Προς το περιεχόμενο

Ολοι έχουμε άποψη για το Apple iPad


chris gti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά και μεταβάλλεται, και οφείλουμε, αν επιθυμούμε να γνωρίζουμε τι συμβαίνει γύρω μας, να το παρατηρούμε με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αντικειμενικότητα. Αυτό δεν γίνεται ούτε από χαζοστρατευμένους anti-Apple, ούτε όμως από αυτούς που έχουν εισιτήριο διαρκείας στη θύρα με το μηλαράκι.

Έτσι είναι...η αντικειμενικότητα είναι πάντα στα νούμερα....15.000.000 συσκευές σε 9 μήνες και πρόβλεψη για διπλασιασμό, δεν μπορεί να αφήνει κανένα αδιάφορο...πχ το BBC

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αρα? Αποποιουμαστε τα fanboyλικια και επιλεγουμε αναλογα με τις αναγκες και τις απαιτησεις μας...iPad 2 FTW ;D

Btw: μηπως σιγουλια-σιγουλια να ετοιμαζοταν και το Noiz Mobile?? Λεω εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw: μηπως σιγουλια-σιγουλια να ετοιμαζοταν και το Noiz Mobile?? Λεω εγω...

Μάλλον δεν κατάλαβες το συνδρομητικό μέλλον...και δεν χρειάζεται να βάζεις ιδέες στο αφεντικό ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....Εγώ δεν ανήκω ούτε στους μεν ....

 

Δεν θα το έλεγα.

Είσαι αυτός που άνοιξε το μοναδικό apple hate thread με τη φανταστική διαπίστωση:

 

...

Oι πρώτες εντυπώσεις, πέρα από αυτές των φανατικών οπαδών της Apple, είναι λίγο χλιαρές μιας και δεν έχει διαφοροποιηθεί σημαντικά από τα παλαιότερα tablet PCs της Microsoft που απέτυχαν εμπορικά, ούτε από τα netbooks/μικρά notebooks. Είναι κάπως σαν... υπερφυσικό iPhone, με τη διαφορά πως το μέγεθός του το κάνει πιο δύσχρηστο, λιγότερο compact και χωρίς να του δίνει ένα ιδιαίτερα αξιοσημείωτο πλεονέκτημα έναντι των άλλων gadgets που κάνουν ήδη όσα κάνει και αυτό. Βασικά... kate me φαίνεται σαν να μην έχει λόγο ύπαρξης. ...

 

στην οποία συνέκρινες το IPad με τις λοιπές παντόφλες.  ;D

 

Προσωπικά μου είναι αδιάφορο ως gadget .. αλλά δεν μπορούμε να ξεχνάμε ότι είναι ένα από τα πιο επιτυχημένα (εμπορικά) προϊόντα που κυκλοφόρησαν ποτέ.  

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ανήκω ούτε στους μεν (παρότρυνα την μικρή μου αδερφή να πάρει Mac αξίας δυο χιλιάδων ευρώ, όπως και έγινε) αλλά ούτε στους δε. Δεν θα έλεγα ακριβώς το ίδιο για εσένα...

Και έκανες πολύ καλά ;)...τώρα τι λές για μένα...εγώ να δείς τι λέω για σένα όταν δεν είσαι μπροστά ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι αυτό το thread έχει ένα σημαντικό πρόβλημα: λέγεται "ΟΛΟΙ έχουμε γνώμη για το iPad", επιβραβεύοντας (;) στην ουσία την γνωστή αντίληψη ότι στην Ελλάδα, όλοι έχουν γνώμη επί παντός επιστητού. Για άλλη μία φορά, οι απόψεις ειδικών σε ζητήματα επιστήμης, χρήσης υπολογιστών, αγοράς, διαφήμισης κλπ, πρέπει να συνυπάρχουν με τις απόψεις ανθρώπων που έχουν μόνο ΔΙΑΒΑΣΕΙ για το θέμα τους, και μάλιστα χωρίς να ξέρουμε τι έχουν διαβάσει.

 

Δεν μπορώ να μη θυμηθώ το - από δημοτικού σχολείου - ρητό : μιλάνει ΟΛΟΙ, μιλάνε και οι ΜΟΓΓΟΛΟΙ (ξέρω ότι υπήρχε και άλλη παραλλαγή).

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μία φορά, οι απόψεις ειδικών σε ζητήματα επιστήμης, χρήσης υπολογιστών, αγοράς, διαφήμισης κλπ, πρέπει να συνυπάρχουν με τις απόψεις ανθρώπων που έχουν μόνο ΔΙΑΒΑΣΕΙ για το θέμα τους, και μάλιστα χωρίς να ξέρουμε τι έχουν διαβάσει.

Εμένα δεν με πειράζει...το βλέπω σαν έρευνα αγοράς ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με πειράζει...το βλέπω σαν έρευνα αγοράς ;)

 

Ούτε εμένα με πειράζει, απλά θυμίζω περί τίνος πρόκειται.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστον...και υπάρχουν οι γνώμες "ειδικών" που έχουν-δεν έχουν διαβάσει, αλλα υπάρχουν και οι γνώμες κατόχων-χρηστών...που δεν είναι ειδικοί... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου