Προς το περιεχόμενο

Ολοι έχουμε άποψη για το Apple iPad


chris gti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ξεχνάτε ένα βασικό πράγμα: Η αγορά του προϊόντος δεν είναι υποχρεωτική.  :D

 

Επίσης: Τα κλασσικά polo της Lacoste ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΣΕΠΑΚΙ για τα τσιγάρα.  >:(  Dealbreaker for me!!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επειδή δεν είναι υποχρεωτική η αγορά του προϊόντος, δεν μπορούμε να εκφράσουμε τις διαφωνίες μας για την ποιότητα, τα features και τις δυνατότητές του;

Αυτό ακριβώς δεν κάνουμε σε αυτό το φόρουμ, αν και για διαφορετικά προϊόντα;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να ήταν παχύτερο, δεν ξέρω...αλλά θα επαναλάβω ότι το Ipad δεν είναι kομπιουτεράκι (όπως θα θέλαμε), αλλά μία Home entertainment συσκευή. Δεν καταλαβαίνω ΓΙΑΤΙ θα έπρεπε να πέρνει κάρτες όταν η λειτουργία του είναι βασισμένη στο wireless...πραγματικά.

 

Καθόλου παχύτερο δε θα ήταν, αν κρίνω από όλα τα κινητά του κόσμου. Οι κάρτες και η συνδεσιμότητα θα χρησίμευαν στο να μεταφέρεις media, ειδικά αν το βλέπεις σαν home entertainment που το να μεταφέρεις media είναι ο μοναδικός σκοπός του.

 

Για να είμαι ειλικρινής πάντως την κριτική την κάνω επειδή το βλέπω σαν κάτι που θα ήθελε να είναι σοβαρό εργαλείο, κάτι που - στην αρχή τουλάχiστον - υποστήριζε και η Apple. Παντώς και σαν media player να το βλέπεις η ευκολία στην επικοινωνία με άλλες συσκευές είναι από τα σημαντικότερα πράγματα. Εκτός αν δέχεσαι πως οτιδήποτε βλέπεις θα είναι αποκλειστικά streaming, που για μένα είναι τεράστιος περιορισμός σε φορητή συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι αναφέρομαι σε αυτό που κατάλαβα από τα λεγόμενά σου (και αν κατάλαβα λάθος, σχώρα με) ότι επειδή κάποιος είναι κάποια στιγμή πρωτοπόρος, του οφείλουμε αιώνια πίστη ( ;) ) παρά το γεγονός ότι δεν μπορεί να προσφέρει τις απαιτούμενες βελτιώσεις στο προϊόν του.

 

Όχι άλλο ήθελα να πω :D

 

Εν πάσει περιπτώσει, για κάποιον που είναι εξοικειωμένος με με το iphone και είναι ήδη στη λογική αυτού του λειτουργικού (σιγά τη λογική δηλαδή...) το iPad είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να πάρει αν θέλει κάτι ανάμεσα σε κανονικό υπολογιστή και palmtop.

 

Προσωπικά θα ήθελα να δω το android να προχωράει και να γίνεται κορυφαίο, αλλά ακόμα είναι σαν κινέζικο αντίγραφο (αισθητικά και λειτουργικά). Είναι βέβαια ασυγκρίτως πιο "τίμιο" και υποσχόμενο (και εν δυνάμει καινοτόμο) αλλά I could not care less. Για να χαζεύω δια μέσω αυτού το θέλω το μηχανάκι όχι για να ... θαυμάζω το ίδιο το μηχανάκι.  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χαζεύω δια μέσω αυτού το θέλω το μηχανάκι όχι για να ... θαυμάζω το ίδιο το μηχανάκι.  ;D

iGeiasou

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή δεν είναι υποχρεωτική η αγορά του προϊόντος, δεν μπορούμε να εκφράσουμε τις διαφωνίες μας για την ποιότητα, τα features και τις δυνατότητές του;

Αυτό ακριβώς δεν κάνουμε σε αυτό το φόρουμ, αν και για διαφορετικά προϊόντα;

 

Ασφαλώς, απλά κάποιοι κάνουν λες και τους έβαλαν να το πληρώσουν με το ζόρι.  ;D

 

Φαντάσου δηλαδή να φτάσουν να πληρώνουν με το ζόρι στο ΤΕΒΕ όσο κάνει ένα iPad ... κάθε μήνα. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτή η συζήτηση μου θυμίζει αυτές που κάποιοι λένε ότι γουστάρουν τις fender και οι άλλοι απορούν γιατί να το κάνουν αφού και η Harley Benton στα χαρτιά έχει τα ίδια specs. Αλλά την πρώτη την έκανε ένας καλός μάστορας ενώ τη δεύτερη ο Μπάμπης ο σουγιάς... Αυτό το ρόλο έχει εδώ το λειτουργικό που σε συνδυασμό με το hardware δουλεύει κατα τη γνώμη μου άψογα. Και επειδή είμαι απο τους ανθρώπους που εκτιμούν πολύ αυτό τον, χωρίς προβλήματα, τρόπο λειτουργίας επέλεξα και όταν βαρέθηκα το iPhone 3G μου να πάρω το 4, και να δώσω ως παράδειγμα ότι το android store στην Ελλάδα δεν έχει τις επί πληρωμή εφαρμογές οπότε πρέπει να κάνω ένα σαφάρι αναζήτησης ενός καλού torrent... Εμένα αυτό δεν μου αρέσει και είμουν διατεθιμενος να πληρώσω κάτι παραπάνω για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς, απλά κάποιοι κάνουν λες και τους έβαλαν να το πληρώσουν με το ζόρι.  ;D

 

Φαντάσου δηλαδή να φτάσουν να πληρώνουν με το ζόρι στο ΤΕΒΕ όσο κάνει ένα iPad ... κάθε μήνα. :D

 

 

Έχω καλύτερο! Να πληρώνονται όλα, ταμεία, λογαριασμοί, γιατροί, τα πάντα, μόνο μέσω iPad!!!

 

στην αμερική δε θα μου έκανε και πολύ εντύπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης: Τα κλασσικά polo της Lacoste ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΣΕΠΑΚΙ για τα τσιγάρα.  >:(  Dealbreaker for me!!!!!

 

 

Νομιζεις οτι ειναι αστειο το παραπανω? Εγω σου λεω οτι ισχυει, με καθε σοβαροτητα.

 

Ο παππους μου φοραει σχεδον αποκλειστικα τετοιου τυπου μπλουζακια - πρεπει ομως το μπλουζακι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να εχει τσεπακι στο στηθος, για να βαζει τα γυαλια του και το στυλο του. Τελευταια φορα που κοιταξε η γιαγια μου, ειχε στη ντουλαπα του 7 μπλουζακια Lacoste (η παρομοια χωρις τσεπη) τα οποια του ειχαν κανει δωρο κατα καιρους και δεν ειχε φορεσει σχεδον ποτε, τα μισα ηταν μεσα στα σακουλια τους ακομα. Μπλουζακια εξαιρετης ποιοτητας, ιδια με αυτα που φορουσε καθημερινα αλλα χωρις τσεπη - δε τα φορεσε ποτε. Ελλειψη τσεπης = dealbraker.

 

 

Εδω ομως εχουμε και τη διαφορα με το iPad - απο το αγοραστικο κοινο στο οποιο απευθυνονται τα lacoste, ελαχιστοι ειναι αυτοι που νοιαζονται για το αν εχουν τσεπακι ή οχι. Ποσο μαλλον να θεωρουν την ελλειψη ενος dealbreaker.

Αντιθετα, απο το αγοραστικο κοινο στο οποιο απευθυνεται το iPad, υπαρχουν πολλοι που τους ενδιαφερει η υπαρξη usb. Ορισμενους ισως να τους ενδιαφερει τοσο που να το θεωρουν dealbraker.

 

Με μια ματια στον αριθμο παραπονων για τα τσεπακια των lacoste και αυτων για την ελλειψη usb στο iPad, φαινεται μαλλον οτι οι δευτεροι ειναι ποσοστικα πολυ περισσοτεροι απο τους πρωτους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου