Προς το περιεχόμενο

Ολοι έχουμε άποψη για το Apple iPad


chris gti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μα...αφτο ινε!!! Οι περισσότεροι έχουν άποψη από τα βιντεάκια του Υoutube και από μία βόλτα στο Multirama... Έχω την εντύπωση ότι μόνο ο Admin, ο Χαρίλατρος, εγώ...άντε και ο Τρόλλευς είμαστε πραγματικοί χρήστες...

αποχορό, πάω να λουστράρω κιθάρες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα με τα παραπάνω video καθώς δεν τα παρακολούθησα ενδελεχώς αλλά "στο γρήγορο". Πάντως, αυτοί οι αμερ'κάνοι, με το περιποιημένο μούσι, το ελεκτρικ πουκάμισο με το μηχανικό μολύβι στην τσέπη και το αθλητικό παπούτσι....ΔΕΝ είναι για την ομορφιά του iPad. Είναι για windows mobile σε δερμάτινη θήκη περασμένο στη ζώνη.  ;D

 

(Σοβαρά, θεωρώ ότι από κάποιους η επιχειρηματολογία έχει αγγίξει ΚΑΙ αυτό το επίπεδο  ;D ).

 

Ανέκδοτο: Μεταξύ σοβαρού και αστείου (ΟΚ περισσότερο αστείου) ο Jassemeister σε μια μπυροποσία με ρώτησε αν το iPhone μου τρέχει office.  ;D

 

 

Σε πιο σοβαρό τόνο, θεωρώ ότι είναι πρακτικά ανέφικτη -μέχρι σήμερα- η πλήρης μηχανοργάνωση ετερόκλητων ομάδων με ετερόκλητα αντικείμενα (όπως αυτό που περιγράφουν) την ώρα της εργασίας. Θεωρώ ότι αν είναι να γίνει κάτι τέτοιο σε μια ομάδα/επιχείρηση, (δηλαδή πλήρης μηχανοργάνωση, εντός και on the go, με αρχεία, επικοινωνίες κλπ) χρειάζονται ειδικοί άνθρωποι που να φροντίζουν μόνο αυτό. Εχω την αίσθηση ότι δεν γίνεται απλά μοιράζοντας iPad.... ::)

 

Νομίζω ότι πλέον όλοι αυτοί οι τύποι έχουν τα ipad σπίτι τους και παίζουν πασιέντζα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σε Μπυροποσία έχουμε επιχειρήσει να στείλουμε παϊδάκια με MMS  :D

 

Τελικά καλός ο Αη-Pad(dy O'Malley) ή τσάμπα γίνεται η κουβέντα τόσες σελίδες;

Επίσης ο Μάραθον έθιξε ενα πολύ σοβαρό θέμα σχετικά με τους χρήστες. Πότε θα γίνουν hell in the cell matches να ξεκαθαρίσουμε ποιός πραγματικός χρήστης έχει τις πιο καλογυαλισμένες κιθάρες;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιο σοβαρό τόνο, θεωρώ ότι είναι πρακτικά ανέφικτη -μέχρι σήμερα- η πλήρης μηχανοργάνωση ετερόκλητων ομάδων με ετερόκλητα αντικείμενα (όπως αυτό που περιγράφουν) την ώρα της εργασίας. Θεωρώ ότι αν είναι να γίνει κάτι τέτοιο σε μια ομάδα/επιχείρηση, (δηλαδή πλήρης μηχανοργάνωση, εντός και on the go, με αρχεία, επικοινωνίες κλπ) χρειάζονται ειδικοί άνθρωποι που να φροντίζουν μόνο αυτό. Εχω την αίσθηση ότι δεν γίνεται απλά μοιράζοντας iPad.... ::)

 

Μπορεί όμως να ξεκινά, μοιράζοντας iPad.

 

Νομίζω ότι πλέον όλοι αυτοί οι τύποι έχουν τα ipad σπίτι τους και παίζουν πασιέντζα.  ;D

 

Το τι ακριβώς παίζουν, ειναι ολοφάνερο. Θα έπρεπε κανονικά να εκτιμούν το ότι η συσκευή σου αφήνει ελεύθερα τα χέρια.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ζητήσω δημόσια συγνώμη επειδή δεν πρόλαβα να δω εγκαίρως (και να απαντήσω) στο ποστ του chrisgti. Έστω και αργοπορημένα, θέλω να τον ενημερώσω ότι το iPad δεν έχει τρέμολο.

 

:) :) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι το iPad δεν έχει τρέμολο

Ούτε οι Gibson που είναι σοβαρές κιθάρες έχουν...καμμιά φορά κάτι αδερφές όμως τους βάζουν...το αυτό φοβάμαι και για το Ipad...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.... το iPad δεν έχει τρέμολο.

 

:) :) :) :) :)

 

 

 

Μην είσαι σίγουρος....  :P

 

 

Το iphone πάντως στην αντίστοιχη εφαρμογή "κιθάρας" κάνει τον ήχο του τρεμολο όταν το κουνάς. (Κάνει pitch bend απο το accelerometer  ;D ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου