν τις αδυναμίες του DIY. Wink

 

Ευχαριστώ πολύ για την κριτική. Στο ρυθμό έβαλα ότι καλύτερο μπορούσα να παίξω σε πραγματικά τύμπανα. Ήθελα να αποφύγω τη χρήση drum machine ή sample beat. Ακριβώς όπως λες και στο DIY...κάνεις ότι καλύτερο μπορείς...

 

Παιδιά είστε απίστευτοι

έμεινα άφωνος  :-X

 

Ευχαριστώ, αλλά ένας είμαι... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κομμάτι και ευφάνταστοι στίχοι! ;D Καλή τοποθέτηση φωνής και επεξεργασία. Μπράβο!

 

Τεχνικά σχόλια: Με ένα άλλο drum beat, το κομμάτι θα απογειωνότανε και θα έδενε η σούπα. Το σόλο θα μπορούσε και να μην υπάρχει.

Στην ουσία δηλαδή αυτά τα δύο ενορχηστρωτικά μέρη δεν προσθέτουν στο τραγούδι αλλά παρουσιάζουν τις αδυναμίες του DIY. ;)

Κάνω παράθεση επί του αρχηγού γιατί συμφωνώ και διαφωνώ σε κάποια σημεία.

Αρχικά βρήκα το κομμάτι εξαιρετικό. Αν και μεγαλούτσικος (με προτίμηση σε παλαιότερα ακούσματα), μία από τις σύγχρονες μπάντες που έχω ξεχωρίσει είναι οι Fun lovin criminals. Ε λοιπόν αυτούς μου θύμισες (και αυτό βέβαια είναι +). Στίχοι, φωνή, επεξεργασία Super. Το drum beat ομως νομίζω ότι είναι αυτό που ταιριάζει στο κομμάτι. Και οι FLC, πιθανόν το ίδιο να έβαζαν. Όσον αφορά το σόλο, δεν το είδα σαν σόλο, αλλά σαν λύση μελωδίας με διφωνίες. Φυσικά και δεν έπρεπε να κλείσεις το κομμάτι μ' αυτό το τρόπο. Καί ούτε βέβαια μ' αυτόν τον ήχο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super.Μου άρεσε πολύ αν και δεν είναι του στύλ μου.Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ο ήχος της κιθάρας στο σόλο με τις διφωνίες.Ισως αν πειραματιζόσουν με κάποιο άλλο ήχο να είχες καλύτερα αποτελέσματα.Επίσεις θα προτιμούσα όχι τόσο έντονο vocoder στη φώνή.Κατα τα άλλα όμως είναι μια καλή προσπάθεια με καλό αποτέλεσμα.Μπράβο σου.Είμαι υπερ των one man band :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την κριτική. Στο ρυθμό έβαλα ότι καλύτερο μπορούσα να παίξω σε πραγματικά τύμπανα. Ήθελα να αποφύγω τη χρήση drum machine ή sample beat. Ακριβώς όπως λες και στο DIY...κάνεις ότι καλύτερο μπορείς...

 

Ευχαριστώ, αλλά ένας είμαι... :)

 

εισαι γ... τους μουσικους και κάνεις και ωραίες αντικαταστάσεις ακόρντων στην κιθάρα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω παράθεση επί του αρχηγού γιατί συμφωνώ και διαφωνώ σε κάποια σημεία.

Αρχικά βρήκα το κομμάτι εξαιρετικό. Αν και μεγαλούτσικος (με προτίμηση σε παλαιότερα ακούσματα), μία από τις σύγχρονες μπάντες που έχω ξεχωρίσει είναι οι Fun lovin criminals. Ε λοιπόν αυτούς μου θύμισες (και αυτό βέβαια είναι +). Στίχοι, φωνή, επεξεργασία Super. Το drum beat ομως νομίζω ότι είναι αυτό που ταιριάζει στο κομμάτι. Και οι FLC, πιθανόν το ίδιο να έβαζαν. Όσον αφορά το σόλο, δεν το είδα σαν σόλο, αλλά σαν λύση μελωδίας με διφωνίες. Φυσικά και δεν έπρεπε να κλείσεις το κομμάτι μ' αυτό το τρόπο. Καί ούτε βέβαια μ' αυτόν τον ήχο.

 

Μου αρέσουν πάρα πολύ οι Fun Lovin Criminals. Είναι μεγάλο κομπλιμέντο! Να 'σαι καλά!

 

εισαι γ... τους μουσικους και κάνεις και ωραίες αντικαταστάσεις ακόρντων στην κιθάρα  ;)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Χαίρομαι που σου άρεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία παραγωγή, ωραίο βίντεο! {με τι το γύρισες-μόνταρες?}

 

το μπητ δε με χάλασε, σε αντίθεση με το σόλο της κθάρας που θα το παρέλειπα..

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου