Προς το περιεχόμενο

''Never forever''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανας αισθηματιας εδω γυρω?

Το φθινοπωρο ξυπναει αναμνησεις και η διαχωριστικη γραμμη μεταξυ συναισθηματος,μελο και ξενερωσιας,πολυ μικρη..

Ευχομαι να απεφυγα το τριτο..

Το καινουριο μου τραγουδι..

Λιγο διαφορετικο απ οσα εχω ανεβασει κι εχουν ακουσει καποιοι στο φορουμ..

Ευχαριστω για την ακροαση!

NEVER_FOREVER_128.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο και πάλι (δεν θα βαρεθώ να στο λέω όποτε ανεβάζεις υπέροχα κομμάτια)

 

Έχεις πολλά πράγματα να δώσεις. Πολύ όμορφες αλλαγές που κεντρίζουν το ενδιαφέρον και η ερωμένη σου (κιθάρα) κάνει υπέροχα τσαλίμια στην ενορχήστρωση και την εμπλουτίζει.

 

Μακάρι να είναι ατελείωτη η έμπνευσή σου και να βγάζεις τέτοια αριστουργήματα συνέχεια.

 

(Α και για το ξεκάρφωμα, στο τέλος ενώ η κιθάρα χαμηλώνει, τα τύμπανα μένουν στην ..κοσμάρα τους. ;D ;D ;D Ρίξε και εκεί λίγο τα velocities για να ακολουθήσουν και αυτά το Mood του τέλους)

 

Μπράβο Σταύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Α και για το ξεκάρφωμα, στο τέλος ενώ η κιθάρα χαμηλώνει, τα τύμπανα μένουν στην ..κοσμάρα τους. ;D ;D ;D Ρίξε και εκεί λίγο τα velocities για να ακολουθήσουν και αυτά το Mood του τέλους)

 

 

Σ ευχαριστω πολυ haryy..με τιμαει η εκτιμηση σου.

Εχεις απολυτο δικιο...αν τα κανεις ολα μονος,ολο και κατι ξεφευγει. :-\

Τωρα που το ακουω ξανα...θελει πολυ πιο κατω το velocity στο τελειωμα.

Σ ευχαριστω για την παρατηρηση που δειχνει και ατομο που τα προσεχει ολα και διακρινει τις λεπτομερειες.

(Και του λεγα του ντραμερ..πιο απαλα ρε στο τελος..εκει αυτος..να το κανει μεταλικα.. ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνοντας το κομμάτι είχα την αίσθηση ότι θ' ακούσω κάτι που να παραπέμπει στη χρυσή εποχή του Elton John. Mετά βέβαια ακούω τον υπέροχο strat? ήχο και ενώ λοιπόν περιμένω να συνεχιστεί το laid back κλίμα εισέρχεται η θύελλα :D.

Δεν υπάρχει περίπτωση ν' ακούσω κάτι άσχημο από σένα και εδώ τα πήγες πολύ καλά, θα σου πρότεινα όμως να ξανασκευτείς τα γρεζαρισμένα φωνητικά. (Ίσως να μην είναι η καλύτερη επιλογή σε ορισμένα σημεία).

Έξοχο κιθαριστικό παίξιμο γι' άλλη μια φορά.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπέροχο strat? ήχο

 

θα σου πρότεινα όμως να ξανασκευτείς τα γρεζαρισμένα φωνητικά. (Ίσως να μην είναι η καλύτερη επιλογή σε ορισμένα σημεία).

 

Nαι ειναι στρατ..

 

Νεστορα  βρεθηκα σε μεγαλο διλημμα για το γρεζι...ξερεις εκανα 4!!! διαφορετικες versions για το ''ρεφραιν'',μπερδευτηκα και προβληματιστηκα γιατι ακουγα 4 διαφορετικους ανθρωπους...

Ετσι,προτιμησα την εκδοχη που βρισκω πιο κοντα σε ''μενα''...

Ισως εσυ να διαλεγες αλλη ερμηνεια και να ταν και αντικειμενικα καλυτερη αλλα για μενα ολα αυτα ειναι το παιχνιδι της αεναης αναζητησης προσωπικου στυλ...δυσκολα πραματα..

Για αλλη μια φορα η παρατηρηση σου εχει την αιγλη ανθρωπου που εχει ακουσει πολλη μουσικη και ξερει για τί πραγμα μιλαει..

Σ ευχαριστω παρα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το παίξιμο να μην τα ξαναλέμε, στο 'χουν πεί τόσες φορές...

Απλά γ@μ@το!Η φωνή μου θύμησε Chris Cornell.Δεν ειν' κακό...Αντιθέτως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωωω μεγάλη καψούρα. Το ακούω τώρα (αλλά επηρεάστηκα λίγο από το σχόλιο του haryy και παρατηρούσα τα ντραμς στο τέλος :D)

 

Εμένα η φωνή μ αρέσει έτσι, πάρα πολύ μ αρέσει βασικά (για να διατηρήσω πολιτισμένες εκφράσεις έστω :P) και ναι η κιθάρα σκοτώνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζηλευω που δεν εχει γινει ιση μοιρασια ταλεντου μεταξυ ατομων ... ;D το δικο σου ειναι πολυ περισσοτερο .

 

Εχω παρακολουθησει καθε δουλεια σου και για αλλη μια φορα με αφησε με το στομα ανοιχτο και απο συνθετικης , παικτικης ,συναισθημα , παραγωγης , αποψη

εχεις ΗΧΑΡΑ .

 

Να σε καλα να συνεχιζεις να μας δινεις τετοια κομματια .

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ευη,πες το ξανα οτι σ αρεσει ετσι..θελω να τ ακουω... :P

Αυτος ο Νεστορας εβαλε φωτια στα μπατζακια μου... ;D

Σ ευχαριστω και παλι!

 

@acidhoh σ ευχαριστω πολυ αδερφε!

Καλο και το ταλεντο αλλα αυτες οι δουλειες προκυπτουν επειτα απο πολλα χρονια και ωρες τριβης με το αντικειμενο.Και βεβαια αφοσιωσης ιδεολογικης(μουσικα).Απ οτι φαινεται,απλα επιασαν τοπο και τωρα ολα γινονται αβιαστα..

Νιωθω την αναγκη να πω οτι εδω στο νοιζ εχω βρει ενα κοινο να μοιραζομαι τραγουδια που πολυ απλα θεωρω οτι στην Ελλαδα δεν εχουν τυχη.

Τραγουδια που αλλιως θα ακουγα μονο εγω και 2-3 φιλοι μου.

Ο στοχος μου δεν ειναι να προσκομισω καλα σχολια,απλα θελω να αγγιξει καποιους η μουσικη μου με οποιον τροπο γινεται στον καθενα.

Νομιζω ειναι κινητρο για καθε δημιουργο.

Και βεβαια μ αρεσουν τα θετικα σχολια αλλα το ζητουμενο γι αυτα τα τραγουδια ειναι αυτο που προανεφερα.

Τα λεω αυτα γιατι καποιος μπορει να σκεφτει ''νταξ ρε φιλε,καλα το καναεις το εργο,φτανει,κανε καριερα...''

Ευχαριστω το νοιζ που μου δινει βημα να μοιραστω την αγαπη μου για το ''ροκ''.

Και φυσικα το νοιζ ειναι τα μελη του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου