Προς το περιεχόμενο

Ολοι έχουμε άποψη για το Apple iPad


chris gti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμή της μετοχής, άλλα λέει πάντως...

Όχι για την Αμερική, και τα συγκεκριμένα αρχεία δεν έχουν καμμιά δουλειά στο οποιδήποτε Ipad...

 

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και με τα δυο σκελη της προτασης σου. Επισης, ποια ακριβως αρχεια δεν εχουν θεση στο iPad - μια ταινια πχ?

 

Οσο για την τιμη της μετοχης, να σου θυμισω οτι ΕΠΕΣΕ οταν ανακοινωθηκε οτι ΔΕΝ πετυχαν τον αριθμο πωλησεων που θεσαν οι ιδιοι. Το παραπανω δεν χωραει και πολυ σουξου-μουξου, ειναι fact το οποιο μπορει να το βρει καποιος με λιγο ψαξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η τιμή της μετοχής, άλλα λέει πάντως...

 

Μπα, η τρίτη (παραλίγο τέταρτη) και με μεγάλη διαφορά από τους πρώτους θέση της Apple στα λειτουργικά των smartphones και η ηγετική της Google - ξεπερνώντας ακόμη και την Nokia για πρώτη φορά φέτος - δείχνει ακριβώς μια ίδια τάση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(και Marathon, ξέρεις πολύ καλά ότι όταν ένας διαφημιστής έρχεται και σου λέει "μα αγαπητέ μου, απλά δεν καταλαβαίνεις ότι το χρειάζεσαι" συμβαίνει μάλλον κάτι ύποπτο...)

και εσύ φίλτατε, γιατί δεν είσαι μικρό παιδί, ξέρεις ότι ένα κακό προϊόν και ένας πονηρός διαφημιστής μπορεί να σε κοροϊδέψει μία, δύο φορές...όχι παραπάνω ;)

 

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και με τα δυο σκελη της προτασης σου. Επισης, ποια ακριβως αρχεια δεν εχουν θεση στο iPad - μια ταινια πχ?

Το εξήγησα παραπάνω...άσε που μπορείς να αποθηκεύσεις μία ταινία. Ποιός ο λόγος να το κάνεις όμως όταν μπορείς να την έχεις κάθε στιγμή? Έχουμε περάσει στην εποχή του cloud...ζητήστε από τον Τρόλλευ να σας το εξηγήσει ;)

 

Οσο για την τιμη της μετοχης, να σου θυμισω οτι ΕΠΕΣΕ οταν ανακοινωθηκε οτι ΔΕΝ πετυχαν τον αριθμο πωλησεων που θεσαν οι ιδιοι. Το παραπανω δεν χωραει και πολυ σουξου-μουξου, ειναι fact το οποιο μπορει να το βρει καποιος με λιγο ψαξιμο.

Δες τη γενική πορεία της μετοχής όχι τα στιγμιαία παιχνίδια της...

 

Μπα, η τρίτη (παραλίγο τέταρτη) και με μεγάλη διαφορά θέση της Apple στα λειτουργικά των smartphones και η ηγετική της Google - ξεπερνώντας ακόμη και την Nokia για πρώτη φορά φέτος - δείχνει ακριβώς μια ίδια τάση.

ΟΚ βρείτε το ίδιο θέμα (παλιό) με το Iphone...νομίζω τα ίδια έλεγες :)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα κάποιοι, θα κάνουν το βήμα μπροστά και κάποιοι άλλοι θα απορούν για το USB ;)

 

Mη μπερδεύεις την πρωτοπορία με τη μόδα. Βήμα μπροστά ήταν το Newton, μετά είχαμε τα Palm και τα συναφή για καμιά δεκαριά χρόνια, ύστερα ήρθε το iPhone και το iPad είναι το πρωτοποριακό προϊόν? ;D ;D ;D

 

Βήμα μπροστά στην πλύση εγκεφάλου στο μάρκετινγκ είναι να υποστηρίζει κανείς με πάθος πως όποιο αρχείο και λειτουργία δεν εγκρίνεται από τα κεντρικά πρέπει να είναι και άχρηστό 8).

 

Επιχειρώντας και σοβαρή συζήτηση, πώς ακριβώς θα ήταν κατώτερο το iPad αν είχε USB και έπαιρνε κάρτες SD όπως όλος ο κόσμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τώρα το θέμα περι μουσικής και ipad, έχουν βγεί καταπληκτικά apps για όλα τα γούστα. Απο απλά πιάνα (με πολύ καλό ήχο) μέχρι εντελώς πρωτότυπα μουσικά όργανα.

 

Μουσική σε iPad: η νέα γενιά

 

Μουσική σε iPad: μέρος δεύτερο

 

Πολύ καλές εφαρμογές θεωρώ στο τομέα της μουσικής το "Singing Fingers" και στον τομέα της μίξης to StudioLive.

 

Τώρα όσον αφορά το USB δείτε εδώ

: Web

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Harilatron, με Ford Model-T κυκλοφορείς; :D :D :D

 

...

;D ;D

 

Προφανώς αναφέρεσαι σε αυτό

Ξέρω ξέρω.... Δηλαδή το target group του XOOM είναι ο κόσμος που θέλει να βλέπει Υοutube, ταινίες κλπ στον καναπέ σε ανθρώπινες διαστάσεις (δηλαδή εκείνες της τηλεόρασης ή του λάπτοπ είναι... απάνθρωπες? ), να διαβάζει ηλ. βιβλία, να σερφάρει στο ίντερνετ ή να ακούει μουσική? Κάτι που δεν έκανε μέχρι σήμερα?

(Αλλά είναι απλά αυτούσια τα λόγια του hate boy λίγες γραμμές πριν για να υποστηρίξει ότι το iPad δεν έχει κοινό. (Ε.. του το χρωστούσα όταν άρχισε να επαινεί εκείνο το ΖΟΟΜ  ;D ;D ;D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός ο λόγος να το κάνεις όμως όταν μπορείς να την έχεις κάθε στιγμή?

 

Επειδή θέλω και το προτιμάω έτσι? Η δεν εγκρίνεται το να χρησιμοποιώ αρχεία όπως θέλω? Μάλλον δεν ξέρω τι θέλω, πάω να κοιτάξω στο iTunes να μου πεί! ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρώντας και σοβαρή συζήτηση, πώς ακριβώς θα ήταν κατώτερο το iPad αν είχε USB και έπαιρνε κάρτες SD όπως όλος ο κόσμος?

Πιθανόν να ήταν παχύτερο, δεν ξέρω...αλλά θα επαναλάβω ότι το Ipad δεν είναι kομπιουτεράκι (όπως θα θέλαμε), αλλά μία Home entertainment συσκευή. Δεν καταλαβαίνω ΓΙΑΤΙ θα έπρεπε να πέρνει κάρτες όταν η λειτουργία του είναι βασισμένη στο wireless...πραγματικά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon, σε παρακαλώ μη βιάζεσαι τόσο πολύ πασπατεύοντας τον κώδικα των quotes που κάνεις γιατί εκείνα δεν ήταν γραπτά δικά μου. Όσο για το αν έλεγα τα ίδια, δεν το νομίζω γιατί η είδηση για τo Android είναι πολύ πρόσφατη - τη διάβασα μόλις χτες βράδυ. Α, και μάλλον πάμε για το facepalm of the day όταν κάποιος σε φωνάζει αμερικανιστί hater επειδή δεν συμφωνείς μαζί του...  ;D ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αναφέρεσαι σε αυτό [...]

Όχι αναφέρομαι σε αυτό που κατάλαβα από τα λεγόμενά σου (και αν κατάλαβα λάθος, σχώρα με) ότι επειδή κάποιος είναι κάποια στιγμή πρωτοπόρος, του οφείλουμε αιώνια πίστη ( ;) ) παρά το γεγονός ότι δεν μπορεί να προσφέρει τις απαιτούμενες βελτιώσεις στο προϊόν του.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου