Προς το περιεχόμενο

Ολοι έχουμε άποψη για το Apple iPad


chris gti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πάλι συμφωνώ απόλυτα αλλά πρώτον αυτό είναι για ακόμα μιά φορά ΑΣΧΕΤΟ με την κουβέντα μας που έχει να κάνει με το iPad και πώς αρέσει στον καθένα και δεύτερον αφού λες αυτό, μάθε τι είναι open source και τα λέμε στο Android (όταν κάποια στιγμή χρειαστώ καινούριο κινητό) ;D ;D ;D Γιατί κάποιοι το κάνουν αυτό που λές ακόμα και χωρίς να πληρώνονται.

 

Επισής άσχετο το λίνκ του Marathon, μιάς και ουδέποτε μίλησα για software, εκεί το μηχανάκι μιά χαρά πάει, είδες κανέναν να λέει το αντίθετο? Αν και μία ακόμα εφημερίδα και μάλιστα επί πληρωμή δεν είναι ότι καλύτερο. Ξαναδιάβασε αυτό που είπα για τη μόδα. Ούτε είπε κανείς ότι το iPad δεν έχει ένα σωρό καταναλωτές = υποστήριξη.

 

Για το hardware και την πρωτοπορία ακόμα κανένα σοβαρό επιχείρημα.

 

Καλημέρα σας!

 

 

Φίλε Should-Not-Be, είναι δείγμα εξαιρετικής ευφυίας να αντιλαμβάνεται κανείς με ποιον  ή ποιους "συνομιλεί" δικτυακώς - από τα συμφραζόμενα, την ακρίβεια των τοποθετήσεών τους, την φορουμική τους ηλικία κλπ.

 

Σκέφτηκα κατ' αρχήν να σε μαλώσω επειδή δεν επέδειξες αυτή την ευφυία, αλλά - απ΄την άλλη - δε φταίς εσύ, αλλά το ranking σύστημα του φόρουμ που κάνει την άποψή σου να φαντάζει ως ισότιμη με τη δική μου (και των άλλων γεροντότερων επαγγελματιών).

 

Μία ευκαιρία λοιπόν χάθηκε, άλλος ένας νεαρός αυθαδίασε με λειψά επιχειρήματα και περίσσια νεο-ελληνική πολυγνωσία, αλλά (τα καλά νέα): την ευκαιρία δεν την έχασα εγώ! :) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ, φίλε μου Τρολλευ, θα ξαναπώ...

...άλλος ένας που δεν κατάλαβε γιατί βγήκε αυτό το μηχανάκι... :-X

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, φίλε μου Τρολλευ, θα ξαναπώ...

 

Δειυκρίνησε για ποιον το λες διότι θα νομίζει ότι το λες για μένα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειυκρίνησε για ποιον το λες διότι θα νομίζει ότι το λες για μένα.

Εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=183557.20

και να προσθέσω "αλλος ένας που δεν κατάλαβε τίποτα"...μα τίποτα από το link που ανέβασα. Όταν κάποιος δεν μπορεί να διακρίνει τη διαφορά του software από το content...τότε καλό είναι το θέμα να πάει Παιδική Χαρά :-X

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μα δεν έχει σημασία τι κατάλαβε ο καθένας. Ετσι κι αλλιώς το ίδιο συμβαίνει και στις πρόσωπο με πρόσωπο συζητήσεις.

Ολοι μας έχουμε άποψη. Αλλοι μετα γνώσης και άλλοι μετα υποψίας. Δεν χρειάζεται να ψήσει κανείς, κανέναν για ένα προϊόν που βρίσκεται στα ράφια για όσους ξέρουν τι ζητάνε. Σίγουρα δεν αφορά πολλούς.

Η απαξίωση όμως του νεωτερισμού χάριν παπαρολογίας χωρίς τεκμήρια ή μάλλον με κριτήρια οπαδού υπέρ ή κατά από τον περιοδικό τύπο, είναι ένα θέμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρηματολογία με βάση τη πραγματικότητα και όχι τη φαντασία...

http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231077091

 

Καλά τώρα, πλάκα κάνεις...

Δλδ δεν θα μπαίνεις πλέον π.χ. στο BBC αν θες έγκυρη ενημέρωση, θα κατεβάζεις την εφημερίδα του Murdoch... επειδή βγαίνει "ειδικά" για το iPad...

Τελικά Μάραθε είσαι τρελό fanboy... :D :D :D

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα, πλάκα κάνεις...

Δλδ δεν θα μπαίνεις πλέον π.χ. στο BBC αν θες έγκυρη ενημέρωση, θα κατεβάζεις την εφημερίδα του Murdoch... επειδή βγαίνει "ειδικά" για το iPad...

Τελικά Μάραθε είσαι τρελό fanboy... :D :D :D

Εάν εννοείς την εμπειρία των 25+ χρόνων με τα όποια προϊόντα και λογική της Apple. fanboy...οκ δεκτό. Θα σε παραπέμψω και εσένα στη φορολογική μου δήλωση (χωρίς να έχω και μετοχές της Apple). ;)

Προφανώς και θα μπαίνω στο ΒΒC...μέσω του Iphone, Iphod, IPad...μην μπερδεύεις και εσύ το μέσο με το περιεχόμενο :-*

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα RayDTutto αυτός είναι ο απώτερος στόχος. Το μέσο είναι το μήνυμα. Τι νομίζεις, το θέμα είναι οι touchscreen και το USB; Αν ο Jobs και ο κάθε Jobs μπορεί να ελέγξει το τι θα διαβάζουν οι ( ιδανικά πολυπληθείς) χρήστες των συσκευών του, αποκτά αυτόματα μια τεράστια, πολιτικής μορφής, δύναμη ελέγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου