Προς το περιεχόμενο

Πεταλι-πεταλιερα για μεταλ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην καλημερα.

Ψαχνω για ενα πεταλακι η ακομα και πεταλιερα για μεταλ ηχο.Εχω ενα fender ενισχυτη ο οποιος εχει αξιολογα καθαρα,τα γκαζια του ομως δεν ειναι οτι καλυτερο.

Κοιταω πιο πολυ για ηχο μεταλλικα,παντερα κλπ .

Ευχαριστω εκ τον προτερων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω λεω οχι στο metal zone... Το εχει ενας φιλος μου και δν μου αρεσει σχεδον καθολου... Βεβαια μπορει να ειναι και υποκειμενικο το θεμα αλλα πιστευω πως για τα λεφτα του ειναι μετριο...

Εγω σου προτεινω κατι απο αυτα http://www.thomann.de/gr/weehbo_morbid_drive_v40.htm http://www.thomann.de/gr/weehbo_helldrive_v30.htm http://www.thomann.de/gr/weehbo_mastiff_distortion.htm

αν και δν το εχω δει απο κοντα ξερω χρησιμοποιειται και απο μεταλ συγκροτηματα και γενικα απο οτι ακουω στο κλιπακι ακριβως αυτον τον ηχο ψαχνω... Τωρα δεν σου λεω 10000000% παρτο γιατι ειναι απιστευτο κλπ γιατι δν το εχω ακουσει απο κοντα...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειχα πει και σε ενα αλλο θεμα (επαναλαμβάνομαι) εγω θα σου έλεγα αυτα τα 2

περιπου 250 ευρα θα σου βγει αυτο...ειμαι κατοχος του μπορω να σου πω πως ειναι εξαιρετικό πεταλι...θα το χαρεις παρα πολυ

 

και φυσικα το πεταλι του κυριου Δ. telegun. για μενα τα καλυτερα 400 ευρω που μπορεις να δωσεις σε πεταλι...πολλα λεφτα αλλα ειναι απιστευτο

 

@blackforest...ποσο Γ....αν οι OPETH χθες??? η σημερα αν εισαι απο αθηνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω οχι στο metal zone... Το εχει ενας φιλος μου και δν μου αρεσει σχεδον καθολου... Βεβαια μπορει να ειναι και υποκειμενικο το θεμα αλλα πιστευω πως για τα λεφτα του ειναι μετριο...

Ουτε εγω το προτιμω σαν ηχο αλλα το ποσταρα γιατι μπορει να του αρεσει.....ειναι θεμα υποκειμενικο  ;)

--[CROATOAN]--

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις...;;;

Άμα είσαι σίγουρος για τον ήχο που ψάχνεις, δώσε κάποια χρήματα ''παραπάνω'' και πάρε κάτι καλό...

Ο φίλος DimRach σου έδωσε πολλές καλές επιλογές... :) :) :) και εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις προς το EHX metal muff ( το μεγάλο ).....

Αξιόπιστο αλλά κατά τη γνώμη μου ΠΑΡΑ πολύ βαρύ, είναι το MXR M116, έχω ένα αντίστοιχο για το μπάσο...

Τα πετάλια της BOSS εχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής από τα DIGITECH, πιστεύω...  ::) ::) ::)

Μακριά απο πεταλιερες... αφού εχεις καταλήξει στο τι ακριβώς ψάχνεις ,δεν θα σου χρειαστεί...

Και κανένας δεν μπορεί να σου πει τι ακριβώς σου ταιριάζει (μόνο το αυτί σου),για αυτό αν σου είναι εύκολο να ψάξεις σε κάνα μαγαζι να τα ακούσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου